پاتوق شبانه در تهران قدیم

پاتوق شبانه در تهران قدیم

دنیای اقتصاد: تغییر چهره یک خیابان قدیمی در محله تاریخی تهران از «معبر شب‌مرده» به مکان استقرار «کافه‌های سیار»، نبض حیات شبانه در پایتخت را به حرکت درآورد.

...

بیشتر
چکش کاری وام فرعی خرید مسکن

چکش‌کاری وام فرعی خرید مسکن

دنیای اقتصاد: بانک عامل بخش مسکن قصد دارد طبق وعده‌ای که دو ماه قبل داده بود، طی چند روز آتی درباره استمرار پرداخت وام فرعی خرید مسکن تصمیم‌گیری کند.

...

بیشتر
معاوضه ویلا با آپارتمان در تهران

معاوضه ویلا با آپارتمان در تهران

دنیای اقتصاد: همزمان با سرعت گرفتن حرکت بازار معاملات خرید مسکن در فاز ‌پیش‌رونق، گروه جدیدی از متقاضیان آپارتمان‌های مسکونی وارد بازار تقاضا شده‌اند که قصد دارند از روش‌های غیرنقدی برای خرید آپارتمان‌های موردنظر خود استفاده کنند.

...

بیشتر
پایان خاموش شورای چهارم

پایان خاموش شورای چهارم

دنیای اقتصاد: آخرین جلسه رسمی شورای چهارم روز گذشته در حالی برگزار شد که برخلاف انتظار، هیچ اطلاعاتی از مطالعه یک هزار صفحه‌ای که شهردار تهران با عنوان «سند تحول شهر تهران» در صحن ارائه کرد، منتشر نشد.

...

بیشتر
شرط تحقق اهداف نوسازی در بافت فرسوده

شرط تحقق اهداف نوسازی در بافت فرسوده

معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: برای ارتقای شرایط سکونت‌پذیری در یک منطقه، باید ظرفیت‌های نهادی، اقتصادی و اجتماعی لازم را در عرصه‌های مورد نیاز آن نواحی ایجاد کنیم که این امر نوعی اقدام نرم‌افزاری محسوب می‌شود. محمدسعید ایزدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره رویکرد وزارت راه و شهرسازی در ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی، بافت میانی و تاریخی که عمدتا تحت عنوان بافت‌های ناکارآمد شناخته می‌شوند...

بیشتر