تشکیل شوراهای مشورتی، هم‌‌‌‌‌‌‌افزایی را تقویت می‌کند

قاسم کریمی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه در نشست هم‌‌‌‌‌‌‌اندیشی رئیس و اعضای هیات‌نمایندگان اتاق ارومیه با سرپرست جدید اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی، گفت: انتصاب یک مدیر توانا و کارآمد که تجربه مدیریتی در استان را دارد و با مشکلات آذربایجان‌غربی نیز آشنا بوده، قطعا در رفع موانع تولید و اشتغال استان تاثیرگذار خواهد بود. وی ادامه‌داد: اتاق بازرگانی با داشتن هشت کمیسیون تخصصی و ۱۱تشکل استانی دارای ظرفیتی بی‌‌‌‌‌‌‌نظیر برای حل‌‌‌‌‌‌‌وفصل مشکلات بخش‌خصوصی با تعامل درون خانوادگی بین صمت و اتاق و سایر دستگاه‌ها بوده و قطعا این ظرفیت‌ها باید در توسعه آذربایجان‌غربی نقش خود را ایفا کنند.

وی با تقدیر از رئیس سابق اداره‌کل صمت استان افزود: تصمیمات مدیریتی جدیدی که در این چند روز به اجرا درآمده، توانسته بخش بزرگی از مشکلات فعالان اقتصادی را مرتفع کند و تشکیل شورای مشورتی بخش صنعت، معدن و تجارت قطعا سطح تعاملات درون خانوادگی و هم‌‌‌‌‌‌‌افزایی دوطرفه را بالاتر خواهد برد.

در ادامه این نشست، صابر پرنیان، سرپرست اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی با تشکر از دیدگاه‌های مثبت اعضای هیات‌نمایندگان اتاق ارومیه در توسعه استان، گفت: اتاق بازرگانی محور برنامه‌‌‌‌‌‌‌ریزی توسعه اقتصادی استان بوده و با ترکیب عقلایی و تجربه محور قطعا شاهد روزهای روشن برای آذربایجان‌غربی خواهیم بود.

وی افزود: در گام اول با تفویض اختیار حدود ۳۰خدمت اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان به معاونان و کارشناسان مربوطه، چابک‌سازی و مقابله با بوروکراسی جهت تسهیل امور فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و کارآفرینان انجام شد.

پرنیان افزود: در توسعه اقتصادی استان قطعا نیازمند تلاش و کمک‌های فکری همه گروه‌ها و تشکل‌های هم‌‌‌‌‌‌‌خانواده صمت به‌ویژه اتاق بازرگانی هستیم. سرپرست اداره‌کل صمت آذربایجان‌غربی افزود: شورای مشورتی بخش‌های صنعت، معدن، اصناف، تجار و بازرگانان، دانش‌بنیان و فعالان اقتصادی بانوان تشکیل خواهد شد و هدف از تشکیل این شوراها هم‌‌‌‌‌‌‌افزایی و همفکری در جهت دسترسی به جهش تولید و مشارکت بیشتر جامعه در رونق تولید کشور است. پرنیان در پایان افزود: تقویت بخش نمایشگاهی استان، ایجاد همدلی و همگرایی در رفع مطالبات بحق فعالان اقتصادی در تمامی حوزه‌‌‌‌‌‌‌ها و حضور میدانی برای رفع مشکلات بخش صنعت ازجمله برنامه‌هایی است که باید در روند توسعه اقتصادی آذربایجان‌غربی اجرایی شود.

در این جلسه مسائلی همچون سرعت‌بخشی به روند ثبت‌سفارش واحدهای تولیدی، ایجاد زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی، کمک به صادرات محصولات کشاورزی و صنایع وابسته، روان‌‌‌‌‌‌‌سازی سامانه‌‌‌‌‌‌‌های مربوط به تولید و آموزش آنها به فعالان اقتصادی و مشکلات بازگشت ارز حاصل از صادرات و کمک به رشد صنایع نوآور و دانش‌بنیان ازجمله موارد مطرح‌شده توسط هیات‌نمایندگان اتاق ارومیه در این دیدار بودند.