شماره روزنامه ۴۱۹۸
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۱۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۱۱۷

 • نشانه‌های متناقض نبـرد اتمی

  نیویورک‌تایمز: با وجود لفاظی‌های ترامپ هیچ نشانه‌ای از اعزام کشتی‌های جدید یا آماده‌سازی نیروهای مسلح یا تخلیه شهروندان نظامی و غیرنظامی آمریکایی از منطقه کانون درگیری دیده نمی‌شود

  وزیر خارجه روسیه: خطر درگیری نظامی بر سر برنامه هسته‌ای کره‌شمالی بسیار بالا است. امیدواریم عقلانیت حاکم شود و این وضعیت خاتمه یابد

 • گزینه نظامی ترامپ علیه مادورو

  دنیای اقتصاد: ترامپ بعد از کره‌شمالی این‌بار ونزوئلا را تهدید کرد. درحالی که ونزوئلا از بحران شدید اقتصادی و سیاسی رنج می‌برد، ترامپ این کشور را به حمله نظامی تهدید کرد. به گزارش رویترز، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده در سخنانی در روز جمعه گفت: او استفاده از گزینه نظامی در قبال ونزوئلا را کنار نگذاشته ‌است. ونزوئلا طی ماه‌های گذشته صحنه تنش‌ها و درگیری‌های شدیدی میان معترضان به دولت نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری آن کشور و پلیس و نیروهای امنیتی بوده‌ است. این اعتراض‌ها با طرح مادورو برای رای‌گیری «مجلس موسسان» و بازبینی قانون اساسی شدت بیشتری گرفت.

 • نه «صلح آمریکایی» نه«صلح چینی» - ۲۲ مرداد ۹۶

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور
  ترجمه: محمدحسین باقی

  در بخش قبل به کلیاتی اشاره شد که به تعریف نسل اول و دوم تسلیحات هسته‌ای می‌پرداخت. همچنین به «قصد» و «قدرت» آمریکا در استفاده از سیستم‌های دفاع موشکی‌اش نیز اشاره و گفته شد که چین مجبور خواهد بود برنامه تحقیقاتی خود را پی گیرد. چین همچنین نگران است سیستم دفاع موشکی آمریکا قابلیت تلافی هسته‌ای این کشور را تضعیف کند. دلیل این است که پارادایم‌های امنیتی دو کشور متفاوت بوده و بر مولفه‌های متفاوتی تاکید دارد.

 • پوتین؛ فرشته دنیای رئیس‌جمهوری آمریکا

  دنیای اقتصاد: همه خائنان در دنیای ترامپ لژیون هستند. سیاهه‌ای که در آن ترامپ نه تنها مایل، بلکه مشتاق است در ملاءعام به آنها حمله کند و این تنها محدود به میچ مک‌کانل، آخرین نفری که ترامپ به او حمله کرده است نمی‌شود و در آن افرادی همچون جف سشنز، چاک شومر، پل رایان، جان مک‌کین، هیلاری کلینتون، بیل کلینتون و باراک اوباما دیده می‌شوند. البته جیمز کومی هم نباید فراموش شود و در این راستا افراد دیگری همچون رابرت مولر، اندرو مک‌کیب، راد روزنتاین، جان پودستا، لیسا مورکوسکی، آرنولد شوارتزنگر، رزی اودانل، مریل استریپ، نانسی پلوسی، شهردار لندن و احتمالا مجری برنامه زنده «شنبه تا دیر وقت» هم گنجانده می‌شوند.

بیشتر