نظرسنجی مشترک ای بی سی نیوز-واشنگتن پست حاکی است ۵۲ درصد رای دهندگان آمریکایی معتقدند که کرسی خالی دیوان عالی پس از مرگ روث بادر گینسبرگ باید توسط پیروز انتخابات ریاست جمهوری نوامبر پر شود و رئیس جمهور بعدی آمریکا باید فرد مورد نظر خود را برای احراز این پست معرفی کند.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی جدید در حالی منتشر شده است که تنها ۲۲ روز تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فرصت باقی است و مجلس سنا قصد دارد پیش از انتخابات درباره صلاحیت و شایستگی امی بارت برای احراز کرسی خالی دیوان عالی آمریکا رای گیری کند. دموکرات ها به شدت با این مساله مخالفت کرده اند.

از سوی دیگر ۴۴ درصد رای دهندگان نیز از انتخاب و معرفی امی بارت از سوی دونالد ترامپ حمایت کرده اند. وی اواخر سپتامبر از سوی ترامپ معرفی شد و قرار است نشست های استماع سنا برای بررسی صلاحیت وی این هفته برگزار شود.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد ۵۱ درصد رای دهندگان مستقل با ادامه روند تعیین صلاحیت امی بارت در مجلس سنا مخالفت کرده اند که این رقم نسبت به نظرسنجی سپتامبر ۱۲ درصد کاهش داشته است.

در حالی که ۸۳ درصد دموکرات ها خواستار به تعویق افتادن روند انتخاب جانشین گینسبرگ در دیوان عالی آمریکا هستند، ۷۷ درصد جمهوریخواهان خواستار برگزاری سریع نشست های استماع مجلس سنا و تعیین تکلیف کرسی خالی دیوان عالی هستند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند