ویژه نامه سراسری بیمه

 • « بیمه» برای نفوذ باید زبان قابل درک جامعه را بداند

  حسین کریم خان زند مدیرعامل بیمه نوین درباره افزایش ضریب نفوذ بیمه می‌گوید: «این عبارت مفهومی عام و اتفاقی کلان در سطح اقتصاد یک کشور است اما تحقق آن بی شک نیازمند گام‌های برنامه ریزی شده و اقدامات همگام در این حوزه است. کریم خان زند درباره اقدامات انجام شده در بیمه نوین در راستای همین هدف گفت: «خوشبختانه در چند سال اخیر در شرکت بیمه نوین نیز برنامه‌هایی در بخش‌های مختلف طراحی محصول، خدمات و همچنین بازاریابی و تبلیغات برای معرفی شکل جدیدی از محصولات بیمه‌ای صورت گرفته است. او از عرضه محصول جدیدی با عنوان «فایر پلاس» در حوزه بیمه‌های آتش سوزی منازل مسکونی با ویژگی‌های متعدد و پوشش‌های متنوع به بازار خبرداد و یادآورشد: در بیمه نوین سعی کردیم، طرح‌های ارائه شده بیشترین تطابق و همخوانی را با نیازها و دغدغه‌های مشتریان داشته باشد و این موضوع در زمان طراحی بسته‌های بیمه‌ای مد نظر قرار می‌گیرد. مشروح گفت و گوی دنیای اقتصاد با حسین کریم خان زند مدیرعامل بیمه نوین که به مناسبت روز بیمه انجام شده‌است، درادامه می‌آید:
 • تمرکز برآموزش و فروش حرفه‌ای

  مدیرعامل بیمه آسماری به مناسبت ۱۳ آذرروز بیمه درگفت و گو با دنیای اقتصاد ازبازارسازی و آموزش به عنوان دو ابزارمهم کاربردی در افزایش ضریب نفوذ بیمه نام برد.
 • کجا هستیم ! باید به کجا برسیم ؟

  " ضریب نفوذ بیمه" شاخصی که سهم صنعت بیمه از تولید ناخالص داخلی کشوررا نشان می‌دهد. شاخصی که یکی از شاخص‌های رفاه اجتماعی و نشان دهنده رشد و پیشرفت بیمه درهرکشوری است. این شاخص درایران پس از ۸ دهه فعالیت به ۴/ ۲ درصد رسیده است، به گفته کارشناسان نشان دهنده مهجورماندن صنعت بیمه درمقایسه با بازارهای پول و سرمایه است .
 • شروط بیمه‌گران برای بیمه مرکزی

 • اقتدار بیمه آسیا ناشی از ساختار جهادی آن است

  مدیریت جهادی مفهومی چند لایه است که اهمیت آن در شرایط و صحنه بحرانی و عرصه مقابله، درک می‌گردد. مدیر جهادی در قالب چنین مفهومی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است؛ عملکرد شجاعانه، خستگی ناپذیری، اخلاص، عملکرد عالمانه و احاطه به دانش و دانستنی‌های علمی و برخورداری از تجربه کافی.
 • تشکیل بازار بزرگ ملی

  دکترابراهیم کاردگر مدیرعامل بیمه دانا، یکی از مدیران صنعت بیمه کشور است که بیمه گری را از ابتدایی‌ترین لایه‌های آن آغاز کرده و تجربه مدیریت در دوشرکت بیمه آسیا و دانا را در کارنامه خود دارد. او برای رشد ضریب نفوذ بیمه در کشور شروطی را مطرح می‌کند و اعتقاد دارد، رشد و توسعه یک شبه و دستوری محقق نمی شود و برای دستیابی به آن هر یک از مسوولان باید کارخود را درست انجام دهند.
 • همه دستاوردهای یک صنعت

  صنعت بیمه برای رشد و توسعه باید از میان خانواده‌ها عبور کند. این جمله رییس کل بیمه مرکزی را می‌توان نقشه راه صنعتی دانست که در آستانه هشت دهه فعالیت و بیش از چهار دهه نظارت به بلوغ کافی رسیده و حالا باید در معادلات کلان پولی و مالی کشور، نقش تاریخی خود را ایفا کند.
 • نقش بی بدیل بیمه در اقتصاد

  دکتر علی جباری مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی به مناسبت ۱۳ آذر ماه روز بیمه در گفت و گو با دنیای اقتصاد بر نقش بی بدیل بیمه در دنیا تاکید کرد و گفت: دردنیا که رشد و توسعه اقتصادی هر کشوری جایگاه بین المللی آن را رقم می‌زند، کشورها برای آنکه بتوانند در عرصه بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشند در صدد برمی آیند تا شاخص‌های توسعه یافتگی خود را بهبود بخشند و از این طریق در چرخه بهبود وضعیت اقتصادی و بالطبع افزایش نقش مؤثر خود، موجب تقویت اقتصاد و ایفای نقش در صحنه جهانی شوند.
 • پیام مدیرعامل بیمه معلم در روز ملی صنعت بیمه

  جامعه بزرگ صنعت بیمه هر ساله در روز سیزدهم آذر ماه، سال‌ها بیمه گری را در ایران را پاس می‌دارند. چرا که برکسی پوشیده نیست که صنعت بیمه بازوی قدرتمند بازارهای مالی است و نهادینه شدن توسعه پایدار در سپهر اقتصاد کشور بدون بیمه گری و پوشش ریسک‌های موجود امکان پذیر نیست. ارتباط تنگاتنگ صنعت بیمه با صنایع و علوم مختلف، گواهی است بر این ادعا که نقش بی بدیل بیمه در ارکان مختلف جامعه اجتناب ناپذیر است.
 • افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور نیازمند شناسایی بازارهای جدید

  افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور نیازمند شناسایی بازارهای جدید و طراحی بیمه‌نامه‌های نوین است و تا زمانی که این اتفاق نیفتد نمی‌توان حق بیمه جدیدی تولید کرد و به تبع آن در ضریب نفوذ بیمه تغییر محسوسی ایجاد نخواهد شد. داریوش محمدی با یادآوری دوران گذار از نظام تعرفه‌ای به آزاد، با تأکید بر اینکه متأسفانه اصل اقتصادی«رهبری قیمت» در آن زمان رعایت نگردید، یکی از دلایل عدم افزایش ضریب نفوذ بیمه را متأثر از این موضوع دانست و گفت: حق بیمه در برخی رشته‌ها به دلیل عدم رعایت اصل فوق و رقابت ناسالم نسبت به سال‌های قبل بجای افزایش، کاهش داشته است. مدیرعامل بیمه میهن در پاسخ به این پرسش که آیا اجباری شدن برخی بیمه‌نامه‌ها کمکی به افزایش ضریب نفوذ بیمه می‌کند، گفت: باید نیاز را در جامعه ببینیم و براساس نیاز بیمه‌نامه را طراحی کنیم و آن زمان است که فروش بیمه نامه حتی اگر اجباری نشود به دلیل احساس نیاز با استقبال روبرو می‌شود.
 • بیمه معلم در جمع سه شرکت برتر پرداخت کننده بالاترین سود

  شرکت بیمه معلم در سال ۹۷ معادل ۲۲ درصد سود قطعی به حساب اندوخته بیمه گذاران بیمه‌های زندگی و سرمایه‌گذاری واریز کرد. این شرکت بیمه‌ای برای هشتمین سال پیاپی موفق شد سود مشارکت در منافع مناسبی نسبت به سود تضمینی سال ۹۷ به بیمه گذاران بیمه‌های زندگی و سرمایه‌گذاری پرداخت کند.بر اساس این گزارش بیمه معلم توانست با استفاده از فرصت‌های مناسب بازار، ۶ درصد بالاتر از سود تضمین شده را بین بیمه گذاران این رشته تقسیم نماید. بدین ترتیب سود قطعی بیمه معلم در سال ۹۷ معادل ۲۲ درصد به حساب اندوخته بیمه گذاران بیمه‌های زندگی و سرمایه‌گذاری واریز گردید و پیامک آن طی روزهای آتی برای کلیه بیمه گذاران و بیمه شدگان ارسال خواهد شد. بر این اساس بیمه معلم جزو سه شرکت برتر پرداخت بالاترین سود در بین شرکت‌های بیمه می‌باشد.متوسط سود پرداخت شده بیمه معلم در ۸ سال گذشته معادل ۲۲.۸۸ درصد می‌باشد که به حساب اندوخته بیمه گذاران واریز شده و نشان از برنامه سرمایه‌گذاری بلند مدت ذخایر ریاضی و مدیریت صحیح منابع مالی می‌باشد. بیمه معلم علاوه بر ارائه پوشش فوت مادام العمر و مستمری، در ۸ سال گذشته بطور متوسط ۲۲.۸۸ درصد سود قطعی(سود تضمینی + سود مشارکت در منافع) به بیمه گذاران بیمه‌های زندگی و سرمایه‌گذاری پرداخت نموده است.
 • فعالیت برپایه عقلانیت

  اگر بخواهیم درتوصیف بیمه دی مطلبی بگوییم، بیمه دی در سال ۹۷ توانست به لحاظ سهم از بازار بیمه‌ای کشور، در جایگاه سوم قرار گیرید- جزو معدود شرکت‌هایی باشد که کارمزد نمایندگان خود را هر ۱۰ روز یک بار پرداخت می‌کند- درسال ۹۷ چهارمین شرکت سودآور صنعت بیمه باشد - با دریافت تأییدیه کفایت ذخایر از بیمه مرکزی در مجمع بین سهامداران خود سود تقسیم نماید و نسبت توانگری خود را از ۷۰ درصد سال ۹۶ به ۷۳ درصد درسال ۹۷ افزایش دهد.
 • پیام تبریک مدیرعامل بیمه پارسیان به مناسبت ۱۳ آذر روز بیمه

  صنعت بیمه همواره یکی از ارکان مهم اقتصاد هر کشوری بوده و نقش آن در آسایش و رفاه جامعه انکار ناپذیر است. در کشور عزیزمان هم، فعالان این صنعت نهایت تلاش و کوشش خود را به کار گرفته اند تا بهترین خدمت را به تمام اقشار جامعه چه در حوزه تولید و صنایع مختلف و چه برای مردم شریف ایران ارائه نماید.
 • بیمه درمان تکمیلی انفرادی به بازار آمد

  « بیمه درمان تکمیلی» یکی از نیازهای افراد است که طی سالیان گذشته با بروز بیماری‌های متعدد و رشد هزینه‌های درمان بیش از پیش نیاز آن احساس و به یکی از تقاضاهای رو به رشد مشتریان بازار بیمه درسال‌های اخیرشد. اما عرضه این بیمه نامه به موازات افزایش تقاضا پیش نرفت و خرید این بیمه نامه همواره با چالش محدودیت روبرو بود.
 • سخنان بی پرده

  عبدالمحمود ضرابی عضو هیات مدیره بیمه کارآفرین به مناسبت ۱۳ آذر ماه روز بیمه در گفت و گو با دنیای اقتصاد درباره چالش‌های رشد ضریب نفوذ بیمه در ایران گفت: ضریب نفوذ بیمه در کشورمان دردهه پنجاه شمسی در مقایسه با کشورهای آسیایی و آفریقایی قابل ذکر و رو به رشد بود اما متاسفانه در سال‌های اخیر نسبت به کشورهای منطقه، کاهش قابل توجه داشته است.
 • اعتمادی که فرهنگ نشد

  علی رضا حجتی عضو هیات مدیره بیمه کارآفرین درآستانه ۱۳ آذر روز بیمه درگفت و گو با دنیای اقتصاد درباره چالش‌های توسعه یافتگی بیمه در ایران گفت: سالیان سال است که در مورد فرهنگ‌سازی بیمه درکشور صحبت می‌شود و نسخه‌های زیادی پیجیده اند اما به راستی نه فرهنگ‌سازی درستی صورت گرفته و نه اعتماد‌سازی. "هنوز در کوچه و بازار گفته می‌شود، بیمه‌ها از مردم پول می‌گیرند اما به وقتش خسارت نمی دهند". درحالی که این گفته حقیقت ندارد و آمارها نشان می‌دهد که سالانه خسارات بی شماری بابت حوادث گوناگون پرداخت می‌شود و این واکنش عام به بیمه به خاطر نبود اطلاعات درست از اتفاقات و پیش آمدهاست. حجتی درادامه درباره نحوه محاسبه ضریب نفوذ بیمه گفت: به درصد سهم صنعت بیمه از تولید ناخالص داخلی کشور ضریب نفوذ بیمه گفته می‌شود، که یک شاخص اقتصادی کمی است. این شاخص بیانگر نسبت حق بیمه تولیدی به تولید ناخالص کشورها ست و می‌تواند نشان دهنده ارتباط مأنوس یا غیرمأنوس فعالیت صنعت بیمه و اقتصاد یک کشور باشد.
 • بیمه «ما» در مسیر رشد وبالندگی

  ۱۳ آذر روز صنعت بیمه نامگذاری شده است و بهانه‌ای است تا ارج نهیم به تلاش‌های همه دست اندرکاران و خداوند را شاکر باشیم که صنعت بیمه نقش خود را در حوزه‌های مختلف به خوبی ایفاء کرده است. درهمین راستا مفتخرم که اعلام کنم شرکت بیمه «ما» مسیررشد و بالندگی خود را طی کرده و توانسته در این مسیر با تکیه بر دانش فنی و نیروی‌های انسانی مجرب، خدمات مطلوب و شایسته‌ای به بیمه‌گذاران خود ارائه و نقش سازنده‌ای در رشد و توسعه صنعت بیمه داشته باشد.

بیشتر