تخلفات اتخاباتی زیر ذره‌بین/  پیگیرد قانونی برای انتشار اخبار جعلی

سیدکمال سادات شامگاه جمعه از برگزاری جلسه ستاد امنیت انتخابات استان تهران خبر داد و اظهار کرد: باتوجه به برگزاری مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، موضوعات مختلفی در جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی بر ضرورت پیگیری اخبار از طریق رسانه‌های رسمی به خصوص صدا و سیما تاکید کرد و گفت: انتشار اخبار نادرست، موضوعات جعلی و شایعاتی که موجب تشویش اذهان عمومی می شود، ممنوع است.

وی بیان کرد: طبق دستور دادستان کل کشور، دادستان های شهرستان ها نیز موضوعات مربوط به شایعات و اخبار نادرست را پیگیری قضایی خواهند کرد.

 مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری تهران در ادامه بر ضرورت تمکین به قانون و پرهیز از مصاحبه های خارج از ضوابط توسط عوامل اجرایی ستاد های نامزدهای انتخاباتی نیز تاکید کرد و افزود: در جلسه مقرر شد این عوامل نسبت به این موضوع توجیه شوند.

وی رعایت شئونات اسلامی و حرمت ماه محرم را نیز ضروری دانست و گفت: تجمع در میادین که موجب ترافیک و اخلال در نظم عمومی شود، ممنوع و راه اندازی کارناوال، برگزاری راهپیمایی، میتینگ های خیابانی مجاز نخواهد بود. سادات اظهار کرد: در جلسه ستاد امنیت تاکید شد که پلیس فتا با محرکین فضای مجازی طبق قوانین برخورد لازم را داشته باشند.

وی عنوان کرد: مقرر شد که تقویت و ارتقای سطح توان در فراجا برای اسکورت و حفاظت از صندوق های اخذ رای در زمان بازگشت به مخازن فرمانداری ها تقویت شوند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.