در این نشست پس از استقرار اعضای هیات‌رئیسه مجمع متشکل از آقایان احمد قلعه‌بانی رئیس، علی شیخ‌زاده مدیرعامل، جواد صفاپور و احمد نمازی به‌عنوان ناظر، علیرضا آقایی حسابرس و محمد جابری دبیر جلسه، بندهای مندرج در گزارش حسابرس قرائت و آقای قلعه‌بانی تکالیف مربوط به بندهای مطرح در گزارش را با کسب نظر هیات‌رئیسه و سهامداران جمع‌بندی و ابلاغ کرد.

احمد قلعه‌بانی، رئیس هیات‌مدیره شرکت آذرآب، بر ضرورت رفع موانع و مشکلات پیش‌روی شرکت، تاکید و اظهارداشت: متاسفانه این مشکلات در گذشته شکل گرفته که ناشی از عوامل مختلف از جمله سوء‌مدیریت در نحوه اداره شرکت و نیز عوامل برون سازمانی متاثر از شرایط حادث بر کشور است و باید با کمک همه ذی‌نفعان، این مسائل و مشکلات را رفع کنیم.

قلعه‌بانی حفظ حقوق سهامداران مختلف شرکت اعم از سهامداران عمده و جزء را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: مدیریت جدید شرکت باید با در نظر گرفتن همه جوانب قانونی و نیز در تعامل با همه عوامل موثر در فعالیت شرکت، از جمله تامین‌کنندگان مواد اولیه، سازمان امور مالیاتی، تامین اجتماعی، بانک‌ها و کارفرمایان، ضمن پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای شرکت، تلاش لازم را برای حفظ و ارتقای ارزش سهام سهامداران شرکت، به عمل آورد. رئیس هیات‌رئیسه مجمع عمومی صنایع آذرآب، صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۶ شرکت را نیز مطرح کرد که با کسب نظر از سهامداران، مورد تصویب قرار گرفت.    

مدیر‌عامل شرکت نیز با قرائت گزارش فعالیت‌های هیات‌مدیره در سال مذکور، با تشریح مشکلاتی که شرکت در سال ۹۶ با آن مواجه بوده است، گفت: مدیران جدید شرکت برای فائق آمدن بر این مشکلات و هدایت شرکت به مسیر اصلی مبتنی بر اصول مدیریتی و تعامل با سازمان‌ها و شرکت‌های طرف قرارداد، اقدامات متعددی را از بدو قبول مسوولیت، شروع کرده است.  

شیخ‌زاده افزود: رایزنی با کارفرمایان طرف قرارداد با شرکت به منظور حفظ قراردادهای موجود، مذاکره به منظور جلب‌نظر کارفرمایانی که اقدام به خلع‌ید پروژه‌ها کرده بودند، حضور در ۳۵ پیش‌ارزیابی و مناقصه متوسط و بزرگ در صنایع نیروگاهی، نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع معدنی، پیگیری وصول مطالبات پروژه‌ها ازطریق انجام تعهدات قراردادی، ارائه تضامین بانکی و تضامین شرکتی، سامان‌دهی وضعیت مالیاتی شرکت از طریق مذاکره با سازمان امور مالیاتی، سامان‌دهی بدهی به سیستم بانکی و استمهال تسهیلات سررسید شده و سامان‌دهی بدهی به سازمان تامین اجتماعی، از عمده فعالیت‌های شرکت با رویکرد جدید است.

مدیرعامل آذرآب، به بازاریابی به‌عنوان یکی از نقاط قابل اتکا در تداوم فعالیت‌های شرکت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بخش بازاریابی شرکت نیز با همین رویکرد، تلاش گسترده‌ای را جهت جلب‌نظر کارفرمایان مختلف آغاز و موفقیت‌های قابل توجهی را کسب کرده که جذب و شروع پروژه‌های جدید را نوید می‌دهد.

وی درخصوص نماد شرکت در بورس اوراق بهادار نیز اظهار داشت: با توجه به دستاوردهایی که در این مدت حاصل شده است این امیدواری وجود دارد تا نماد شرکت صنایع آذرآب که از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۶ به دلیل انحراف اطلاعات واقعی سال ۹۵ با بودجه پیشنهادی و نیز به دلیل عدم‌تایید صورت‌های مالی سال مذکور و عدم‌تایید گزارش حسابرس ویژه تاکنون باز نشده است با ارائه گزارش سال ۱۳۹۶ بازگشایی و معاملات سهام شرکت رونق یابد.

مدیرعامل شرکت با اشاره به عدم وجود شفافیت در صورت‌های مالی در سنوات گذشته، تصریح کرد: شرکت صنایع آذرآب با ارائه، افشا و انتشار صحیح و به‌موقع اطلاعات از طریق سازمان بورس اوراق بهادار به سهامداران و بازار سرمایه، تلاش خواهد کرد تا مناسب‌تر از گذشته اطلاعات را به سهامداران و فعالان بازار سرمایه برساند تا در تصمیم‌گیری‌ها از اطلاعات مفید استفاده شود.

شیخ‌زاده درخصوص رویکرد شرکت در حوزه توسعه فعالیت‌های بازرگانی، گفت: سیاست مدیریتی شرکت در این حوزه، کاهش ریسک ناشی از نقل و انتقالات وجوه، کاهش هزینه انتقال وجوه، جلوگیری از نوسانات و تسعیر نرخ ارز و تعاملات با سیستم بانکی در گشایش اعتبارات اسنادی داخلی است تا بدین ترتیب روند سودآوری شرکت را تقویت کند.

شیخ‌زاده به رویکردهای شرکت در تعیین اهداف و سیاست‌های کلان نیز اشاره و اظهار کرد: متعادل کردن استراتژی‌های شرکت اعم از توسعه نیروی انسانی، تکنولوژی، تحقیق ‌و توسعه و... به جای رویکرد منحصر به تولید و تدارکات، جهانی کردن شرکت در بلندمدت با پر کردن شکاف‌های موجود، تبعیت از معیارهای استراتژیک بازار و کسب فرصت‌های تجاری محیطی و گسترش منطقه‌ای و بین‌المللی در عرصه صنعت سنگین، از مهم‌ترین اهداف تبیین شده شرکت است.

وی افزود: اهداف کیفی و بلندمدت شرکت آذرآب ناظر بر رشد و توسعه تکنولوژیک با محوریت بخش انرژی، پتروشیمی، معادن و فلزات، تقویت توان تکنولوژیک درجهت ساخت داخل، خوداتکایی داخلی به‌منظورکاهش وابستگی ‌کشور و صنایع مرتبط، ایجاد ظرفیت‌های جدید تولیدی، طراحی، مهندسی و تحقیقاتی و بازنگری در ساختار بازرگانی، بازاریابی و صادرات شرکت و ایجاد دپارتمان‌های لازم ‌در زمینه‌های مذکور است. مدیرعامل صنایع آذرآب اظهار امیدواری کرد تا با استعانت از خداوند منان، تلاش، کوشش و همدلی دست‌اندرکاران شرکت در همه رده‌ها و نیز صبوری سهامداران، موفقیت روزافزون در پیشبرد برنامه‌های جاری و آتی شرکت رقم بخورد. خاطرنشان می‌سازد جلسه اول مجمع عمومی شرکت که در تاریخ ۳۰ تیرماه ۹۷ در اراک تدارک دیده شده بود به دلیل عدم دستیابی به نصاب لازم، برگزار نشد.

10 (3)

10 (2)