شماره روزنامه ۴۲۵۰
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۱۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۱۴۳

 • وضعیت قرمز عناصر سبز تهران

  شدت نارضایتی سه گروه شهروند از کارنامه مدیریت شهری

  میزان وخامت ۶ عنصر حیاتی در شهر با شناسایی ۹ آزاردهنده شهری و ۶ نوع کژکارکردی در سیستم مدیریت شهری

 • تعطیلی زودهنگام شورای شهر

  دنیای اقتصاد: شورای شهر پنجم نیامده تعطیل شد! روز گذشته در پایان جلسه علنی اعضای شورای شهر تهران تصمیم گرفتند برای تعطیلات تابستانی، یک هفته آینده جلسات شورای شهر تهران تعطیل شود، این در حالی است که از آغاز فعالیت رسمی شورای شهر پنجم فقط ۲۱ روز می‌گذرد و طی این مدت اعضای پارلمان محلی پایتخت فقط ۷ جلسه برگزار کرده‌اند.

  جلساتی که به دلیل ایجاد تغییرات اساسی در ترکیب اعضای شورای شهر از یکسو و کابینه شهرداری تهران از سوی دیگر، بخش اعظم وقت جلسات برگزار شده خود را به انتخابات متعدد از انتخاب رئیس شورا تا انتخاب نمایندگان شورا در کمیسیون‌ها و نهادهای مختلف گذرانده است.

 • سوء تفاهم درباره تراموا

  دنیای اقتصاد: عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران در حالی از اظهارات معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره راه‌اندازی یک خط تراموا در دوره کنونی مدیریت شهری انتقاد کرد که این موضوع صرفا به‌عنوان یک چشم‌انداز از برنامه‌های آتی حوزه حمل‌ونقل از سوی معاون مربوطه مورد اشاره قرار گرفت.

  به گزارش «دنیای اقتصاد»، الهام فخاری در جلسه علنی روز گذشته با بیان اینکه محسن پورسید‌آقایی، معاون شهردار تهران از ایجاد خط تراموا سخن گفته است، تاکید کرد: این طرح مصوبه شورا را ندارد و بدون اجازه شورا، شهرداری نمی‌تواند اقدامی در این زمینه انجام دهد.

 • «شهر نشینی» بحران اصلی اقتصاد مسکن

  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی با اشاره به آمار متقاضیان واحدهای مسکونی مصرفی، بحران پیش‌روی بازار مسکن را چالش شهرنشینی ناشی از افزایش جمعیت شهرها و کاهش جمعیت روستاها اعلام کرد.

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی،علی چگنی در چهارمین نشست مدیران مسکن و ساختمان منطقه ۴ کشور،گفت:آمار معاملات در تهران نشان می‌دهد عمده متقاضیان خرید مسکن افرادی هستند که متقاضی آپارتمان‌های ۶۰ تا ۷۰ متری با قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان هستند. واحدهایی هم وجود دارد که دارای مساحت بالاتری هستند و عرضه آنها با میزان تقاضای خرید هماهنگ نیست.

 • منطقه مناسب برای «خانه اولی‌ها»

  دنیای اقتصاد: با نزدیک شدن به آخرین روزهای فصل اوج معاملات خرید و فروش مسکن، هم‌اکنون یکی از دو منطقه پرتقاضا و پرمعامله در شهر تهران مناسب‌ترین گزینه خانه‌اولی‌ها برای خرید مسکن در مقطع زمانی فعلی محسوب می‌شود.

  به گزارش «دنیای اقتصاد»،مناطق ۴ و ۵ تهران دو منطقه پرتقاضا و پرمعامله در بازار مسکن شهر تهران هستند که به‌طور معمول ۲۵ درصد از حجم معاملات ماهانه مسکن را نسبت به حجم کل معاملات خرید ملک در برمی‌گیرند. با این حال بررسی‌های «دنیای اقتصاد» از وضعیت عرضه مسکن در این دو منطقه نشان می‌دهد هم‌اکنون منطقه ۴ به جهت برخورداری از حجم بسیار زیادی از واحدهای کوچک‌متراژ و قیمت مناسب، مناسب‌ترین منطقه مصرفی برای خرید آپارتمان‌ از سوی خانه‌اولی‌ها محسوب می‌شود.

بیشتر