خانه / سایت خوان / علاقه همه اعضای «1+5» به مذاکره با ایران
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1395/02/11 ساعت انتشار:00:08:10 بازدید:250بار کد خبر: DEN-740602
علاقه همه اعضای «1+5» به مذاکره با ایران
در این نشست همه طرفین بر علاقه مندی خود برای برگزاری شدن دور بعدی مذاکرات تمام و کمال با نماینده جدید ایران در آینده بسیار نزدیک تاکید کردند.
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که در نشست مشورتی روز سه شنبه مدیران سیاسی کشورهای عضو گروه «1+5» در بروکسل، همه طرفین بر لزوم انجام دور بعدی مذاکرات با ایران در آینده بسیار نزدیک تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه «1+5» میانجیگران بین‌المللی در حل و فصل مسائل پیرامون برنامه هسته‌ای ایران علاقه مند هستند تا دور بعدی مذاکرات با طرف ایرانی در آینده بسیار نزدیکی انجام شود.

بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، روز سه شنبه در بروکسل مدیران سیاسی کشورهای عضو گروه «1+5» (روسیه، آمریکا، چین، انگلیس و فرانسه بعلاوه آلمان) با حضور "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با یکدیگر یک نشست مشورتی در رابطه با ایران داشتند که از طرف روسیه نیز "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر خارجه در این نشست حضور داشت.

در این بیانیه آمده است: این نشست تمایل همه طرفین برای ادامه تلاش‌ها با هدف یافتن راه حلی سیاسی-دیپلماتیک برای مسائل پیرامون برنامه هسته‌ای ایران بر اساس اصل اقدام گام به گام و متقابل را به اثبات رساند، بخصوص اینکه "حسن روحانی" رئیس‌جمهوری منتخب ایران آمادگی خود برای همکاری در این زمینه را اعلام کرده است. در این نشست همه طرفین بر علاقه مندی خود برای برگزاری شدن دور بعدی مذاکرات تمام و کمال با نماینده جدید ایران در آینده بسیار نزدیک تاکید کردند.

وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که ریابکوف در حاشیه این نشست دیداری جداگانه نیز "وندی شرمن" معاون وزیر امور خارجه آمریکا داشت که در جریان آن مسائل مهم بین‌المللی و دوجانبه مورد بررسی طرفین قرار گرفت.