غلبه چین بر ژاپن/ تنیس روی میز زنان چین قهرمان جهان شد

در فینال مسابقات جهانی تنیس روی میز زنان، تیم ملی چین توانست زنان ژاپن را با نتیجه نزدیک ۳ بر ۲ شکست دهد و قهرمان مسابقات تیمی جهان شود.

در فینال مسابقات تیمی قهرمانی جهان، ابتدا سان اینگشا از چین ۳ بر صفر مقابل هاریموتو میوا از ژاپن پیروز شد. در دومین بازی هینا هیاتا توانست ۳ بر ۱ چن منگ چینی را شکست دهد و کار به تساوی کشیده شود. در ادامه هیرانو میو از ژاپن با حساب ۳ بر صفر وانگ ییدی از چین را برد تا ژاپن تنها یک برد برای قهرمانی نیاز داشته باشد.

در بازی چهارم هینا هیاتا از ژاپن ۳ بر صفر نتیجه را به سان اینگشا واگذار کرد و پنجمین بازی مصاف هاریموتو ژاپنی مقابل چن منگ از چین تکلیف قهرمان جهان را مشخص می کرد که بازی با نتیجه ۳ بر ۱ به سود چن منگ چینی خاتمه یافت و چین عنوان قهرمانی را تصاحب کرد.

تیم ملی زنان چین در نیمه نهایی ۳ بر صفر فرانسه را از پیش رو برداشته بود و فینالیست شده بود و ژاپن یکی از همگروه های ایران در این مسابقات با غلبه بر هنگ کنگ دیگر فینالیست این مسابقات لقب گرفت.

تیم ملی تنیس روی میز زنان ایران این رقابت‌ها با شکست برابر ژاپن، برزیل، لوکزامبورگ و برتری مقابل آفریقای جنوبی نتوانست از گروه خود صعود کند و از گردونه این رقابت‌ها حذف شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.