9 نفر دیگر اعدام می‌شوند

پرونده فرزندان هاشمی به دادسرای تهران ارجاع شد

معاون اول قوه‌قضائیه‌ گفت: اراده دستگاه قضایی امروز بر این امر استوار شده است که به هیچ عنوان رسیدگی به اتهامات کسانی که منتسب به خواص هستند را کنار نخواهد گذاشت و پرونده فرزندان هاشمی نیز به دادسرای تهران ارجاع شده و در موعد مقرر در جریان قرار خواهد گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی دوشنبه شب در نشست سیاسی بصیرت که در مسجد

اهل البیت(ع) قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: در دین مبین اسلام اصولا خواص را با بصیرت آنها می‌شناسند و در روایات آمده که نداشتن چشم سر بهتر از آن است که انسان از بینش کافی برخوردار نباشد و نتواند راه درست زندگی و طریقه حیات طیبه را تشخیص دهد. معاون اول قوه‌قضائیه‌ گفت: در طول تاریخ اسلام و در زمان پیامبر اکرم(ص) و امیرالمومنین علی(ع) مکتب اسلام از گروه مومنان بی‌بصیرت لطمات جبران‌ناپذیری را تحمل کرده است. وی با بیان اینکه دشمنان با راه‌اندازی فتنه پس از انتخابات به دنبال متوقف کردن نظام اسلامی بودند، تصریح کرد: این نخستین توطئه دشمنان بر علیه اسلام و انقلاب نبوده و آخرین آن هم نخواهد بود. معاون اول قوه‌قضائیه‌ با اشاره به شرایط سخت جنگ تحمیلی و عدم ثبات کافی در کشور در آن زمان اظهار داشت: در آن شرایط و در برابر هجمه سخت دشمنان تنها آگاهی مردم و رهبری فرزانه امام خمینی(ره) کشور را نجات داد و دشمنان شکست خوردند، زیرا آنها هیچگاه ارتباط بین مردم و رهبری و تبعیت از ولایت‌فقیه را در محاسبات سیاسی خود راه نداده بودند. نهم دی‌ماه تجلی قدرت لایزال الهی از غیر مجاری طبیعی و از ایام‌الله بود و مردم در این روز بزرگ با تمام وجود به نظام اسلامی و به ولایت فقیه اعلام وفاداری کرده و تکلیف اغتشاشگران را مشخص کردند و حجت بر همگان تمام شد.

وی با بیان اینکه آرای دستگیرشدگان در جریان فتنه اخیر پس از قطعی شدن به آگاهی مردم خواهد رسید، خاطرنشان کرد: در جریان فتنه گام نخست برخورد قاطعانه بوده و تبیین ابعاد فتنه و روشنگری مردم و نیز ترمیم جامعه گام‌های بعدی هستند و کسانی که امروز واژه رأفت اسلامی و عفو را به کار می‌‌برند باید بدانند که ما راه برخورد با اغتشاشگران را تا انتها ادامه داده و ریشه فتنه را از میان برمی‌داریم. وی تاکید کرد: دستگاه قضایی برای هیچ شخصیتی حاشیه امن قرار نخواهد داد و همه در برابر قانون پاسخگو خواهند بود و برای آنها به هیچ عنوان رویکرد اغماض و کوتاهی را پیش نخواهیم گرفت. معاون اول قوه‌قضائیه‌ درباره شایعه عدم حضور اعدام شدگان در اغتشاشات اخیر نیز گفت: دو نفری که اعدام شده و ۹ نفر دیگر که به زودی اعدام خواهند شد قطعا در جریان آشوب‌های اخیر دستگیر شدند و هر کدام به یکی از جریان‌های ضد انقلاب مرتبط بوده و با انگیزه نفاق و براندازی نظام در اغتشاشات حضور یافته‌اند.

وی همچنین مساله کهریزک را حاشیه‌ای دانست که از متن اصلی که همان جریان فتنه و ظلم بزرگ به نظام اسلامی است فراتر رفته و در ادامه گفت: امروز دستگاه قضائی با جدیت پرونده متهمان کهریزک را پیگیری می‌کند. رییسی خاطرنشان کرد:‌ برای رسیدگی به جرم برخی خواص منتظر شکایت مردم نیستیم و قطعا با پیگیری مدعی‌العموم به پرونده این آقایان رسیدگی می‌کنیم.

معاون اول قوه‌قضائیه‌ در پایان خواستار حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و خلق حماسه‌ای دیگر همچون نهم دی‌ماه شد و گفت: با حضور پرشور مردم فتنه‌گران جرات ابراز وجود در میان سیل خروشان مردم را نخواهند داشت، با این حال اقدامات لازم برای جلوگیری از هرگونه اغتشاش به عمل آمده است.