خانه / سایت خوان / ادعاهای مخوف مقام عربی علیه مسکو
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1395/12/30 ساعت انتشار:20:56:36 بازدید:760بار کد خبر: DEN-1187264

وزیر خارجۀ بحرین تهدید کرد ممکن است کشورش برای مقابله با روسیه، در کنار ترکیه و عربستان به عملیات نظامی در سوریه دست بزند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شام تایمز، خالد بن احمد آل خلیفه -- وزیر خارجۀ بحرین -- تهدید کرد ممکن است کشورش برای مقابله با روسیه، در کنار ترکیه و عربستان به عملیات نظامی در سوریه دست بزند.

 

وزیر خارجۀ بحرین هفتۀ گدشته در گفتگو با سی ان ان گفت: «از روسیه می خواهیم که سیاست هایش را تغییر دهد و از دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه، خصوصا سوریه، دست بکشد». او افزود: «مطمئن باشید ما با استفاده از همۀ ظرفیت های سیاسی، اقتصادی و نظامی خود برای دفاع از سرزمین و شهروندانمان در برابر اقدامات روسیه خواهیم ایستاد».

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا موضع عربستان را دربارۀ احتمال استفاده از گزینه نظامی در سوریه تایید می کند یا خیر، گفت کشورش «با همکاری ترکیه و عربستان هر اقدامی را برای حمایت از مردم سوریه در برابر برنامۀ تجریۀ این کشور انجام خواهد داد».

 

رژیم بحرین که در سال های بحران سوریه از حامیان گروه های تروریستی مانند جبهۀ النصره (وابسته به القاعده) بوده و کمک های مالی و تسلیحاتی برای آنان فراهم کرده است، اکنون از احتمال دخالت نظامی مستقیم در این کشور سخن می گوید.

سالنامه جامع اختصاصی مدیران دنیای سفر انتشارات دنیای اقتصاد