به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در این نشست با تاکید بر اینکه مصوبات را نمی‌نویسیم که مدیران برای عدم اجرای آن خود تصمیم بگیرند، افزود: مدیران وظیفه دارند مصوبات را انجام دهند و اگر برای اجرای آن مشکلی وجود دارد، بیان کنند.

شجاعی پس از استماع مشکلات مربوط به طرح ساماندهی خوابگاه شبانه روزی در منطقه عشایری دانش‌آموزی مراوه تپه، گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما حل مشکلات مدارس عشایری باید جدی گرفته شود. ایجاد موج اجتماعی برای اجرای طرح آجر به آجر از تاکیدات استاندار خراسان شمالی در این نشست بود که شجاعی میزان مشارکت انجام شده در استان در این طرح را ۵٨٠٠ نفر اعلام کرد و افزود: با اجرای طرح آجر به آجر فرهنگ مدرسه سازی توسعه می‌یابد. شجاعی در ادامه بر کاهش فاصله بیسوادی استان به ویژه در قشر روستاییان و زنان روستایی با متوسط کشوری تاکید کرد و گفت: افزایش سواد از کارهای ماندگار و لازم استان خواهد بود که آثار مثبت آن متوجه همه اقشار جامعه می‌شود از این رو همه باید پای کار باشند و طرح قشربندی شود. وی با تعیین مهلت ۱۰ روزه به فرمانداران و شورای آموزش و پرورش شهرستان‌ها مبنی بر افزایش جذب و ثبت نام تعداد بیسوادان در طرح افزایش سوادآموزی استان گفت: بنا بر اعلام وزارت آموزش و پرورش دومین استان در جذب سوادآموزان در این طرح هستیم.

حمایت از دانش آموزان کنکوری بدسرپرست و بی سرپرست طی انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین آموزش و پرورش و دستگاه‌های اجرایی مربوط از دیگر مباحث مهم این نشست بود که شجاعی در این زمینه افزود: امسال بسیاری از دانش‌آموزان این اقشار ضعیف توانستند با کسب رتبه‌های برتر برای استان افتخار آفرینی کنند.

تهیه طرحی جامع برای ورزش و تغذیه مناسب با هدف کنترل وزن و چاقی دانش آموزان، همکاری دستگاه‌های اجرایی برای توسعه فضای کالبدی دانشگاه فرهنگیان استان، جذب اعتبارات مربوط به تفاهم نامه استان با سازمان نوسازی مدارس کشور با تاکید بر رعایت عدالت جغرافیایی و شتاب در افزایش مهارت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای از دیگر مصوبات این نشست بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند