پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۲۰ آبان 1402

در حال حاضر معامله‌گران سفر رئیسی به عربستان را زیر نظر گرفتند. این سفر از آنجایی حائز اهمیت است که در ۱۱ سال گذشته این اولین سفر رسمی رئیس‌جمهور به ریاض است. از سوی دیگر به دنبال سفر ابراهیم رئیسی به ریاض احتمالا انتظارات تورمی فعالان بازار  تا حدودی کاهشی خواهد شد. زیرا هر چند این دیدار به دنبال تحولات فعلی غزه است، اما می‌تواند فصل جدیدی در ارتباطات ایران و عربستان محسوب شده و در آینده نیز به برخی گشایش‌های سیاسی منجر شود. مجموعه این عوامل باعث شده گروهی از کارشناسان پیش‌بینی کنند هفته آینده کاهش بیشتری در انتظار قیمت دلار در بازار غیررسمی باشد. بااین‌حال دسته‌ای دیگر نظر کاملاً متفاوتی دارند و با اشاره به تورم ایران می‌گویند انتظار اینکه قیمت دلار ثابت بماند چندان منطقی نخواهد بود.

در مجموع تحلیلگران می‌گویند تا فاند جدید خبری به بازار نرسد قیمت‌ها در سطوح فعلی رنج خواهد بود. به عقیده فنی کاران چند عدد حمایتی در بازار حیاتی هستند. در بازار درهم تا زمانی که قیمت بالای ۱۴ هزار تومان باشد قیمت دلار در کانال ۵۱ هزار تومان خواهد بود. از سوی دیگر، تا زمانی که قیمت دلار از ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان عبور نکند فکر صعود نیست و تا زمانی که زیر مرز حمایت ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان نرود در دامنه فعلی نوسان خواهد داد.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «قیمت دلار تهران چشم‌انتظار عربستان/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۲۰ آبان» بخوانید.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.