تغییر نام منطقه دیزمار به «شهید جمهور»

شنبه ۵ خرداد در جلسه شورای معاونین سازمان حفاظت محیط زیست که با حضور علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، در پی شهادت ریاست محترم جمهور و هیات همراه در واقعه سقوط بالگرد، منطقه حفاظت شده دیزمار به نام « منطقه حفاظت شده شهید جمهور» نامگذاری شد.

خبر مرتبط
یک نامه مهم از سوی شهید رئیسی برای نخستین بار منتشر شد+عکس

برای اولین بار پاسخ شهید رئیسی به درخواست شفافیت در شرکت‌های دولتی در ابتدای دولت را منتشر میکند که نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور از همان روزهای ابتدایی دولت سیزدهم عمل به وعده‌های خود را در دستور کار داشته است.

منطقه دیزمار طی مصوبه شماره ۳۴۹ شورای عالی محیط زیست در مورخ ۱۳ مهرماه ۱۳۹۰ با وسعت بیش از ۶۸ هزار هکتار به عنوان منطقه حفاظت شده به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته است.

منطقه حفاظت شده دیزمار منطقه‌ای کوهستانی و جنگلی است که در حوزه استحفاظی شهرستان‌های خدآفرین، ورزقان و جلفا در شمال استان آذربایجان شرقی قرار دارد. 

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، در روز حادثه سقوط بالگرد ریاست جمهوری و هیات همراه در منطقه حفاظت شده دیزمار، ۲۵ گروه از محیط‌بانان سازمان حفاظت محیط زیست به همراه تجهیزات پهپادی هوشمند در گروه‌های تجسس مشغول امدادرسانی بودند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.