او در رویدادی که توسط موسسه مطالعات بین‌الملل سوئیس مرتبط با دانشگاه زوریخ، سازمان‌دهی شده بود، گفت: ما زمان بسیار اندکی برای آماده کردن افراد و شرکت‌ها برای چنین اتفاقی داریم. اگر این پدیده به خوبی مدیریت شود، می‌تواند بهره‌وری را به میزان عظیمی افزایش دهد، اما همچنین ممکن است به اطلاعات نادرست بیشتر و البته نابرابری بیشتر در جامعه ما، ختم شود.

رئیس صندوق بین‌المللی پول با اشاره به پاندمی کرونا در سال ۲۰۲۰ و همچنین جنگ در اوکراین، گفت: اقتصاد جهانی در سال‌های اخیر، بیشتر در معرض شوک‌‌‌ها قرار گرفته است.

هر چند او، شوک‌‌‌های بیشتری را به خصوص به دلیل بحران اقلیمی، پیش‌بینی می‌‌‌کند اما اقتصاد جهانی به شکل قابل ملاحظه‌‌‌ای، تاب‌آور مانده است. جورجیوا گفت: ما در رکود جهانی نیستیم. سال گذشته، این واهمه وجود داشت که اکثر اقتصادها، دچار رکود می‌شوند، اما چنین اتفاقی نیفتاد. تورمی که به‌‌‌شدت به ما ضربه زد، تقریبا در همه جا، رو به کاهش است.

بر اساس گزارش رویترز، توماس جوردن، رئیس بانک ملی سوئیس هم که در این رویداد صحبت کرد، گفت: مبارزه علیه تورم در سوئیس، اکنون بسیار پیشرفت کرده است. تورم در آوریل، به ۱.۴درصد رشد کرد و برای یازدهمین ماه، افزایش قیمت‌‌‌ها در محدوده منفی ۰.۲درصد بانک ملی سوئیس ماند.