امکان برقراری تماس‌های صوتی و تصویری به ایکس اضافه شد

بر اساس گزارش‌ها، برخی از کاربران با باز کردن اپلیکیشن ایکس، با پیا‌می ‌مبتنی بر اضافه شدن قابلیت تماس‌های صوتی و تصویری به این پلتفرم مواجه شدند. همچنین در این پیام، توضیحاتی در خصوص نحوه استفاده از این امکان و ایجاد تغییراتی در نحوه عملکرد این قابلیت آمده است.

به گفته متا، این گزینه‌ها در بخش تنظیمات پیام‌های دایرکت قابل دسترس است و اگر کاربری تمایل نداشته باشد که افراد در ایکس با وی تماس بگیرند، ‌می‌تواند با ورود به بخش پیام‌های دایرکت و منوی تنظیمات، گزینه برقراری تماس را غیرفعال کند. همچنین این امکان برای کاربران فراهم شده تا مشخص کنند که چه افرادی ‌می‌توانند با آنها تماس بگیرند که این گزینه‌ها شامل افراد موجود در دفترچه آدرس، افرادی که دنبال ‌می‌کنید و افراد تایید شده، ‌می‌شوند.

اگرچه این اقدام ‌می‌تواند برای برخی از کاربران ایکس قابل‌توجه باشد، اما از آنجا که این پلتفرم، سابقه خوبی در فراهم کردن فضایی امن برای جوامع اقلیت ندارد، پیش‌بینی ‌می‌شود که بسیاری از کاربران استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها برای برقراری تماس‌های صوتی و تصویری را ترجیح دهند.

از طرف دیگر، اگر ایکس تصور ‌می‌کند وجود این قابلیت در این اپلیکیشن ضروری است، بهتر است به کاربران اجازه دهد تا خودشان آن را فعال کنند تا اینکه این شرکت به صورت خودکار و پیش‌فرض، آن را برای کاربران فعال کند. برخی از کاربران ممکن است تا زمانی که یک ترول یا اکانت جعلی، با آنها تماس نگیرد، از وجود و فعال بودن این قابلیت مطلع نباشند.