مسیریاب فصلی خانه  اولی ها

مسیریاب فصلی خانه ‌اولی‌ها

دنیای اقتصاد: شرایط اولیه رونق معاملات ملک با ورود خانه‌اولی‌ها به بازار تابستانی مسکن فراهم آمد، اما تکرار «خطای جست‌وجو» می‌تواند باعث انحراف از مسیر رو به جلو در این بازار شود. متقاضیان خرید مسکن معمولا سه مولفه «قیمت»، «متراژ» و «محله» را در اولویت جست‌وجو قرار می‌دهند که از بین آنها، نحوه «انتخاب محله» نقشی تعیین‌کننده در طول زمان جست‌وجو، کیفیت خرید و تحرک کل بازار دارد....

بیشتر
فروش اراضی ممنوعه در پایتخت

فروش اراضی ممنوعه در پایتخت

دنیای اقتصاد: اراضی ممنوعه به فایل‌های فروش زمین در بازار معاملات املاک تهران اضافه شد. تحقیقات «دنیای اقتصاد» در روز‌های اخیر نشان می‌دهد: فهرستی از دو نوع زمین شامل «اراضی دارای کاربری فضای سبز» و «اراضی خارج از محدوده» برای فروش به سازنده‌ها در بازار عرضه‌شده است. این اراضی عمدتا حدود هزار مترمربع مساحت دارند و در ارتفاعات شمال و غرب پایتخت واقع شده‌اند؛ کارشناسان شهری و متخصصان شهرسازی این نوع اراضی را جزو...

بیشتر
افزایش تقاضا در بازار آپارتمان های 80 متری

افزایش تقاضا در بازار آپارتمان‌های 80 متری

دنیای اقتصاد: بازار خرید و فروش واحدهای 80 مترمربعی در مقطع زمانی فعلی جزو پر رفت‌‌وآمدترین متراژهای مورد تقاضا در بازار مسکن محسوب می‌شود.

...

بیشتر
نام گذاری دو معبر به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی

نام‌گذاری دو معبر به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی

اعضای شورای اسلامی تهران تغییر نام بزرگراه نیایش به آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را به تصویب رساندند. به گزارش «دنیای اقتصاد» در جریان برگزاری سیصد و شصت و یکمین جلسه شورای شهر تهران تغییر نام بزرگراه نیایش حد فاصل بزرگراه شهید آیت‌الله صدر تا بزرگراه سرلشکر شهید آبشناسان و تونل نیایش به نام مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی تصویب شد. پیشنهاد شده است در روز دوم شهریور همزمان با سالروز تولد مرحوم آیت‌الله هاشمی این تغییر نام رونمایی شود.

...

بیشتر
دردسر ترافیک ساکن در محله های تهران

دردسر ترافیک ساکن در محله‌های تهران

محسن زارع جدی
کارشناس حوزه مدیریت شهری

شهرها، در کنار تمام مشکلاتی که با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند، هر از چندگاهی با پدیده‌های نوظهوری مواجه می‌شوند که پیش‌تر وجود نداشته یا کمرنگ بوده‌اند که پیدایش این موضوع، حاصل تغییرات ایجاد شده در شهرها، در گذر زمان است. شهر به مثال یک موجود زنده، هر روز و هر لحظه در حال تغییر و رشد و نمو است و اگر به‌خوبی به آن رسیدگی و توجه نشود، بیماری گریبان آن را خواهد گرفت.

...

بیشتر
انتشارات دنیای اقتصاد