افت 3 درصدی آیفکس در دی‌ماه

دنیای اقتصاد – فاطمه اسماعیلی: پرونده فرابورس ایران در اولین ماه زمستان سال‌جاری در شرایطی بسته شد که نماگر این بازار در آخرین روز کاری این ماه در سطح 4/ 845واحدی قرار گرفت و با ثبت افت 3درصدی معاملات دی را به پایان رساند. بر این اساس، بازدهی این بازار از ابتدای سال تاکنون به حدود 5درصد رسید.

...

شروع سرد زمستان بورس

دنیای اقتصاد-زهرا رحیمی: روز چهارشنبه پرونده بورس تهران در دی‌ماه سال جاری در شرایطی بسته شد که این بازار پس از ثبت رشد 8/ 4 درصدی در پاییز، شاهد رکود چشم‌گیری در معاملات خود بود. نماگر بازار سهام که آخرین روز پاییز در سطح 80 هزار و 123 واحدی قرار داشت، در آخرین روز دی ماه در سطح 79 هزار و 382 واحدی قرار گرفت. بر همین اساس و با ثبت زیان 9/ 0 درصدی شاخص کل در جریان معاملات این ماه، بازار سکه با بازدهی 9/ 3درصدی یک بار دیگر در صدر جدول بازدهی بازارهای موازی (سپرده&zw...

جایگاه تحلیل راهبری شرکتی در برنامه ششم توسعه

روابط عمومی بورس تهران: مدیر حسابرسی داخلی بورس تهران با اظهار این مطلب که در بند 8 از ماده 4 بخش اقتصاد کلان برنامه ششم توسعه، به راه‌های پیش‌بینی شده جهت دستیابی و تحقق متوسط رشد سالانه اقتصادی اشاره شده است، گفت: از جمله این راهکارها ارتقای بهره‌وری کل عوامل تولید و همچنین رشد سرمایه‌گذاری با تمرکز بر اصلاح حاکمیت شرکتی برای شرکت‌ها و نهادهای مالی است، به نحوی که یکی از موارد موثر بر توسعه بازار سرمایه را می‌توان موضوع راهبری شرکتی عنوان کرد.

...

رشد یک درصدی شاخص در هفته پرعرضه

دنیای اقتصاد-همایون دارابی: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته جو مثبتی را شاهد بود، هر‌چند عرضه‌های سنگین در اکثر روزهای آن به چشم می‌خورد.

...

دنیای سفر