شماره روزنامه ۴۲۴۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۱۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۱۴۳

 • چرا همه باید خود را به‌عنوان یک رهبر سازمانی ببینند؟

  آناهیتا جمشیدنژاد

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد

  سو اشفورد (Sue Ashford) استاد مدرسه کسب‌و‌کار راس در دانشگاه میشیگان، دهه‌ها تحقیق خود را در مورد رهبری سازمانی طبقه‌بندی می‌کند؛ او توضیح می‌دهد که جهان به رهبران سازمانی و پیروان آنها تقسیم نشده است. در عوض، رهبری سازمان موقعیتی است که همه می‌توانند به آن دست یابند؛ چه رسما مسوول آن باشند، چه نباشند. او همچنین توضیح می‌دهد که چرا رهبری اشتراکی به یک تیم یا سازمان منفعت می‌رساند. (در shared leadership یا رهبری اشتراکی همه اعضای تیم رفتارهایی فعال داشته و جاهای خالی را در رهبری تیمی پر می‌کنند.

 • توصیه‌هایی برای رهایی مدیران بازاریابی از روزمرگی

  جوئل یورک سیدحسین علوی لنگرودی

  نویسنده: جوئل یورک

  مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

  alavitarjomeh@gmail. com

  در بخش اول این مطلب گفتیم که اغلب مدیران بازاریابی دوست دارند ۹۰ درصد وقت شان را صرف بازاریابی کنند و فقط ۱۰ درصد از زمان شان را به مدیریت اختصاص دهند، درحالی‌که در واقعیت به ندرت چنین چیزی روی می‌دهد و در بسیاری از موارد عکس این حالت اتفاق می‌افتد. مشغله‌های کاری مدیران بازاریابی تا به آن حد بالا است که آنها را به‌شدت گرفتار روزمرگی و درگیری با مسائل و چالش‌های روزانه می‌کند و در نتیجه آنها از تفکرات عمیق و بلندمدت در زمینه بازاریابی باز می‌مانند.

 • بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن»

  مهدی نیکوئی

  نویسندگان: مولی گاریس و کارن میشرا

  مترجم: مهدی نیکوئی

  nikoueimahdi@gmail. com

  از خانه خارج می‌شوید و قصد دارید شام را خارج از خانه بخورید. اما هنوز تصمیمی برای رستوران مقصد خود نگرفته‌اید. موبایل را برداشته و به عنوان مثال، «غذاهای ایرانی» با فاصله ۵ کیلومتری خود را جست‌وجو می‌کنید. در این حالت، فهرستی از رستوران‌هایی را مشاهده خواهید کرد که آماده‌اند روی تصمیم آنی شما اثر گذاشته و یک وعده غذایی را در خدمت شما باشند.

بیشتر