انهدام یک تانک عجیب آمریکایی در اوکراین

دیوید آکس، ستون نویس نشریه فوربس، با استناد به ویدئویی که در اینترنت پخش شده این خبر را منتشر کرده است.

بر اساس گزارش اسپوتنیک، آکس نوشت: «اوکراین فقط چند دستگاه Assault Breacher ساخت آمریکا دارد. همین الان یکی را در نزدیکی شهر اودیوکا از دست داد.»

ستون نویس فوربس به ویدئویی که توسط یک پهپاد روسی گرفته شده و در فضای مجازی منتشر شده، استناد کرد که نشان می‌دهد خدمه M۱۱۵۰ ، پس از آنکه این خودروی زرهی مورد اصابت مهمات قرار گرفته و به شدت آسیب دیده و احتمالاً بطور کامل منهدم شده ، آنرا ترک می کنند.

وی احتمال داده، M۱۱۵۰ متعلق به تیپ ۴۷ مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین بود که مجهز به مدرن ترین تجهیزات غربی منتقل شده به اوکراین است. وی در عین حال یادآور شد که این تیپ بود که در جریان حمله ناموفق در زاپوروژیه در تابستان ۲۰۲۳ ، سه خودروی زرهی مهندسی Leopard ۲R را از دست داد که شش دستگاه آن توسط فنلاند به کی یف تحویل داده شد.

تانک عجیب آمریکایی در اوکراین منهدم شد

به گفته مقاله نویس نشریه فوربس ، Assault Breacher یکی از امن ترین و همه کاره ترین خودروهای دفاع شکن در جهان است. او گفت: "این اولین مورد ثابت شده از دست رفتن خودرو زرهی Assault Breacher ارتش اوکراین است.

نوامبر گذشته، آکس نوشت که ایالات متحده "بی سر و صدا" چندین دستگاه M1150 را به نیروهای مسلح اوکراین تحویل داد . این خودروی زرهی بر پایه تانک آبرامز ساخته شده و وزن آن 55 تن است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.