به گزارش «دنیای اقتصاد»، بهمن دهش‌پور، از موسسان این موسسه خیریه در نشست خبری روز پنج‌شنبه گفت: بسیار خوشحالم که می‌بینم پس از گذشت سال‌ها، موسسه خیریه بهنام دهش‌پور توانسته است به جایگاهی دست یابد که به‌عنوان یکی از اعضای خانواده مبتلایان به سرطان مطرح شود و حامی سلامت جامعه باشد. لیلی رضایی، مدیرعامل موسسه‌خیریه بهنام دهش‌پور نیز درباره این پویش سراسری تصریح کرد: رسالت موسسه خیریه بهنام دهش‌پور، حمایت از سلامت جامعه و همچنین یاری‌رسانی به مبتلایان سرطان است، به همین منظور و در جهت جذب حمایت مالی از برندهای مطرح، پویش سراسری و ملی پیشگیری از سرطان پستان از امروز و با همکاری شرکت زرین رویا تحت عنوان برند مای لیدی در سراسر کشور آغاز می‌شود.

وی افزود: موسسات مردم‌نهاد و خیریه در تمامی جوامع به‌عنوان ستون‌های همیاری دولت‌ها در حوزه‌های سلامت و آموزش شناخته می‌شوند و موسسه خیریه بهنام دهش‌پور نیز در طول مدت فعالیت خود، همواره تلاش داشته تا نقشی موثر در جامعه ایرانی داشته باشد و با توجه به آنکه درمان سرطان و مخصوصا سرطان پستان که به‌عنوان یکی از بیماری‌های شایع در میان زنان ایرانی شناخته می‌شود، بسیار زیاد است، تصمیم گرفته شد تا در حوزه پیشگیری از این سرطان پیش‌قدم باشیم.

حیدر میزبان، مدیرعامل شرکت زرین رویا نیز گفت: در ابتدا خدا را شاکرم که نعمت بزرگ کمک به همنوع به شرکت زرین رویا اعطا شد و بسیار خرسندم که امروز خانواده بزرگ این شرکت با همکاری موسسه خیریه بهنام دهش‌پور، گام موثری را در جهت سلامت جامعه برمی‌دارد‌.

به گفته وی، مسوولیت اجتماعی، واژه جدیدی در ادبیات صاحبان کسب‌و‌کار ایرانی نیست. حمایت صاحبان کسب‌و‌کار از نیازمندان و کمک به همنوع در طول قرن‌ها در منش و مرام فعالان اقتصادی وجود داشته و اگر امروزه به‌عنوان یک راهکار برندسازی در دنیا مطرح است، در ایران سابقه‌ای تاریخی دارد. شرکت زرین رویا که با برند مای‌لیدی در این پویش ملی همکاری دارد، خود را موظف به حضور در امور عام‌المنفعه می‌داند.

آرش طوسی، قائم‌مقام‌ مدیرعامل شرکت زرین رویا نیز در ادامه نشست گفت: این شرکت با برندهای مای لیدی، مای بیبی و ایزی لایف، تلاش دارد تا در سه حوزه مهم زنان، کودکان و سالمندان نقش موثری داشته باشد چرا که عمده آسیب‌های سلامتی در این بخش‌ها است.

معاون بازاریابی و فروش شرکت زرین رویا با تاکید برلزوم تبلیغ و فرهنگ‌سازی پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان افزود: فعالیت این مسوولیت اجتماعی از اردیبهشت امسال در سکوت خبری آغاز شده و اگر امروز در این نشست حضور داریم، برای دعوت به همکاری از همه اقشار جامعه و رسانه‌ها است. امروز در کنار شما هستیم تا از بانوان ایرانی در برابر سرطان پستان حمایت کنیم. مهرنوش خوشخونژاد، نایب رئیس و عضو هیات‌مدیره موسسه خیریه بهنام دهش‌پور درخصوص این پویش سراسری تصریح کرد: تجربه غربالگری در موسسه خیریه بهنام دهش‌پور در مورد سرطان پستان و شناسایی افراد بیمار و مستعد بیماری ثابت کرد که پیشگیری و شناسایی مبتلایانی که در دوره ابتدایی بیماری هستند اما از بیماری خود آگاهی ندارند، باید در اولویت قرار گیرد به همین منظور، این پویش می‌تواند گام مهمی در کنترل بیماری سرطان پستان باشد.

وی افزود: فرهنگ‌سازی رکن اصلی پویش‌های مردم‌نهاد است و آنچه در این پویش باید مورد توجه قرار گیرد، ضرورت فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی است. نایب رئیس و عضو هیات‌مدیره موسسه خیریه بهنام دهش‌پور در پایان اظهار کرد: از تمامی اصحاب رسانه و اندیشمندان و متولیان امر فرهنگ و سلامت کشور می‌خواهم به پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان بپیوندند، چرا که زن سالم رکن اصلی جامعه سالم است.