نیکی هیلی زوج انتخاباتی ترامپ خواهد بود؟

ترامپ با رد گزارش‌هایی که پیشتر در مورد احتمال در نظر گرفتن هیلی به عنوان زوج انتخاباتی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا مطرح شده بود، در شبکه اجتماعی خبررسانی خود به نام «تروث سوشال» (Truth Social)، نوشت: نیکی زوج انتخاباتی من نیست اما برای او آرزوی موفقیت دارم!

پایگاه خبری آکسیوس پیشتر با استناد به اظهارات منابع آگاه گزارش داده بود که کارزار انتخاباتی ترامپ در حال بررسی انتخاب احتمالی هیلی به عنوان زوج انتخاباتی وی است تا درصورت پیروزی در انتخابات، هیلی به عنوان معاون اول وی منصوب شود.

آکسیوس در گزارش خود نوشته بود: در صورتی که ترامپ متقاعد شود که هیلی می‌تواند به پیروزی او در انتخابات کمک کند، ممکن است او را به عنوان زوج انتخاباتی خود برگزیند.

به نوشته رویترز، هیلی فرماندار سابق کارولینای جنوبی و سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل، در ماه مارس و بعد از شکست در ایالت‌های متعدد در مقابل ترامپ، به رقابت طولانی خود با رئیس جمهور سابق آمریکا پایان داد.

قبلاً لیست بلندبالایی از کسانی که ممکن است توسط ترامپ به عنوان زوج انتخاباتی وی انتخاب شوند در رسانه‌های آمریکایی منتشر شده بود که از جمله شامل داگ بورگوم فرماندار داکوتای شمالی، کریستی نوم فرماندار داکوتای جنوبی و سه سناتور آمریکایی یعنی مارکو روبیو، تیم اسکات و جی دی وانس بود.

اما به گفته مشاوران ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا برای انتخاب نامزد انتخاباتی خود عجله ندارد و تا زمان برگزاری کنوانسیون حزب جمهوری‌خواه که در ماه ژوئیه در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین برگزار خواهد شد، به طور رسمی هیچ شخصی را برای احراز این سِمت معرفی نخواهد کرد.

انتخابات امسال ریاست جمهوری آمریکا (نوامبر ۲۰۲۴) یک لحظه حیاتی برای جو بایدن و دونالد ترامپ است.

ترامپ از سال ۲۰۱۶ که برای اولین بار به ریاست جمهوری رسید، یکی از چهره‌های برجسته حزب جمهوری‌ خواه است که در انتخابات سال ۲۰۲۰ از رقیب دموکرات خود جو بایدن شکست خورد.

انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا که قرار است در پنجم ماه نوامبر (۱۵ آبان) برگزار شود، به عنوان بزرگترین خطر سیاسی جهان در سال جاری میلادی معرفی شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.