ویژه‌نامه اصفهان

 • چرخ پنچر تولید

  باران مدرس

  ۸۸ هزار و ۳۲۵ واحد صنعتی در کشور پروانه‌ بهره برداری دارند که ۸۰ هزار و ۴۸۷ واحد آن صنایع کوچک و چهار هزار و ۳۶۲ واحد متوسط است. میانگین کشوری واحدهای تعطیل ۱۹ درصد بوده و ۱۷ هزار واحد نیز راکد است. از ۳۷هزار واحد صنعتی که در شهرک های صنعتی بوده و دارای پروانه بهره برداری هستند، هفت هزار و ۸۷ واحد راکد و بقیه فعال هستند. در کل کشور ۶۵ درصد از واحدهای صنعتی بالای ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت دارند و برخی از واحدها نیز با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد فعال هستند. از میان همه واحدهای راکد و تعطیل و نیمه تعطیل تنها هفت هزار و ۵۰۰واحد برای دریافت تسهیلات انتخاب شده اند.

 • پیش‌نویس قانون ششم توسعه در راستای تنزل جایگاه شوراهاست

  رئیس کمیسیون فرهنگی مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی استان‌ها گفت: تنظیم لایحه مدیریت شهری و پیش نویس قانون ششم توسعه در راستای تنزل جایگاه شوراهای اسلامی شهر است. رضا امینی در حاشیه برگزاری اجلاس مشترک مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی استان‌ها و شهرهای مراکز استان‌ها با اشاره به آغاز توجه به شوراها با ۲۰ سال تأخیر پس از انقلاب اسلامی اظهار کرد: امسال هفدهمین سال فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور است و در حال حاضر شاهد عدم توجه دولت‌ها به نقش مؤثر شوراها هستیم. وی در ادامه تصریح کرد: متأسفانه هرساله و در هر دوره از به روی کار آمدن حاکمیت‌ها اختیارات شوراها به تدریج کاهش یافته است، همچنین از سوی دیگر در این مدت شاهد افزایش وظایف هزینه‌بر در شهرداری‌ها بوده‌ایم.

 • جذب فناوری های پیشرفته رویکرد وزارت امورخارجه

  مدیرکل آموزش وزارت امور خارجه، جذب فناوری های پیشرفته و کمک به اقتصاد کشور را از رویکردهای این وزارت خانه بیان کرد. بهادر امینیان اظهار کرد: فراهم نمودن زمینه افزایش صادرات کشور و جذب فناوری های نوین و پیشرفته از مهمترین برنامه های وزارت امور خارجه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

  وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت و توانایی های کشور همچنین بهینه کردن این ظرفیت ها برای شکوفایی و قدرتمند کردن بنیه اقتصادی کشور از اهداف تحقق اقتصاد مقاومتی است، افزود: یکی از برنامه های وزارت امورخارجه همکاری با سایر دستگاهها در عرصه تحقق اقتصاد مقاومتی است و با این رویکرد وزیر امور خارجه به همه همکاران خود تکلیف کرد که موفقیت سفارت خانه های ایران در خارج از کشور منوط به موفقیت در اجرای این برنامه است.

 • ن والقلم و ما یسطرون

  خبر یعنی دلالت در شب تار به سوی ساحل زیبای اسحار

  به خرمنگاه جهل آتش فکندن به شب‌های سیه اختر نشاندن

  خبر، پیکار در دشت جنون است گهی کاونده‌اش در غرق خون است

  در این ره صارمی‌ها می‌درخشند که اقلیم قلم را نور بخشند

  خبرنگار، شمع شب افروز شبستان تاریخ و مشعل دار مسیر پر فراز و نشیب جامعه بشری به سوی ساحل صبح آگاهی است. او با نورواژه‌های برون تراویده از بن جان و برآمده از ژرفای باورهای دینی و ملی، قلب تاریکی‌ها را نشانه می‌رود تا بدین سان فارغ از جهت‌گیری‌های جناحی، رسالت تاریخی خویش را در تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی به جامعه محقق سازد.

 • مصوبات ۹ ماده‌ای زاینده رود، مُسکّن مقطعی است

  رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان گفت: باید به سرعت بتوان بودجه احیای زاینده رود را با تاکید بر مدیریت یکپارچه از سراب تا پایاب مربوط به فلات مرکزی ایران مورد توجه قرار داد. حمیدرضا قلمکاری در نشست نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی استان اصفهان، اظهار کرد: کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان فعالیت‌های اساسی بر اساس استراتژی و راهکارهای علمی در بخش‌های مختلف به ویژه در بخش آب انجام داده است. وی افزود: شناسنامه فلات مرکزی با زاینده رود متجلی می‌شود، اما امروز چه اتفاقی برای این حوضه افتاده است؟ آب شرب بیش از شش میلیون نفر از این رودخانه تامین می‌شود.

 • برخی از معترضین به فولاد مبارکه، دنبال واردات انحصاری بودند!

  بهرام سبحانی

  کیفیت کالای تولیدی ما به حدی است که اگر بحث تامین نیاز داخلی نبود قادر بودیم تمام محصولات خود را صادر کنیم به طوریکه در سفر نخست وزیر ایتالیا به کشورمان شانزده تفاهم‌نامه امضا شد که همه‌آنها قرارداد خرید از ایتالیا بود به غیر از قرارداد فولاد مبارکه که موضوع صادرات فولاد به این کشور بود. اولین نشست خبری سال ۹۵ در حوزه معدن را سندیکای لوله و پروفیل برگزار کرد تا اعلام کند وضعیت این حوزه به سبب بالا رفتن تعرفه واردات بحرانی است و تولید داخلی نمی تواند نیاز اعضای این سندیکا را تامین کند.

 • ایجاد بیش از ۱۱۰۰ طرح ‏اشتغال و خودکفایی برای نیازمندان اصفهانی

  معاون کمیته امداد استان اصفهان گفت: در ۴ ماهه نخست امسال بیش از یک هزار و ۱۰۰ طرح ‏اشتغال و خودکفایی برای نیازمندان استان اصفهان ایجاد شده که بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته است‌. ‏ حسن ملکوتی‌خواه با اشاره به فعالیت‌های بخش اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان اظهار داشت: یکی از سیاست‌های کمیته امداد‌، توانمندی و خود اتکایی خانواده‌های تحت حمایت و جلوگیری از بازگشت مددجویان به چرخه حمایت است. وی افزود: این کمیته در راستای اهداف تعریف شده اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای‌، حرفه‌آموزی فرزندان‌، کاریابی و اجرای طرح اشتغال و نظارت بر حسن اجرای طرح اشتغال کرده است.

 • اقتصاد نیم سوز کتاب

  میلاد مرتجی

  یکم تیرماه سال جاری بود که مدیرعامل خانه کتاب از ثبت‌نام ۳۸۶ کتابفروشی در سراسر کشور به عنوان کتابفروشی‌های فعال در طرح تابستانه کتاب خبر داد و این طرح با هدف حمایت از کتابفروشی‌ها از ۱۶ تیر در کشور به اجرا درآمد. طرح تابستانه کتاب در نظر داشت با حمایت مالی از فروش کتاب، رونق را به کتابفروشی ها بازگرداند و موجب تشویق شهروندان به خرید کتاب شود. البته در گذشته نیز از این قبیل طرح‌ها در دولت تدبیر و امید به اجرا درآمده بود و می‌توان به حمایت از کتابفروشی‌ها با طرح «کتابفروشی به وسعت ایران» در پاییز سال گذشته و برای اولین بار بعد از انقلاب که در چرخه برنامه‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت و طرح «عیدانه کتاب»در آستانه نوروز اشاره کرد.

 • هنری که به صنعت جان می‌دهد

  ایسنا: زردیش چشم را می‌نوازد و قدرت مالی اش تفاخر را به همراه دارد. این قصه، قصه امروز نیست. شعاع طلایی این قصه در طول تاریخ کشیده شده، از میوه‌های طلا ساخت، تاج و گوشواره تا کمربندها و دسته‌های شمشیر که در دست مردان مبارز، نشان از جایگاهشان داشته است. طلا فلزی گرانبها که در کنار بهایش اثری هنری از آن خلق می‌شود اگر سری به موزه‌های تاریخی بزنیم نقوش و طرح‌هایی را خواهیم دید که در هر زمان به شکلی آذین بخش زندگی انسان بوده است و بر زیبایی و ابهتش افزوده‌اند و اصفهان، یکی از قطب‌های ایران در تولید طلا به عنوان یک پوشش شناخته می‌شود.

 • تنها ۳/ ۵ میلیارد بودجه مصوب دولت برای نقش‌جهان وصول شد

  محمد سلطان‌حسینی، مدیر کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: حرفه خبرنگاری تفاوت بین حق و ناحق را برای مردم مشخص می‌کند و کار بسیار سختی است. متاسفانه همیشه نوک پیکان اتهام به سمت شماست و من همیشه سعی کرده‌ام نگاهم به حرفه خبرنگاری به دیده احترام باشد. محمد سلطان‌حسینی افزود: روزی که به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان انتخاب شدم فکر می‌کردم شاید بیش از یک سال در این سمت باقی نمانم. گاهی خود انسان قصد رفتن دارد و گاهی هم نمی‌خواهد برود ولی باید برود. سلطان‌حسینی گفت: اصفهان بعد از تهران بیشترین تعداد ورزشکار سازمان یافته را دارد.

 • مبارزه با قاچاق بدون اقبال مردم بی نتیجه خواهد بود

  فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: این حرف به گوش اراذل و اوباش برسد، خواب آسوده برای اراذل اصفهان نخواهیم گذاشت. اگر می‌خواهند اصلاح شوند بسم‌الله، در غیر این صورت از اصفهان بروند. سردار عبدالرضا آقاخانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جایگاه خبرنگاران بر هیچ‌کس پوشیده نیست و نیروی انتظامی استان همواره قدر و منزلت خبرنگاران را دانسته و می‌داند بسیاری از موفقیت‌های پلیس مرهون زحمات خبرنگاران است.

  وی ادامه داد: نیروی انتظامی استان تمامی افتخارات سال نودوچهار را مدیون و مرهون خبرنگاران و اهالی رسانه است که با حمایت از پلیس، همکاری، پوشش‌های خبری دقیق و مسئولانه، پلیس را در دستیابی به اهداف و بایدهایش همراهی کردند.

 • چرا اعتراض ؟

  خبرگزاری ایسنا، صنم فارسیمدان: فاجعه ساعت ۸:۴۵ دقیقه رقم خورد، در اتاق بازرگانی اصفهان. در مقابل سیل افرادی که بخشی از آن‌ها خبرنگار بودند و نشان داد اگرچه این قشر همیشه دنبال خبر است اما اگر حادثه بیخ گوشش اتفاق بیفتد زیاد به روی خودش نمی‌آورد! روزهای نخست آغاز خبرنگاری رسانه از من خواست تا برای پوشش خبری در نشست خبری معاون شهرسازی شهردار اصفهان شرکت کنم، معاون یک ساعت و ۲۰ دقیقه خبرنگاران را منتظر گذاشت، اما هیچ کس اعتراض نکرد، هیچ کس حتی از جای خودش تکان نخورد و جلسه را ترک نکرد!

  اگر تجربه کاری امروز با من بود حتماً جلسه را ترک و مدیر رسانه را در مورد چرایی پوشش ندادن برنامه خبری قانع می‌کردم، زیرا شان رسانه بسیار بالاتر از خبر هر مدیری است که برای وقت دیگران ارزش قائل نباشد، اما چرا هیچ پیش کسوتی جلسه معاون شهردار را ترک نکرد تا خبرنگاران تازه کار ارزش رسانه را درک کنند؟ پاسخ این سؤال را مطمئنا همه اهالی رسانه در اصفهان می‌دانند.

 • افتتاح سه پروژه توسعه کمی، کیفی و زیست محیطی در فولادمبارکه اصفهان

  پروژه های بریکت سازی شهید خرازی، ایستگاه سولفورزدایی از فولاد مذاب و تولید آب دمین در شرکت فولاد مبارکه با رویکرد حفظ محیط زیست و ایجاد ارزش افزوده با حضور معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان نوسازی معادن و صنایع معدنی(ایمیدرو) ، استاندار، نماینده مردم محترم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، مدیرعامل و معاونین ، مدیران و کارکنان شرکت فولاد مبارکه روز سه شنبه ۱۲ مردادماه افتتاح شد.

  به گزارش خبرنگار فولاد، در این آیین دکتربهرام سبحانی مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ضمن خوش آمدگویی به میهمانان حاضر در مراسم، به تشریح این سه پروژه پرداخت و گفت: در سالی که مزین به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، افتتاح این پروژه ها که در اقتصاد ملی تأثیرگذار بوده نیز در همین راستا صورت گرفته، بطوری که در پروژه بریکت سازی، از سنگ آهنی که در فرآیند تولید آهن اسفنجی به صورت پودر درآمده، غیر قابل استفاده و ضایعاتی بوده، بهره گیری شده و بریکت تولید شده دوباره در چرخه فولادسازی به عنوان ماده اولیه کوره های قوس الکتریکی استفاده می گردد که علاوه بر حفظ محیط زیست، ارزش افزوده بالایی را برای شرکت به همراه دارد.

 • « بهشت آباد» و « سوم کوهرنگ بدهی» دولت به اصفهان است

  خبرگزاری تسنیم: در حالی که مسئولان زمان افتتاح «نقش جهان» را پیش از لیگ شانزدهم وعده دادند اما فصل شانزدهم هم آغاز شد و باز هم خبری از حضور سپاهان در «نقش جهان» نشد.

  نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: دولت تونل بهشت آباد و سوم کوهرنگ را به مردم اصفهان بدهکار است و باید هر چه زودتر این مطالبه را پرداخت کند. حیدرعلی عابدی در جمع خبرنگاران ، با اشاره به اینکه خوشبختانه پروژه‌های عمرانی در سطح شهر اصفهان به خوبی در حال اجرایی بوده و شهرداری اصفهان فراتر از وظیفه‌اش در دیگر حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز فعالیت‌های شایسته‌ای را داشته است،اظهار کرد: باید باور داشته باشیم که این طرح‌ها به ویژه طی یکسال اخیر موجب رونق فضای شهری اصفهان شده و زمینه رضایتمندی شهروندان را به همراه داشته است.

 • فولاد مبارکه، بزرگترین مشارکت کننده در پروژه های اجتماعی

  دکتر زرگرپور استاندار اصفهان در مراسم راه اندازی پروژه های توسعه شرکت فولاد مبارکه، توجه به مسئولیتهای اجتماعی این شرکت را ارزنده خواند و گفت: من به عنوان استاندار اصفهان شهادت می دهم که شرکت فولاد مبارکه بیشترین مشارکت را در پروژه های اجتماعی استان اصفهان از جمله پروژه بسیار اساسی مصلی و پروژه بزرگ ورزشگاه نقش جهان و همچنین مشارکت در تجهیز ۴۰۰ نمازخانه در سطح دبیرستانها و دبستانهای نقاط دور افتاده استان داشته که این امر بسیار ارزشمند است. همین اقدامات و مشارکتهای اجتماعی فولادمبارکه، همبستگی و ارتباط خوب و مؤثری را بین مردم، مسئولین استان و فولاد مبارکه ایجاد نموده ، به طوری که وقتی مشکلی برای این بنگاه اقتصادی پیش می آید همه مقامات استانی و کشوری دست در دست هم به حل آن می پردازند که این حداقل نتیجه ای است که در برابر انجام مشارکتهای اجتماعی فولادمبارکه می توان به آن دست یافت و باید قدردان این مشارکت اجتماعی بود.

 • « بهارستان» برای اسکان سرریز جمعیت اصفهان برنامه‌ریزی شد

  مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با بیان اینکه گفته می‌شود بخشی از اراضی شمال غربی در جاده قلعه شور، وقفی است، گفت: در این زمینه مبنای کار ما، نظر امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر بهارستان است، که آنها وقفی بودن این زمین‌ها را رد کرده اند و ما طبق نظر علما رفتار می‌کنیم.

  محمدرضا احمدی با بیان اینکه اساس شکل‌گیری شهرهای جدید در استان به مطالعات طرح جامع منطقه‌ای بر می‌گردد، اظهار کرد: در این راستا ایجاد سه شهر جدید هر کدام با هدفی مشخص در استان مکان یابی شد.

 • اجرای پروژه های فولاد مبارکه با هدف حفظ محیط زیست ، خلق ارزش افزوده و بهره مندی ازتکنولوژی جدید

  در آیین افتتاح پروژه های فولاد مبارکه، دکتر کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، راه اندازی این پروژه ها را در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت رسیدن به اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: جای تقدیر و تشکر دارد که با تلاش کارکنان و متخصصین فولاد مبارکه و شرکتهای پیمانکاری شاهد بهره برداری از این سه پروژه در شرکت فولاد مبارکه هستیم.

  ایشان با ابراز خشنودی از عملکرد فولاد مبارکه طی سالهای گذشته و اجرای پروژه های مهمی که به مرحله بهره برداری رسیده است، گفت: این شرکت جایگاه ویژه خودش را در حوزه توسعه کشور حفظ کرده است .

 • ۹۵ درصد خیابان های اصفهان طبق طرح تفضیلی احداث شده است

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: تاکنون ۹۵ درصد خیابان های اصفهان طبق طرح تفضیلی احداث شده و دیگر خیابانی برای این شهر نمانده، اما یک میلیون و ۴۰۰ هزار وسیله نقیله موتوری سبک و سنگین در این شهر حرکت می کند. به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، علیرضا صلواتی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران کاهش خودرو تک سرنشین و افزایش حمل ونقل عمومی را از سیاست های اصلی معاونت خود دانست و اظهار کرد: سیاست کلان در محدوده مرکزی کلانشهر اصفهان که محدوده تاریخی شهر هم محسوب می شود آرام سازی ترافیک و پیاده راه سازی است که این اتفاق باید تا افق ۱۴۱۴ به واقعیت بپیوندد.

 • زاینده رود اتحاد می خواهد

  رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکسان سازی نرخ ارز یکی از اولویت‌های کاری مجلس است، گفت: در سال‌های گذشته ثابت نگهداشتن نرخ ارز، به تولیدکنندگان فشار زیادی را وارد کرده است. غلامرضا تاجگردون در نشست نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی استان اصفهان، به حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در استان چهارمحال و بختیاری اشاره و اظهار کرد: موضوع آب رودخانه زاینده رود را می‌توان با اتحاد رفع کرد و در این مساله بحث بالادست و پایین دست مطرح نیست.

 • بررسی فرصت های اقتصادی اصفهان با کشور هزار جزیره

  دنیای اقتصاد- اندونزی با حدود ۲۵۰ میلیون نفر جمعیت، چهارمین کشور پر جمعیت دنیاست؛ کشوری که تا حدود شش دهه قبل، مستعمره هلند بود اما طی ۵۰ سال خود را به صف قدرت‌های برتر اقتصادی جهان رساند. اندونزی یک مجمع الجزایر است. از این رو به کشور هزار جزیره شهرت دارد. وجود ۱۳۵۰۰ جزیره، چنین عنوانی را برازنده این کشور ساخته است. زغال سنگ و صنایع چوب، توریسم، محصولات کشاورزی و نفت چهار حوزه اصلی در تولید داخلی و منبع عمده درآمدهای اندونزی به حساب می‌آید. دفتر اصلی اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به آ.

 • ارزش قلم

  . . . . بهرحال ، هر کسی توتمی دارد ، و توتم من « قلم « است .

  هر قبیله ای توتمی را می پرستد ، که روح جد نخستین همه افراد قبیله در او حلول کرده است ، در او زنده جاوید است ، روح قبیله در او جسم گرفته است ، کشتن او ، خوردن او ، بر افراد قبیله اش حرام است ، بر قبیله های دیگر حرام نیست ، آنها بیگانه اند ، آنها توتمی دیگر دارند ، از خون و خاک و نژاد و تبار توتمی دیگرند ، فروختن و مبادله و ریسیدن پشم و دوشیدن شیر و کندن پوست و کشتن و خوردن هر توتمی بر افراد قبیله اش حرام است ، توتم خدای قبیله است ، رب النوع قبیله ، ناموس قبیله ، تجسم روح و شرف و قداست و حقیقت و شخصیت و تجلی ذات و نژاد و تبار و وحدت و اصالت و جوهر انسانی مشترک و ماهیت ماورائی مشترک تمامی قبیله است .

 • صنعت گردشگری در سایه تدبیر دولت یازدهم رشدی فزاینده داشته است

  استاندار اصفهان گفت: در سایه فعالیت ها و توجهات دولت تدبیر و امید، صنعت گردشگری در این استان از رشدی فزاینده برخوردار شده است. دولت یازدهم به توسعه صنعت گردشگری با رویکرد توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور توجه کامل دارد. استاندار اصفهان اعلام کرد: صنعت گردشگری در استان اصفهان با روی کار آمدن دولت یازدهم در مسیر توسعه قرار گرفت و پس از برجام رونق یافت بگونه ای که در سال ۹۴ در حوزه گردشگری رشدی معادل ۵۷ درصد داشت. وی خاطرنشان کرد: در این راستا ظرفیت اقامت استان در سال ۹۲ از بالغ بر ۱۲ هزار تخت به ۱۶ هزار تخت در سال ۹۴ افزایش یافت و امیدواریم این ظرفیت در سال ۹۵ به ۲۰ هزار تخت افزایش یابد.

 • "فولاد مبارکه و رسانه ها"

  در آستانه روز خبرنگار، لازم است تـا بـه ایــن قشر تلاشــگر صمیمانــه تبریــک گفــت. از همه مجاهــدت هــای آنــان تقدیــر کــرد و مســیر را بــرای انجــام وظایــف خطیرشــان آمــاده نمــود. در جامعــه ای کــه اصحــاب قلــم بــه راحتــی و بــه درســتی بنویســند و نقــد و راهنمایــی نماینــد، بایســتی منتظــر رشــد و بالندگــی بــود. رســانه هــا بــه عنــوان یکــی از مهمتریــن ارکان جامعــه مــدرن امــروز شایســته و بایســته اســت تــا در مســیر توســعه مــادی و معنــوی نقــش آفریــن و هدایتگــر باشــند و در این مســیر ارکان انســانی در رســانه تاثیــر کلیــدی دارنــد.

 • ۵۰۰ کیلووات پنل خورشیدی جدید وارد مدار می‌شود

  مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: در شرکت توزیع برق استان اصفهان حدود ۵۰۰ کیلووات پنل خورشیدی از قبل نصب و از ابتدای سال تاکنون ۵۰۰ کیلووات قرارداد جدید بسته شده و تا چند ماه آینده وارد مدار خواهد شد. مهدی ثقفی اظهار کرد: معمولا پیک مصرف در اواخر تیر و یا اوایل مرداد ماه هر سال اتفاق می‌افتد. تا این لحظه بیشترین مصرف در ۳۰ تیر ماه بوده است. وی اضافه کرد: با مراقبتی که صنایع بزرگ و کشاورزان در مصرف برق داشتند، تاکنون اختلالی در روند برق‌رسانی و خاموشی وجود نداشته است و امیدواریم با پیش بینی هواشناسی مبنی بر کاهش دمای هوا و کاهش شدت گرما در هفته آینده و با توجه به توافقنامه‌هایی که با صنایع و کشاورزان منعقد شده است، مشکلی در روند برق‌رسانی به وجود نیاید.

 • گزارش تصویری از روز خبرنگار در اصفهان

 • موانع و چالشهای فراروی صاحبان مشاغل خانگی

  افشین ماهوشی

  پنجشنبه هفتم مرداد به مناسبت روز ملی مهارت و کارآفرینی به همایش توسعه مشاغل خانگی در شهرستان فلاورجان دعوت شدم. در کنار برگزاری همایش نمایشگاهی از توانمندیها ی زنان و مردانی برپا بود که با دست خالی و سختکوشی محصولات خانگی خود را در معرض دید عموم قرار داده بودند . برگزاری این همایش شور و تکاپویی بین زنان خانه دار برقرار کرد. ه بود بگفته خانم مهندس کیانی دبیر همایش و رییس آموزشگاه فنی حرفه ای کیان سو هدف اصلی از برگزاری همایش ایجاد انگیزه و خودباوری در افراد ، شکل گیری مشاغل کم سرمایه ، کمک به افزایش درآمد خانواده ها وایجاد روحیه همکاری و تعاون در اعضای خانواده به منظور حل معضلات اقتصادی خانواده، بازاریابی ، تبلیغات و فروش محصولات خانگی بوده و محور اصلی همایش توسعه مشاغل خانگی واقتصاد مقاومتی بوده است.

 • وعده های بی پشتوانه درباره افتتاح نقش جهان

  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم از وعده های رنگارنگ در مورد زمان افتتاح نقش جهان خسته شده اند، گفت: بنده نمی‏توانم قولی در مورد زمان اتمام این پروژه بدهم، اما با پیگیری‏هایی که از مراجع ذی صلاح در این زمینه داشتیم و طبق قولی که مسؤولان اجرایی داده اند امیدواریم فاز یک ورزشگاه نقش جهان تا دو ماه آینده به بهره برداری برسد.

  ناهید تاج الدین با بیان اینکه پروژه نقش جهان و تکمیل آن جزو مطالبات تاریخی ورزش دوستان اصفهانی است، اظهار کرد: مردم در خصوص ورزشگاه نقش جهان صحبت‏های زیادی را با ما مطرح کرده اند از این رو بازدیدی از این ورزشگاه داشتم تا از نزدیک در جریان مشکلات کار قرار بگیرم.

بیشتر