شماره روزنامه ۴۱۷۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۳۹۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۳۹۸۶

 • سنگر آخر دلالان بازار

  دنیای اقتصاد: روز چهارشنبه معامله‌گران سکه و دلار در برابر کاهش بیشتر قیمت مقاومت کردند تا سنگرهای حمایتی قیمت هر دو دارایی حفظ شود. در پنجمین روز هفته، دلار از محدوده ۳ هزار و ۸۰۰ تومان بالا آمد و با ۸ تومان افزایش به قیمت ۳هزار و ۸۱۶ تومان رسید. به گفته فعالان، افزایش جزئی نرخ حواله درهم به علاوه تحرکات معامله‌گران فردایی دو عاملی بودند که زمینه‌ساز افزایش و ماندن دلار در کانال ۳هزار و ۸۰۰ تومان شدند.

  در پنجمین روز هفته، در کنار رشد قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز در مسیر افزایشی قرار گرفت و با هزار تومان رشد به بهای یک میلیون و ۱۹۰ هزار تومان رسید.

 • بازارها گوش به فرمان مادربزرگ

  دنیای اقتصاد: سخنان رئیس فدرال رزرو آمریکا بار دیگر بازارهای جهانی را متاثر کرد. اشاره جنت یلن به احتمال افزایش نرخ‌های بهره در اولین فرصت ممکن در سخنرانی سه‌شنبه شب در کنگره باعث شد شاخص دلار با رشدی قابل توجه روبه‌رو شود. این شاخص که دوشنبه روی عدد ۹۶/ ۱۰۰ واحد ایستاده بود، سه‌شنبه به عدد ۲۵/ ۱۰۱ جهش کرد. به این ترتیب، بازار کالا از جمله ارزش فلز زرد هم تحت فشار قرار گرفت. با این همه، اشاره یلن به افزایش نااطمینانی‌ها در دوره ترامپ باعث شد بخش قابل ملاحظه‌ای از حاضران بازار فلزهای گرانبها، خریدار شوند.

 • سایه نااطمینانی از اقتصادهای بزرگ بر جهان

  دنیای اقتصاد- شادی آذری: آیهان کاسه، رئیس گروه چشم‌انداز توسعه بانک جهانی در یادداشتی که دیروز در روزنامه «پیپلز دیلی» چین به چاپ رسید، درباره امیدها و نااطمینانی‌هایی که اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی با آنها روبه‌روست، توضیح داد. گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» این یادداشت را به فارسی برگردانده است که در اینجا می‌خوانید:سالی که پایان یافت، سالی سخت برای اقتصاد جهان بود. تجارت بین‌المللی ضعیف و سرمایه‌گذاری بی‌رمق در کنار سایر مشکلات، موجب شدند تا رشد اقتصادی جهان به ضعیف‌ترین حد خود از سال ۲۰۰۹ تاکنون برسد.

 • اعلام برنامه شعب کشیک بانک آینده

  گروه بنگاه‌ها:شعب کشیک بانک آینده در روزهای پایانی اسفند ماه امسال و تعطیلات آغاز سال۱۳۹۶ معرفی شد. به گزارش روابط‌عمومی بانک آینده، به‌منظور ارزش‌آفرینی هرچه بیشتر برای مردم و مشتریان، اسامی و وضعیت شعب کشیک بانک آینده در روزهای پایانی اسفند ماه سال جاری و تعطیلات آغاز سال ۱۳۹۶ اعلام شد. برهمین اساس، از روز دوشنبه ۱۶ اسفند ماه تا پایان سال‌جاری، درتمام روزهای هفته (غیر از روزهای کشیک) یک ساعت به زمان فعالیت باجه عصرکلیه شعب بانک، افزوده خواهدشد. همچنین «شعب منتخب» بانک آینده نیز به‌ عنوان «شعب کشیک»، طی روزهای جمعه۲۰ و ۲۷ و روز یکشنبه ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۵ و نیز روزهای پنج‌شنبه ۳ فروردین، جمعه ۴ فروردین و جمعه ۱۱ فروردین ‌ماه سال ۱۳۹۶ از ساعت ۹ تا۱۳ آماده ارائه خدمات به مردم و مشتریان بانک آینده خواهندبود.

 • پوشش آتش‌سوزی املاک یک بانک توسط بیمه سرمد

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه سرمد از صدور ۶۰۰ بیمه‌نامه آتش‌سوزی برای املاک تملیکی بانک شهر با حق بیمه بیش از ۴۰ میلیارد ریال خبرداد و گفت: دو بانک شهر و صادرات سهامداران عمده بیمه سرمد هستند اما پرتفوی بانک‌شهر برای اولین‌بار به بیمه سرمد آمد. به گزارش «دنیای اقتصاد» اسماعیل دلفراز در حاشیه نمایشگاه صندوق‌های بازنشستگی به خبرنگاران گفت: بیمه سرمد برای سهامداران نیز نرخ و شرایط متناسب با ریسک تعیین می‌کند، به‌طوری‌که بیمه درمان تکمیلی کارکنان بانک صادرات با نرخ فنی که به تایید بیمه مرکزی ایران رسید صادر شد و بانک صادرات ۸۰ میلیارد تومان بابت این قرارداد حق بیمه پرداخت.

 • پوشش بیمه دی بر مجموعه گروه هتل‌های بین‌المللی لاله

  گروه بنگاه‌ها: به همت شرکت بیمه دی، مجموعه گروه هتل‌های بین‌المللی لاله تحت‌پوشش این بیمه قرار گرفت. این تفاهم‌نامه شامل هتل‌های این مجموعه در سراسر کشور از جمله هتل پنج ستاره لاله تهران، هتل چهار ستاره لاله سرعین، هتل بین‌المللی لاله بیستون کرمانشاه، هتل صخره‌ای بین‌المللی کندوان، هتل چهار ستاره چابهار و مجتمع آبدرمانی سبلان است.

  .
 • رشد ۵۵درصدی بیمه‌های عمروسرمایه‌گذاری کوثر

  گروه بنگاه‌ها : تعداد بیمه‌نامه‌های عمروسرمایه‌گذاری شرکت بیمه‌کوثر با اجرای طرح جشنواره فروش بیمه‌های عمروسرمایه‌گذاری ویژه نمایندگان نسبت‌به مدت مشابه دو ماه گذشته ۵۵درصد رشد داشته است. به گزارش روابط‌عمومی بیمه‌کوثر مدیر بیمه‌های عمروسرمایه‌گذاری این شرکت گفت: در مدت یادشده شاهد رشد ۴۰درصدی بیمه‌های عمروسرمایه‌گذاری ازنظر ریالی بوده‌ایم. مرتضی کامرانی با اشاره به اینکه این جشنواره در راستای تشویق و ترغیب نمایندگان به‌منظور توسعه فروش بیمه‌های عمروسرمایه‌گذاری از سیزدهم آذرماه به‌مدت سه‌ماه اجرایی می‌شود، گفت: در پایان جشنواره به نمایندگان، عاملان فروش و مدیران سرپرستی‌ها براساس مولفه‌های میزان فروش و وصول، بالاترین میزان رشد و برترین مدیر سرپرستی جوایزی اهدا می‌شود.

 • انتصاب معاون اداری و مالی شرکت بیمه حافظ

  گروه بنگاه‌ها: معاون اداری و مالی شرکت بیمه حافظ منصوب شد. با حکم عبدالرسول عطایی، مدیرعامل بیمه حافظ، «محمدرضا مجدرضایی» به سمت «معاون اداری و مالی» شرکت بیمه حافظ منصوب شد.

  .
 • طرح جدید بیمه‌نامه شخص ثالث بیمه ایران رونمایی شد

  گروه بنگاه‌ها: بیمه ایران ازطرح جدید بیمه‌نامه شخص ثالث این شرکت به مناسبت دهه فجر رونمایی کرد. به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، محمد حیدری، عضو هیات‌مدیره ومعاون فنی بیمه ایران در آیین رونمایی از این طرح اعلام کرد: بیمه ایران در راستای انجام تکالیف قانونی وحمایت از حقوق بیمه‌گذاران واطلاع‌رسانی شفاف وکامل در این حوزه، مدیریت بیمه‌های اتومبیل را مکلف کرده است تا در طرح جدید بیمه‌نامه شخص ثالث، اطلاعات مورد نیاز بیمه‌گزار را به‌طور شفاف وکامل درج کند. همچنین عباس فراشیانی، مدیر بیمه اتومبیل بیمه ایران نیز در این مراسم با اشاره به اقدامات خوب وتاثیرگذار بیمه ایران در تسهیل فرآیند پرداخت خسارت به زیان‌دیدگان گفت: بیمه ایران در جهت کوتاه و ساده‌سازی اعلام و پرداخت خسارت‌های جانی ومالی رانندگان وسایل نقلیه اقدام به حذف مدارک غیرضروری از پرونده‌های خسارتی کرده است.

 • بودجه هدایای نوروزی بیمه البرز به سازمان بهزیستی اهدا شد

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه البرز بودجه هدایای نوروزی خود را به مردم بی‌بضاعت و کم‌توان مالی اهدا می‌کند. این شرکت، همانند سال گذشته با هدف حمایت از خانواده‌های کم‌بضاعت تحت‌پوشش سازمان بهزیستی، بودجه تخصیصی انتشار و توزیع سررسید، تقویم و هدایای نوروزی را به خانواده‌های کم‌بضاعت تحت‌پوشش سازمان بهزیستی چهار استان محروم سیستان و ‌بلوچستان، ایلام، کرمان و خراسان جنوبی اهدا می‌کند.

  .

بیشتر