شماره روزنامه ۵۹۹۳
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۹۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۵۹۷۷

 • ماجراجویی در قیطریه باستانی

  دنیای اقتصاد: پیش از سال نو با مطرح شدن ساخت مسجد در پارک قیطریه جنجالی به پا شد که تا امروز ادامه دارد. قطع درختان از اولین دلایل مخالفت مردم بود. با این حال بررسی‌ها نشان داد که حدود ۵۵سال پیش در همین محدوده جنجالی دیگر به پا شده بود؛ آن هم بر سر کشف چند اسکلت که هنگام ساخت‌و‌ساز خانه از اعماق خاک بیرون آمده بودند. ماجرای این اسکلت‌ها چه بود؟
 • خروج ایران و اسرائیل از جنگ سایه‌ها؟

  دنیای‌اقتصاد: در پی حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، پایتخت سوریه که بر اثر آن هفت نفر از مستشاران ارشد سپاه پاسداران به شهادت رسیدند، نگرانی‌ها در خصوص آغاز نوع جدیدی از جنگ اسرائیل و ایران افزایش یافته است.روزنامه «نیویورک‌تایمز» دوشنبه ۳ آوریل به نقل از ۴ مقام اسرائیلی نوشت: «اسرائیل عامل حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق بوده است.» مقامات اسرائیلی مدعی شدند: «ساختمان مورد هدف در دمشق مقر سپاه پاسداران بوده است و نه یک دفتر دیپلماتیک.»
 • استراتژی خوف و رجا علیه اسرائیل

  دنیای اقتصاد: به دنبال هدف قرار گرفتن بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق سوریه توسط جنگنده‌‌‌های اسرائیلی و به شهادت رسیدن هفت تن از مستشاران نظامی کشورمان در غروب دوشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳، این پرسش مطرح می‌شود که پاسخ ایران به این اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی باید چگونه باشد تا هم بازدارندگی لازم ایجاد شود و هم این پاسخ منجر به گسترش دامنه‌‌‌ جنگ نشود؟
 • رژیم خبیث به دست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام، سرلشکر پاسدار محمدرضا زاهدی و جمعی از همرزمان وی به دست رژیم غاصب و منفور صهیونیست، تاکید کردند: آنها را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد، به حول و قوه الهی. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
 • شب قدر، قلب ماه مبارک رمضان است

  آیت‌الله جوادی‌آملی در سخنانی به بیان اعجاز قرآن و فضیلت شب قدر پرداختند و اظهار کردند: شب قدر قلب ماه مبارک رمضان است، ماه مبارک رمضان برای امت اسلامی معجزه‌ای قوی‌تر از معجزه سلیمان پیامبر است، زیرا اعجاز آن حضرت در مسلط بودن بر باد بود راه یک ماهه را در بامداد یا در شامگاه طی می‌کرد، ولی اعجاز قرآن کریم در این است که سالک صالح در یک شامگاه در لیلة القدر راه هزار ماهه را طی می‌کند ﴿لیلةُ الْقدْرِ خیرٌ مِنْ ألْفِ شهْرٍ﴾ با این تفاوت که او مسیر مکان را می‌پیمود و قرآنیان می‌توانند مسیر مکانت را طی کنند. همراهان سلیمان نبی در یک بامداد راه ظاهری یک ماهه را طی می‌کردند، ولی پیروان قرآن و عترت مکانت و راه معنوی هزار ماهه را یک شبه طی می‌کنند، اگر گفته شد که این طفل یک شبه ره صد ساله می‌رود، آن را می‌شود در شب قدر تجربه کرد.
 • دهکده مجازی - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

  علی شمخانی، دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان نوشت: رژیم صهیونیستی به عنوان ارتش نیابتی آمریکا در منطقه با حمله به کنسولگری ایران در دمشق مرتکب حماقتی شده که باید تاوان آن را پس بدهد. مطلع بودن یا نبودن واشنگتن از قصد اسرائیل برای دست زدن به این اقدام، تاثیری در مسوولیت مستقیم آمریکا در قبال این جنایت و تبعات آن ندارد./جماران
 • دکه - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

  روزنامه‌های کشور روز گذشته در نخستین روز انتشار پس از تعطیلات نوروزی در خبرها و گزارش‌هایی به حمله روز دوشنبه رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق و شهادت چندتن از سرداران سپاه در این حمله پرداختند. ازجمله روزنامه کیهان که در مطلبی باتیتر «سفارتخانه‌های رژیم صهیونیستی نباید در امان باشند.» با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق نوشت: بر اساس اصل «مقابله به مثل‌/ retaliation» حمله به سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های رژیم جعلی اسرائیل در هر یک از کشورهای دیگر، حق مسلم ایران اسلامی است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر