بلومبرگ گزارش داد، بهای نفت برنت دریای شمال که دو سوم نفت های جهان از جمله نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر پایه آن قیمت گذاری می شود، در ساعت ۰۳:۴۳ عصر امروز به وقت توکیو، در بازار لندن به ۷۴ دلار و ۶۱ سنت رسید که نسبت به آخرین قیمت دیروز ۷۳ سنت یا یک درصد کاهش داشت.

در پایان معاملات دیروز، قیمت نفت برنت در این بازار با ۲.۶ درصد افزایش به ۷۵ دلار و ۳۴ سنت در هر بشکه رسیده بود.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز در ساعت یاد شده در بازار نایمکس این کشور با ۶۱ سنت کاهش نسبت به آخرین قیمت دیروز (دوشنبه) به ۶۵ دلار و ۲۴ سنت در هر بشکه رسید. در اوایل وقت امروز این نفت به قیمت ۶۵ دلار و ۱۸ سنت در هر بشکه معامله شد. در پایان معاملات دیروز نیز هر بشکه نفت خام آمریکا به قیمت ۶۵ دلار و ۸۵ سنت معامله شد که نسبت به روز پیش از آن ۷۹ سنت افزایش داشت.

به گزارش ایرنا، عربستان و روسیه در پاسخ به درخواست آمریکا برای افزایش تولید نفت به منظور جبران کاهش صادرات نفت ایران و ونزوئلا به دلیل تحریم های این کشور، قرار است در نشست جمعه آینده وزیران نفت اوپک در وین، پیشنهاد افزایش تولید نفت را مطرح کنند.

آنها می خواهند تولید نفت اوپک و همپیمانانش از اول ژوییه (۱۰ تیر) بین ۵۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

چین اعلام کرده است، در پاسخ به وضع مالیات ۵۰ میلیارد دلاری آمریکا بر واردات کالا از آن کشور، در اقدامی متقابل، بر واردات انواع کالاهای آمریکایی تعرفه وضع می کند.

چین بر واردات ۶۵۹ قلم کالای آمریکایی ۲۵ درصد تعرفه وضع می کند که ارزش آن بیش از ۵۰ میلیارد دلار است.