آینده فولادسازان جهان

آینده فولادسازان جهان

دنیای اقتصاد: بسیاری از کشورهای صنعتی جهان مسیر صنعتی شدن خود را با توسعه فولاد طی کرده‌اند، اما در چند سال گذشته مشکلات عدیده ‌این صنعت، باعث کاهش رشد تولید فولادسازان مطرح جهان شده است. پس از یک دوره رونق کالایی و تمایل شدید چین برای احراز جایگاه تولیدکننده و نیز مصرف‌کننده برتر بخش فولاد در سال‌های اول دهه 2000میلادی، این بخش با مشکلات متعددی مواجه شد که تبعات آن تا سال 2016 نیز ادامه یافت؛ اما مطابق پیش‌بینی موسسات بین‌المللی، چشم‌انداز...

بیشتر
سرنوشت بخش معدن ایران در دوره ترامپ

سرنوشت بخش معدن ایران در دوره ترامپ

دنیای اقتصاد، شادی آذری: در شرایطی که بسیاری از تحلیل‌ها حول موضوع تاثیر ریاست جمهوری ترامپ بر بخش‌های مختلف اقتصادهای جهان می‌گردد، پایگاه خبری «ماینینگ» در تحلیلی به این نتیجه رسیده است که ریاست‌جمهوری ترامپ تاثیر چندان قابل توجهی بر بخش معدن ایران نخواهد داشت.

...

بیشتر
عوامل ورشکستگی کارگاه های کوچک

عوامل ورشکستگی کارگاه‌های کوچک

خبرگزاری مهر: رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه سیاست‌های نادرست در سال‌های گذشته، برخی کارگاه‌های کوچک را تعطیل کرده است، گفت: در سه دهه اخیر، سیاست‌های نامناسبی در این بخش اجرا شده است.

...

بیشتر
ایجاد مشوق برای خوش حسابان معدنی

ایجاد مشوق برای خوش‌حسابان معدنی

شاتا: معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دریافت و پرداخت حقوق دولتی معادن باید طی یک فرآیند سیستماتیک و با انضباط انجام گیرد، گفت: اجرای این روش این امکان را به وجود می‌آورد تا آن دسته از معدنکارانی که به هر نحوی در این خصوص کوتاهی می‌کنند شناسایی شوند.

...

بیشتر
رونمایی از دو تعرفه جدید فروش برق از سال ۹۶

رونمایی از دو تعرفه جدید فروش برق از سال ۹۶

خبرگزاری مهر: معاون دفتر مدیریت مصرف برق توانیر از تدوین دستورالعمل و اجرای دو تعرفه جدید فروش برق به مشترکان برای تابستان سال ۹۶ خبر داد و گفت: جزئیات دستورالعمل این دو تعرفه جدید برقی به زودی اعلام می‌شود.

...

بیشتر
ظرفیت ایران در تولید انرژی های تجدیدپذیر

ظرفیت ایران در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر

ایرنا: معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو می‌گوید ایران از ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر بادی و خورشیدی برخوردار است و در صورت تامین سرمایه‌گذاری مورد نیاز، حتی توان تامین برق اتحادیه اروپا از این طریق وجود دارد.

...

بیشتر
ابطال و تعلیق پروانه 15 آزمایشگاه همکار استاندارد

ابطال و تعلیق پروانه 15 آزمایشگاه همکار استاندارد

دنیای اقتصاد: مدیرکل استاندارد استان تهران با اعلام ابطال و تعلیق 15 آزمایشگاه همکار، از آزمون حدود 10هزار نمونه از فرآورده‌های مشمول استاندارد اجباری در آزمایشگاه‌های استاندارد خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، مسلم بیات در تشریح این خبر گفت: کارشناسان اداره تایید صلاحیت اداره‌کل، در 9 ماه نخست سال با نظارت بر عملکرد آزمایشگاه‌های همکار استاندارد و در نتیجه بررسی 174 پروانه در جریان تمدید، پروانه 15 آزمایشگاه را ابطال و ت...

بیشتر