بازتاب جهانی انتخابات ایران

بازتاب جهانی انتخابات ایران

روز شنبه گذشته نام حسن روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور آینده ایران اعلام شد این موضوع در تیتر روزنامه‌های بین‌المللی بارویکردهای مختلف حاکم بر آنان انعکاس یافت.

...

بیشتر
پیروزی در یک رقابت دشوار

پیروزی در یک رقابت دشوار

اما گراهام هریسون
گاردین

حسن روحانی با تبلیغاتی گسترده پیرامون تلاش برای خروج از انزوای بین‌المللی و نیز تاکید بر دستیابی به آزادی بیشتر، در رقابتی بسیار سخت موفق به کسب پیروزی شد.

...

بیشتر
وحشت مقامات سعودی

وحشت مقامات سعودی

رابرت فیسک
روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی در ایندیپندنت

مقامات عربستان سعودی از اینکه یک ایرانی خردمند در یک انتخابات آزاد به پیروزی رسیده است، به وحشت خواهند افتاد. پیروزی «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری کنونی ایران در انتخابات روز جمعه، خبر بسیار خوبی برای مردم این کشور و خبر بدی برای ترامپ و دوستانش بوده است. سعودی‌ها از پیروزی یک ایرانی معقول و معتدل در انتخاباتی آزاد، خوشحال نیستند.

...

بیشتر
انتخاب یک عمل گرا

انتخاب یک عمل‌گرا

جان گامبرل
تحلیلگر آسوشیتدپرس

در ده سال اخير، روحاني چه در مقام رئيس‌جمهوری و چه در قامت دبير شوراي‌عالي امنيت ملي با تحديد فعاليت‌هاي هسته‌اي سعي کرد، تحريم‌هاي ايران را از بين ببرد. او کم‌کم به‌عنوان يک عملگرا تلاش کرد روابط ايران و غرب را بازسازي کند، اما توافق هسته‌اي ايران تنها بخشي از هويت اين سياستمدار ۶۸ ساله است. او يکي از همراهان آیت‌الله خميني[(ر...

بیشتر
شکاف بین اروپا و آمریکا

شکاف بین اروپا و آمریکا

رویترز

حسن روحاني روز شنبه وعده داد که درهاي ايران را به سوي جهان باز کند و آزادي‌ها را براي مردم در سال‌هاي آينده بيشتر کند. روحاني که به اعتدالگرايي معروف است، با رقيبي به نام ابراهيم رئيسي مواجه بود. انتخاب مجدد روحاني احتمالا برجام را حفظ خواهد کرد و روابط ايران با جهان که بعد از توافق هسته‌اي باز شده است، ادامه خواهد یافت. هزاران نفر از مردم تهران پيروزي روحاني را جشن گرفتند. ويدئو‌هاي متعددي از جواناني که جشن مي‌گرفتند و شعار روحاني ر...

بیشتر
رای منفی به تندروی

رای منفی به تندروی

ان‌بی‌سی نیوز

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری فعلی ایران موفق شد در انتخابات روز جمعه، رقیب سرسخت خود را با رایی قاطع شکست دهد.

...

بیشتر
انتشارات دنیای اقتصاد سالنامه جامع اختصاصی مدیران