شماره روزنامه ۵۵۲۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۵۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۵۵۲۲

 • نیم میلیون خریدار «یک‌میلیون مسکن»

  دنیای‌اقتصاد: دولت در تشریح «کارنامه سال اول طرح ساخت سالانه یک میلیون مسکن»، ارقامی را ارائه داده‌است که از تحقق اهداف اولیه حکایت دارد؛ اما «آمار رسمی بانک عامل پرداخت‌کننده تسهیلات مسکن» از ۴ نمره منفی طرح خبر می‌دهد. برای یک میلیون مسکن دولتی، فقط ۵۸۹هزار متقاضی پای کار- ثبت‌نام واقعی با افتتاح حساب- وجود دارد.
 • ایست قیمتی در بازار آپارتمان‌های میانسال؟

  دنياي‌اقتصاد: بررسی تازه‌ترین فایل‌های عرضه‌شده به بازار فروش مسکن پایتخت حکایت از توقف رشد قیمت‌های پیشنهادی فروش در یکی، دو هفته اخیر دارد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» افزایش سرعت رشد قیمت مسکن در تهران از اوایل خرداد ماه آغاز شد و بر اساس آمار رسمی تا پایان تیر ماه ادامه داشته است. هنوز اطلاعات آماری موثقی از وضعیت قیمت و معاملات در مرداد ماه منتشر نشده است و این داده‌ها اوایل ماه آینده توسط بانک مرکزی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت. اما تحقیق میدانی از وضعیت بازار مسکن پایتخت نشان می‌دهد روند رشد قیمت مسکن دست‌کم در ۱۰ روز اخیر متوقف شده است.
 • مقصران ریزش متروپل معرفی شدند

  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از نظر این کمیسیون علاوه بر مالک ساختمان متروپل که تخلفات متعددی داشته، شهرداری آبادان و سازمان نظام مهندسی نیز بیشترین تخلف را داشته‌اند و به وظیفه خود عمل نکرده‌اند.
 • «چمران» رئیس شورای شهر تهران ماند

  مهدی چمران برای دومین سال متوالی رئیس شورای شهر تهران باقی ماند. به گزارش خبرگزاری مهر، انتخابات هیات‏رئیسه شورای شهر تهران برای سال دوم فعالیت این شورا دیروز برگزار شد. ۲۱عضو شورای شهر تهران به اتفاق به ریاست مهدی چمران رای دادند. حضور پرویز سروری، نایب رئیس سال گذشته شورای شهر تهران نیز با کسب ۲۱رای موافق یعنی به اتفاق آرا در این سمت برای مدت یک سال دیگر تمدید شد. جعفر شربیانی با ۲۱رای به‏عنوان منشی اول و سوده نجفی با ۱۹رای به عنوان منشی دوم انتخاب شدند. به این ترتیب هیات رئیسه شورای شهر تهران برای دومین سال ابقا شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو