هیولای منچستر

هیولای منچستر

دنیای اقتصاد: داعش مسوولیت بمب‌گذاری منچستر را به عهده گرفت و اعلام کرد که «یکی از سربازان خلافت» این کار را «در تجمع صلیبیون» انجام داد. پلیس بریتانیا اعلام کرد که «سلمان عبیدی»، ۲۲ ساله، مظنون اصلی حمله بوده است. والدین سلمان عبیدی پناهجویانی بودند که در دهه ۹۰ میلادی از لیبی به بریتانیا آمدند.

...

بیشتر
رابطه ترامپ - روسیه به روایت رئیس سابق سیا

رابطه ترامپ - روسیه به روایت رئیس سابق سیا

دنیای اقتصاد: اگرچه برای ترامپ در اولین دور از سفرهای خارجی‏اش میزبانان فرش قرمز پهن کرده‏اند اما به نظر می‏رسد بازگشت ترامپ به آمریکا موجب شود خوشی‏های سفرهای چندروزه‏‏اش به باد رود.

...

بیشتر
محاکمه اولین رئیس جمهور زن

محاکمه اولین رئیس‌جمهور زن

دنیای اقتصاد: پارک گئون‌های، رئیس‌جمهوری سابق کره‌جنوبی روز سه‌شنبه در آغاز محاکمه خود به اتهام فساد در پرونده‌ای جنجالی که به برکناری وی منجر شد، حضور یافت. به نوشته روزنامه گاردین، روز سه‏شنبه کره‏جنوبی اولین رئیس‏جمهوری زن خود را محاکمه کرد و احتمال داد که وی با حکم حبس ابد روبه‏رو شود. دادستان‏ها، ‌های را متهم کرده‏اند که از قدرت و اختیار سوءاستفاده کرده و به دوست قدیمی خود چوی سون سیل اجازه داده است تا کمپانی‏های...

بیشتر
نه «صلح آمریکایی» نه«صلح چینی»

نه «صلح آمریکایی» نه«صلح چینی»

نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور
ترجمه: محمدحسین باقی

در بخش قبل گفته شد که براساس مطالعه «شورای اطلاعات ملی آمریکا» در سال 2032 چین به احتمال زیاد در کل از نظر قدرت از آمریکا پیشی خواهد گرفت. براساس تخمینی دیگر، در حال ‌حاضر واشنگتن اندکی بیش از یک‌سوم کل هزینه‌های نظامی خود را به آسیا- پاسیفیک اختصاص می‌دهد. در سال 2012، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که 60 درصد از تمام کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا را تا...

بیشتر
سرکوب شیعیان در بحرین

سرکوب شیعیان در بحرین

دنیای اقتصاد: در حالی که اقدام آل‌خلیفه در خصوص صدور حکم علیه آیت‌الله عیسی قاسم با واکنش مراجع شیعیان جهان روبه‌رو شده، از این کشور خبر می‌رسد که سرکوب مخالفان در منامه افزایش یافته است.

...

بیشتر
انتشارات دنیای اقتصاد سالنامه جامع اختصاصی مدیران