ماجرا از انتشار خبری در توییتر شروع شد که ادعا می‌کرد مدیرعامل مکسی حسابX خود را با نام کاربری MEXC_CEO حدود یک هفته پیش حذف یا غیرفعال کرده است. با توجه به حاشیه‌هایی که درباره این صرافی به گوش می‌رسد، این مساله نگرانی معامله‌گران فعال در این پلتفرم را تشدید کرد و باعث شد صفحه رسمی مکسی در X مجددا واکنش نشان دهد. تیم مکسی در رابطه با این حواشی در صفحهX خود گفته است: اخیرا شایعاتی درباره حذف حساب توییتر مدیرعامل مکسی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به دست می‌شود. بابت سوءتفاهمی که درباره این اتفاق پیش آمده است عذرخواهی کرده و قصد داریم این موارد را روشن کنیم.

۱- صرافی مکسی در ابتدا از حساب کاربری MEXC_CEO برای معرفی خود و برندسازی استفاده می‌کرد.

۲- ژوئیه۲۰۲۲ مدیرعامل اصلی صرافی سمت خود را ترک کرد.

۳- دسامبر۲۰۲۲ مدیرعامل اصلی به‌طور رسمی استعفا کرد: حساب کاربری MEXC_CEO هرگز از طرف پلتفرم مکسی تایید نشده بود و ازآنجاکه فعالیت و دنبال‌کنندگان کمی داشت، اطلاعیه‌ای در این‌باره صادر نکرده بودیم (دلیلی اصلی سوءتفاهم درباره حذف این حساب همین است).

۴- دسامبر۲۰۲۳ تعدادی کاربر حذف حساب MEXC_CEO را از توییتر گزارش کردند.

شخص گرداننده این حساب هیچ ارتباطی مکسی ندارد.

توضیحات مکسی نشان می‌دهد این حساب بر خلاف تصور بخشی از کاربران، به جان چِن جو (John Chen Ju)، مدیرعامل این مجموعه تعلق ندارد و در پیام توییتری دیگری از سوی تیم مکسی گفته شده این حساب را پلتفرمX حذف کرده است. مکسی پیش‌تر در واکنش به گزارش‌های مربوط به مشکلات برداشت از صرافی و مسدود‌شدن حساب چند معامله‌گر گفته بود این پلتفرم «بدون مشکل کار می‌کند و وضعیت تمام سیستم‌ها عادی است».