تکمیل پروژه فیبر نوری شهرستان‌های استان تهران تا ۶ ماه آینده

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با استاندار تهران ابراز امیدواری کرد که با همراهی فرمانداران و شهرداران در هفته دولت سال آینده جشن پوشش کامل شبکه ارتباطی مبتنی بر فیبر نوری در شهرستان‌های استان تهران برگزار شود. وزیر ارتباطات پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌و‌کارها را مهم‌ترین پروژه ارتباطی کشور دانست و گفت: اکنون دیگر این پروژه بر اساس قانون برنامه هفتم توسعه به یک تکلیف قانونی برای همه تبدیل شده و وزارت ارتباطات بر اساس برنامه هفتم توسعه مکلف شده است که ۲۰ میلیون «اتصال» به فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها را ایجاد کند و تا پایان برنامه هفتم نیز تمام ساختمان‌های کشور باید به فیبر نوری متصل شوند.

زارع‌پور تاکید کرد: امیدواریم با همراهی فرمانداران، شهرداران و مدیران استان در هفته دولت سال آینده، جشن سبز شدن استان در حوزه ارتباطاتی از تکمیل پوشش روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا تکمیل پوشش شبکه ارتباطی مبتنی بر فیبرنوری برگزار شود و البته انتظار می‌رود در ۲۷ اردیبهشت که مصادف با روز جهانی ارتباطات است حداقل ۵۰ درصد این پروژه به سرانجام رسیده باشد.

در ادامه این جلسه نیز علیرضا فخاری، استاندار تهران گفت: فرمانداران ما مکلف هستند نهایت هماهنگی و همراهی را با پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌و‌کارها داشته باشند چون این یک پروژه ملی است. بنابراین اگر فرمانداری در مسیر این پروژه مانعی ایجاد کرده یا می‌کنند حتما به ما اطلاع دهید.