خبرگزاری مهر: میزان سرمایه‌ای که برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌شود تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۵۰ میلیارد دلار می‌رسد. رشد سریع بستر شبکه‌های اجتماعی در دستگاه‌های موبایل همزمان با گسترش استفاده از اینترنت به تغییر در نحوه خبررسانی و تبلیغات منجر شده است.

درهمین راستا موسسه «زنیت اوپتی مدیا» در فرانسه پیش‌بینی می‌کند هزینه‌های تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی تا ۲۰۱۹ میلادی به ۲۰ درصد هزینه‌های تبلیغات در فضای اینترنت و حدود ۵۰ میلیارد دلار می‌رسد. همچنین پیش‌بینی می‌شود شبکه‌های اجتماعی تا سال ۲۰۲۰ میلادی بتوانند سهم روزنامه‌ها در بازار را به خود اختصاص دهند. جاناتان بارنارد مدیر بخش پیش‌بینی بازار در موسسه زنیت دراین باره می‌گوید: شبکه‌های اجتماعی و ویدئوهای آنلاین به رشد مداوم در هزینه‌های تبلیغاتی منجر می‌شوند.

طی سال‌های اخیر تغییر سریع در روندهای تبلیغاتی رسانه‌ها را با مشکل مواجه کرده است. هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند بودجه‌های تبلیغاتی خود را از خروجی‌های سنتی مانند روزنامه به وب‌سایت‌هایی انتقال دهند که از طریق کامپیوتر و تلفن‌های موبایل برای کاربران قابل دسترسی هستند. همچنین این گزارش تخمین می‌زند تبلیغات به صورت ویدئوهای آنلاین به سرعت در حال رشد است و تا سال ۲۰۱۹ میلادی به ارزش ۴/ ۳۵ میلیارد دلار در سراسر جهان خواهد رسید. درهمین راستا تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و اسنپ چت بسیار موثرتر از روزنامه‌ها شده است.