دنیای اقتصاد

آرشیو روزنامه دنیای اقتصاد

شماره ۱۲۳۳
تاریخ چاپ:
  • بنزین ۱۵۰تومانی و لغو سهمیه‌بندی رای نیاورد

    نتایج یک نظرسنجی درباره بنزین<br> توکلی: بنزین مازاد بر سهمیه نداریم<br> دولت: بنزین آزاد هم داریم <br>دنیای‌اقتصاد- تنها ۶۶نفر از ۲۰۲نماینده حاضر در رای‌گیری دیروز مجلس با دو فوریت طرح لغو سهمیه‌بندی بنزین و عرضه این کالا با نرخ واحد ۱۵۰تومان موافقت کردند که به دنبال آن این طرح از دستور کار خارج شد. به نظر می‌رسد این طرح، آخرین تلاش برای جلوگیری از اجرای قانون بودجه سال‌جاری برای سهمیه‌بندی بنزین از ابتدای خرداد بود و به این ترتیب می‌توان از قطعیت یافتن اجرای سهمیه‌بندی سخن گفت.
  • دنیای اقتصاد – به نظر می‌رسد روزهای بدتری برای پل ولفوویتز در راه است. روزهایی که او کم‌کم باید از دفتر کار خود در هشتمین طبقه ساختمان بانک جهانی در واشنگتن دل کنده و از ریاست این نهاد مالی…

  • دنیای اقتصاد- از میان افرادی که نامزد شهرداری پایتخت شدند، محمدباقر قالیباف با ۱۰رای، حسن بیادی ۱۰ رای، رسول خادم ۹رای و محمدسعیدی کیا ۶رای، بیشترین آرای اعضای شورای اسلامی شهر تهران را کسب کردند.…

  • دنیای اقتصاد- به گفته محمدحسن صالحی، مدیرکل اشتغال اتباع خارجی، با عزیمت ۵۰۰هزار کارگر خارجی غیر مجاز تا پایان مهرماه، نرخ بیکاری ۲درصد کاهش می‌یابد.

  • محمود صدری <br>ناآرامی‌هایی که پریروز برخی شهرهای فرانسه را در بر گرفت، به مخالفان سارکوزی رییس‌جمهور جدید نسبت داده شده است. این انتساب به لحاظ سیاسی درست است اما بیانگر همه واقعیت نیست.

بیشتر

بیشتر

بیشتر

  • حامد قدوسی
    ایده اولیه استفاده از کارت هوشمند خودرو به عنوان مکانیسم اجرایی سهمیه‌بندی یارانه‌های بنزین به دولت خاتمی باز می‌گردد، لذا اگر نقدی بر این شیوه باشد در درجه اول متوجه‌این دولت است.