مزاحمان توسعه فولاد در ایران

مزاحمان توسعه فولاد در ایران

دنیای اقتصاد: گردهمایی دو روزه فولادسازان ایران و جهان در تهران فرصتی را پیش روی فعالان این صنعت قرار داد تا بتوانند مزیت‌ها و چالش‌های توسعه صنعت فولاد را بررسی کنند. بر این اساس، در پنل آزادی که در حاشیه هفتمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار برگزار شد، تصمیم سازان و فعالان بخش خصوصی فولاد با بررسی طرح‌های در دست اجرا در این صنعت استراتژیک، 5 مزاحم بزرگ در مسیر توسعه این صنعت را شناسایی کردند.

...

بیشتر
تغییردر  برخی از قوانین معدنی

تغییردر برخی از قوانین معدنی

ایسنا: رئیس خانه معدن ایران حذف کامل بخش خصوصی از شوراهای استانی را یکی از دلایل بازگرداندن ماده ۵۴ برنامه ششم از شورای نگهبان به مجلس، عنوان کرد.

...

بیشتر
تبعات اقتصادی «پلاسکو»

تبعات اقتصادی «پلاسکو»

دنیای اقتصاد: حادثه پلاسکو موجب شد تا شائبه افزایش قیمت و کمبود پوشاک در بازارشب عید به وجود آید؛ شائبه‌ای که با اعلام میزان خسارات وارد شده به کاسبان این ساختمان بر آن دامن زده شد. اما با گذشت چندهفته از این حادثه و اسکان پلاسکونشینان در مجتمع تجاری نور، نایب‌رئیس هیات‌مدیره انجمن نساجی ایران معتقد است نحوه ساماندهی واحدهای آسیب‌دیده از سوی دولت موجب شد تا شاهد نوسانات در بازار پوشاک شب عید نباشیم. به گفته علیمردان شیبانی بنکداران و مراکز بخش پوشاک بیشتر...

بیشتر
مکان یابی جدید برای ۱۰ ناحیه صنعتی

مکان‌یابی جدید برای ۱۰ ناحیه صنعتی

ایسنا: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران از کشف و شناسایی ۴۶ لکه صنعتی خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر این در حال مکان‌یابی برای ۱۰ ناحیه صنعتی مصوب دیگر در استان تهران هستیم.

...

بیشتر
جذب مشاور خارجی برای بخش محیط زیست در معادن

جذب مشاور خارجی برای بخش محیط زیست در معادن

شاتا: رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: برای رعایت بیشتر مسائل زیست محیطی در حوزه معادن،‌ مشاور خارجی جذب کرده‌ایم تا طرح‌ها بر اساس ضوابط و استانداردها اجرا شوند.

...

بیشتر