گروه بورس- مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سایپا شیشه 160 ریال سود به ازای هر سهم سال 86 تقسیم کرد.

به گزارش خبرنگار ما، دراین مجمع که با حضور ۹۶ درصد سهامداران برگزار شد، مهندس صباغی، مدیرعامل شرکت گزارش عملکرد سایپا شیشه در سال ۸۶ را ارائه داد.به گفته وی، در حالی که سود هر سهم سایپا شیشه در ابتدای سال مبلغ ۵۵ریال اعلام شده بود، این سود در پایان سال مالی ۸۶ مبلغ ۱۹۶ ریال محقق شد.همچنین صورت‌های سود و زیان و ترازنامه شرکت در این مجمع به تصویب سهامداران رسید.این جلسه را روشنی مقدم به عنوان رییس، محمد حیدری به عنوان دبیر، صباغی و همایون هومن به عنوان ناظرین مجمع اداره کردند.
سایپا شیشه در یک نگاه
ارزیابی معیار تولید محصولات سایپا شیشه طی سال ۸۶ بر اساس متر مربع صورت گرفته است. این شرکت در سال ۸۶ توانست با ۱۵درصد افزایش تولید مواجه شود. سایپا شیشه طی سال مزبور یک میلیون و ۴۴۱هزار و ۱۳۸مترمربع تولید داشت. از سوی دیگر با توجه به اقدامات انجام گرفته در راستای اهداف از پیش تعیین شده سایپا شیشه طی سال ۸۶ موفق به تولید دو میلیون و ۳۳۴هزار و ۹۴۲جام از انواع شیشه‌های خودرو پراید شد.
بنابراین گزارش، در سال 86 شرکت جهت تامین مواد اولیه و قطعات مبادرت به گشایش اعتبار اسنادی به مبلغ 8/6میلیون یورو کرده که نسبت به سال گذشته از رشدی معادل 18درصد برخوردار بوده است. بخش عمده فعالیت‌های واحد فروش مربوط به شرکت‌های سایپا و پارس خودرو بود. سایپا شیشه در سال86 مبادرت به فروش دومیلیون و 492هزار و 784جام شیشه کرده که مبلغ فروش کل بالغ بر 183میلیارد و 20میلیون و 508هزار و 953ریال بوده است. این شرکت بر اساس طبقه‌بندی انجام شده از سوی شرکت سازه‌گستر سایپا در بین شرکت‌های قطعه‌ساز دارای گرید B است. شرکت دارای گواهینامه استاندارد 709 ایران از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، گواهینامه
۲۰۰۲اTS/اISOا، E-MARKا، ECE-R۴۳ا، KBA نیز شرکت دارای مجوز تاسیس واحد فنی مهندسی از اداره صنایع استان قزوین است. شرکت در سال ۱۳۸۶ به عنوان واحد نمونه صنعتی (سال ۱۳۸۵) انتخاب و در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن (تیرماه ۸۶) در محل سالن اجلاس با حضور رییس‌جمهور و وزیر صنایع و معادن موفق به دریافت لوح تقدیر شد. شرکت سایپا شیشه با حضور در پنجمین دوره جایزه ملی بهره‌وری تعالی سازمانی سازمان گسترش و نوسازی ایران، موفق به دریافت گواهی تعهد به تعالی و دریافت جایزه فوق از جناب آقای مهندس محرابیان، وزیر محترم صنایع و معادن و جناب آقای مهندس قلعه‌بانی، ریاست محترم هیات عامل سازمان محترم گسترش و نوسازی صنایع ایران شد.
برنامه‌های بلندمدت:
* دستیابی به ظرفیت ۴۵۰۰۰۰ ست شیشه.
* حضور در بازارهای رقابتی و تامین شیشه‌های 10 خودروی جدید با توجه به برنامه شرکت سایپا.
* افزایش حضور در بازار یدک.
* توجه به حضور در بازارهای منطقه‌ای.
* استقرار نظام‌های IT.
برنامه‌های سال 1387:
*‌ تولید ۲۵۳۵۲۰۰ جام شیشه با افزایش ۱۰درصد نسبت به دوره قبل.
* پیش‌بینی E.P.S مبلغ 204 ریال.
* با توجه به مجوز اخذ شده از سازمان صنایع و معادن استان قزوین درخصوص تاسیس واحد فنی و مهندسی، فعالیت این واحد در قالب یک شرکت با سرمایه‌گذاری سایپا شیشه به ثبت برسد.
* پیشنهاد خرید بخشی از سهام یکی از کارخانجات موجود در صنعت شیشه فلوت به صورت ادغام عمودی.
* پیشنهاد ایجاد یک کارخانه تولید شیشه‌های فلوت با کیفیت مناسب خودرویی با همکاری سایر شیشه‌سازان.