ویژه نامه سراسری «برند محبوب مصرف کنندگان سال 95»

 • جشن باشکوه برندهای محبوب

  پس از چند ماه رقابت میان برندهای مطرح بازار در جلب رای هواداری مصرف‏کنندگان، نتایج گسترده‏ترین نظرسنجی برندهای محبوب طی جشن باشکوهی در روز ۱۱ مرداد در مرکز همایش‏های بین‏المللی صدا و سیما اعلام گردید. در این مراسم که با حضور جمعی از مقامات کشوری، مدیران برندهای محبوب و نیز منتخب هواداران مردمی برندها برگزار گردید، ضمن معرفی و تقدیر از برندهای محبوب سال ۱۳۹۵، منتخبی از مصرف‏کنندگان نیز در قالب هواداران مردمی برندها تقدیر شدند و جوایز خود را از دست مدیر برند محبوب‏شان دریافت. نکته بسیار جالب در این مراسم حضور هواداران برندها در کنار مدیران برندهای محبوب بود که فضای تقدیر و تشکر ویژه‏ای را در حاشیه مراسم جشن ایجاد کرد.

 • کسب محبوبیت آخرین گام برای برندها نیست

  محمد ناطق، رئیس شورای سیاستگذاری سومین جشنواره برند محبوب مصرف کنندگان، با تاکید بر این نکته که کسب محبوبیت آخرین گام برای برندها نیست، ‏افزود: برندها باید برنامه‌های مدون خود را برای توسعه رابطه عاطفی با هواداران‏شان به اجرا بگذارند و با ایجاد و پایه‌گذاری ارزش‏های مشترک میان برند و مصرف کنندگان، به ایجاد زمینه گفتگو و صحبت در رابطه با برند در جوامع مصرف‏کنندگان دست یابند. ویبه فضای پس از برجام اشاره کرد و افزودد: شرکتهایی که به موضوع برندینگ به صورت حرفه ای نپردازند، در بازار رقابتی پس از برجام و با حضور رقبای مطرح بین‏المللی متضرر خواهند شد.

 • محبوبیت برندها در گرو عمل به مسئولیت‏های اجتماعی است

  فاطمه دانشور،‏ عضو اتاق بازرگانی ایران و عضو شورای شهر تهران، در سومین جشنواره برند محبوب مصرف‏کنندگان،‏توجه به مسئولیت‏های اجتماعی از سوی شرکت ها را در محبوبیت آنها بسیار مهم دانست و گفت: تولید ثروت در کنار رعایت کدهای اخلاقی و کسب و کار مسئولانه سبب می‌شود تا در هر شرایطی،‏به اصول اخلاقی پایبند باشیم. وی با اشاره اینکه،‏ مفهوم مسئولیت اجتماعی در دنیا قدمتی ۳۰ ساله دارد، ‏افزود: در ایران توجه به این امر جدید است و چند سال پیش کمیسیون مسئولیت اجتماعی در اتاق بازرگانی تشکیل شده است. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: شناسایی چالش‏های اجتماعی و رفع آن‏ها علاوه بر جلوگیری از بحران‏های اجتماعی،‏ به ایجاد ارزش مشترک بین بنگاه و جامعه پیرامونی کمک می‏کند.

 • ایران در مرحله رشد صنعت برندینگ قرار دارد

  محمود محمدیان،‏ رئیس کمیته علمی سومین جشنواره برند محبوب مصرف‏کنندگان در مراسم اعطای جوایز برندهای منتخب با اشاره به اینکه در مرحله رشد برندینگ در ایران قرار داریم، ‏گفت: در جهان،‏ برند مدل و چارچوب مشخصی دارد که در ایران در حال رسیدن به آن هستیم. در دنیا برند محبوب سنجیده می‏شود و بر روی محبوبیت برندها نیز کارهای زیادی انجام شده است. محمدیان گفت: نکته مهم در انتخاب برندها در این جشنواره این است که انتخاب‏ها براساس واقعیت و با توجه به امانتداری نسبت به آرای مردم است که این امر خود منجر به ارتقای برندهای ایرانی خواهد شد.

 • گزیده سخنان مدیران برندهای محبوب در قدردانی از هواداران

 • برندهای محبوب منتخب نظرسنجی مردمی حاضر در مراسم جشن پایانی

 • نقش فعال روابط عمومی‏ها در برند‏سازی محصولات شرکت‌ها

  سید غلامرضا کاظمی دینان،‏ رئیس انجمن روابط‏عمومی ایران،‏ در سخنرانی خود طی سومین جشنواره برند محبوب مصرف کنندگان، به نقش فعال روابط‏عمومی‏ها در برندسازی سازمان اشاره کرد و گفت: روابط‏عمومی یک سازمان باید بتواند منافع سازمان و مصرف‏کنندگان را تامین کند و به مسئولیت‏های اجتماعی سازمان نیز توجه ویژه داشته باشد. کاظمی دینان افزود: برندسازی سازمان یا محصولات می‏تواند با کمک روابط عمومی با سرعت بیشتری انجام شود زیرا روابط عمومی می‏تواند با اطلاع‏رسانی درست به درون و برون از سازمان فهم مشترکی را برای هر دو طرف فراهم آورد.

 • لزوم تحول در تکنیک ها برای تاثیرگذاری بر مصرف‏کنندگان

  شهریار شفیعی، عضو کمیته علمی سومین جشنواره برند محبوب مصرف کنندگان ضمن اشاره به تلاش‏های انجام شده در زمینه برندسازی در ۱۵ سال گذشته گفت: بخش بزرگی از تصمیمات هر انسانی با توجه به احساسات وی گرفته می‏شود بنابراین توجه به علاقه مصرف‏کنندگان و ایجاد محبوبیت در برندها سبب انتخاب برند مورد نظر خواهد شد. شفیعی اولین مرحله برندسازی را دیده شدن دانست و ادامه داد: توجه به جزئیات برای دیده شدن از سوی مصرف‏کنندگان از راهکارهای اساسی در این بخش است. عضو کمیته علمی جشنواره ادامه داد: در حوزه برندسازی، کارهای عام‏المنفعه در انجام مسئولیت‏های اجتماعی، صدقه نیست بلکه برنامه‏ای برای کسب محبوبیت به شمار می‏رود.

 • مبنای محبوبیت در جشنواره، آرای مردم است

  جعفر اسدی، رئیس کمیته اجرایی جشنواره برند محبوب با تأکید بر رعایت امانتداری در آرای مردمی گفت: آرای اخذ شده مبنای محبوبیت برندها بوده و بی هیچ کم و کاست و از طریق کانالهای مختلف به اطلاع عموم خواهد رسید. وی اشاره کرد: در این نظر سنجی گسترده که از ۲۰ آبان سال ۹۴ تا ۲۵اسفند ۹۴ ادامه داشت، ۳۵۴۷۹۱ رای مردمی در ۸۸ گروه کالا و خدمات اخذ گردید که مبنای معرفی برندهای محبوب در سال ۱۳۹۵ قرار گرفته است. وی افزود: مأمویت شرکت فناوران نواندیش ویژن صرفاً برگزاری یک رویداد نیست و به دنبال ایجاد فرهنگ توجه به مشتری و خواسته‏های آن در راستای استمرار محبوبیت برندها در جامعه می‏باشد.

 • جشنواره برند محبوب در مسیر آینده

  دکتر محمد ناطق
  رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره

  یکی از موضوعات اساسی که رمز موفقیت و ماندگاری هر محصول یا خدمت ارزشمند می‌باشد، تفکر و تحلیل مساله و برنامه‏ریزی اقدامات آتی برای پیشبرد مسیر توسعه آن است. جشنواره برند محبوب نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست و مسیر توسعه آتی خود را با طرح‏ریزی و پیشبرد برنامه‏های متنوع در جریان دارد. در این مقاله کوتاه بر آن هستم تا خلاصه‏ای از برنامه‏های آتی این جشنواره را به اطلاع برسانم. یکی از مهمترین موضوعات جشنواره برند محبوب، تکامل و توسعه مدل نظرسنجی محبوبیت برند است.

 • مروری بر مدل اجرایی جشنواره برند محبوب

  پیمان واله/ مدیر ارتباطات بازاریابی جشنواره

  سومین دوره جشنواره برند محبوب با تجربه دوساله خود در ۱۱ مرداد سال ۹۵ برگزار گردید. دیدگاه منحصر به فرد این جشنواره در جمع‏آوری نظرات مصرف‏کنندگان و استفاده از نتایج این نظرسنجی، برای مشخص کردن برترین برندها از دید مصرف‏کنندگان، حرکتی نو را در بازار برندینگ ایجاد نموده است. در این جشنواره، از مدل مبتنی بر نظرسنجی گسترده مردمی برای شناسایی میزان هواداری مصرف‏کنندگان در هر یک از گروههای کالا/ خدمات استفاده شده است تا ضمن ایجاد زمینه مشارکت گسترده مصرف‏کنندگان در این نظرسنجی، بتوان ارزیابی قابل‏اعتمادی از طیف گسترده برندهای فعال در گروههای مختلف کالا/ خدمات به دست آورد.

 • مصرف‏کنندگان به برندها اعتبار می‏دهند

  هادی اسدی
  دبیر اجرایی جشنواره

  یکی از مهمترین موضوعاتی که می‏تواند موفقیت کسب و کارها را تضمین نماید توجه جلب نظر و رضایت مصرف‏کنندگان و ایجاد رابطه پایدار و ماندگار با آنها می‏باشد. این موضوع می‏تواند ضمن ایجاد زمینه‏های توسعه و تقویت جایگاه برند، با ایجاد تصویر مثبت از برند در بازار، زمینه معرفی و توصیه آن را در میان مصرف‏کنندگان نیز ایجاد نماید. در این راستا و با تمرکز بر دستیابی به یک سنجش پایدار و قابل اتکا از ذهنیت مصرف‏کنندگان از برندها در بازار، جشنواره برند محبوب در سال‌های گذشته به فعالیت پرداخته است.

بیشتر