خانه / سایت خوان / به کارگیری هزاران نیروی گاردملی آمریکا علیه مهاجران غیرمجاز
سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ خبر:1395/11/29 ساعت انتشار:20:44:03 بازدید:163بار کد خبر: DEN-1173998

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا طرحی برای بسیج 100 هزار نظامی گارد ملی را برای دستگیر کردن مهاجران غیرمجاز شامل میلیون ها تن که نزدیک مرز مکزیک زندگی می کنند، بررسی می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، در این پیش نویس یادداشت که روز جمعه به دست این خبرگزاری رسیده است، استفاده بی سابقه از نیروهای نظامی برای بازداشت مهاجران غیرقانونی تا پورتلند مرکز ایالت اورگون در شمال و نیواورلئان مرکز ایالت لوئیزیانا در شرق آمریکا درنظرگرفته شده است.

بر اساس این سند 11 برگی که توسط ژنرال بازنشسته جان کلی وزیر امنیت داخلی آمریکا تهیه شده است، این طرح علاوه بر ایالت های کالیفرنیا، آریزونا، نیومکزیکو و تگزاس در کنار مرز کشور مکزیک، شامل هفت ایالت اورگون، نوادا، یوتا، کلرادو، اوکلاهما، آرکانزاس و لوئیزینا نیز می شود.
هر چند پیش از این نیز از نیروهای گارد ملی برای کمک به اجرای ماموریت های مرتبط با مهاجران در مرز ایالات متحده و مکزیک استفاده شده است، اما هیچگاه در این حد گسترده و وسیع به کار گرفته نشده اند.
این پیش نویس که خطاب به رئیسان موقت اداره مهاجرت و گمرک و حفاظت از گمرک و مرز آمریکاست، راهنمای اجرای فرمان اجرایی گسترده درباره مهاجرت و امنیت مرزی است که ترامپ در 25 ژانویه (6 بهمن ماه) امضا کرد.
چنین یادداشت هایی معمولا به عنوان ضمیمه فرمان های اجرایی صادر می شود.