خانه / سایت خوان / فرانسوا فیون:با داعش مقابله می‌کنم
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1396/02/01 ساعت انتشار:21:02:31 بازدید:190بار کد خبر: DEN-1198530

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور، مقابله با داعش را مسئولیت اصلی سیاست خارجی دولت خود می داند.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «فرانسوا فیون» نخست وزیر سابق فرانسه و نامزد حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور معتقد است که باید تمام اقدامات لازم برای تشکیل یک ائتلاف بین المللی گسترده با حضور روسیه و آمریکا تشکیل شود تا گروه تروریستی داعش را از بین ببرد.

کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه در سخنرانی پیش از انتخابات اعلام کرد که او با ابتکار دیپلماسی از واشنگتن تا مسکو شرایط را برای تشکیل ائتلاف بین المللی علیه تروریسم داعش فراهم خواهد کرد.

 فیون گفت که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو نابودی داعش هدف اصلی در سیاست خارجی او خواهد بود زیرا امروز این داعش است که تهدید جدی برای فرانسه به حساب می آید.

وی با اشاره به امید در جلوگیری از کمک های مستقیم و غیرمستقیم کشورهای حاشیه خلیج فارس به داعش افزود: موفقیت تنها زمانی بدست می آید که تمام قدرت های جهان با هم متحد شوند. هرچقدر که آمریکا، روسیه، اروپا، ایران، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس متفرق تر باشند، پیروزی بر داعش دیرتر به دست خواهد آمد.