به گزارش «دنیای‌اقتصاد» روز پنج‌شنبه ۱۱ مرداد، طی مراسمی که با حضور آلبرت بار،‌ مدیر اجرایی بنیاد بین‌المللی توث‌فرندلی سوئیس، سلدا آلِمدار مدیر منطقه‌ای بنیاد توث‌فرندلی و محمد کریمی، مدیرعامل بایودنت (شرکت ماسترفوده) برگزار شد، نشان این بنیاد به‌عنوان یکی از معتبرترین معیارهای سنجش سلامت محصولات خوراکی مرتبط با بهداشت دهان و دندان به بایودنت اعطا شد. توث‌فرندلی یک بنیاد غیرانتفاعی است که تحت نظارت دانشگاه زوریخ سوئیس در زمینه‌ سلامت دهان و دندان فعالیت می‌کند. این بنیاد به ابتکار دانشکده‌های دندانپزشکی سوئیس برای تشخیص محصولاتی ایمن برای دندان‌ها تاسیس شده و نشان آن در بیش از ۴۰ کشور جهان مانند سوئیس، آلمان، ژاپن، ترکیه و کره‌جنوبی به رسمیت شناخته می‌شود. همچنین تا به حال بیش از ١۰۰ محصول در سراسر دنیا موفق به دریافت این نشان شده‌اند.

بایودنت که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های آدامس در کشور است با اصلاح فرمولاسیون تولید محصولات خود توانسته اولین و تنها برند ایرانی باشد که موفق به دریافت این نشان می‌شود. آلبرت بار‌، مدیر اجرایی بنیاد بین‌المللی توث‌فرندلی در مراسم اعطای نشان توث‌فرندلی ضمن اشاره به تلاش‌های این بنیاد برای تقویت و کمک به بهبود وضعیت سلامت بهداشت دهان و دندان در سراسر جهان به این نکته اشاره کرد که عدم داشتن این نشان به معنی بی‌کیفیت بودن یک محصول نیست؛ اما وقتی محصولی همراه با این نشان تولید می‌شود، می‌تواند به مصرف‌کننده این اطمینان را بدهد که محصول از سطح ایمنی بالایی برخوردار است. وی اظهار امیدواری کرد دریافت این نشان به‌وسیله‌ بایودنت به ترغیب دیگر تولیدکنندگان محصولات حوزه دهان و دندان برای دریافت این نشان بینجامد؛ محصولاتی مانند خمیردندان، مسواک و دهان‌شویه‌ها.

طی سال‌های گذشته بایودنت تلاش کرده تا سلامت دهان و دندان مصرف‌کنندگان را جزو اهداف اصلی خود قرار دهد و فعالیت‌های گسترده‌ای نیز در این حوزه رقم بزند. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به طرح مسوولیت اجتماعی بایودنت با عنوان «طرح دندان‌یار بایودنت» با تمرکز بر آموزش بهداشت دهان و دندان، معاینه و درمان دندان‌های آسیب‌دیده و اهدای بسته‌های سلامت به بیش از چهار هزار دانش‌آموز در مناطق کمتر بهره‌مند کشور اشاره کرد. محمد کریمی، مدیرعامل بایودنت در این نشست ضمن ابراز خوشحالی بابت دریافت این نشان عنوان کرد با توجه به اینکه متاسفانه بخشی از بازار ایران در اختیار آدامس‌های قاچاق است، دریافت چنین نشان‌هایی برای محصولاتی که کاملا به‌صورت علمی و بهداشتی و زیر نظر نیروی متخصص داخلی تولید می‌شوند، می‌تواند به مصرف‌کننده این اطمینان را بدهد که بخشی از سلامت دهان و دندان خود را می‌توانند تامین کند. گفتنی است که بایودنت تنها تولیدکننده‌ آدامس در ایران است که محصولات خود را بدون شکر و شیرین‌کننده مصنوعی آسپارتام تولید می‌کند که این محصولات سازگار با بافت دندان‌ها و محیط دهانی است و باعث مراقبت از دندان و جلوگیری از پوسیدگی می‌شوند. در تحقیقات پزشکی، از آسپارتام به‌عنوان عامل بروز سرطان، آسیب‌های مغزی، تولید سموم در بدن و چاقی یاد می‌شود.

سلدا آلمدار، مدیر منطقه‌ای بنیاد توث‌فرندلی که از ترکیه به ایران سفر کرده است، در مراسم اعطای نشان توث‌فرندلی به بایودنت، ضمن ابراز خوشحالی از همکاری پیش‌آمده میان ایران و ترکیه گفت: حدود ۲۰ سال است که ما در ترکیه به اهمیت توجه به بهداشت دهان و دندان پی برده‌ایم و در این زمینه فعالیت تخصصی داریم. ورود و حضور نشان‌هایی همچون نشان توث‌فرندلی به جامعه‌ تخصصی یک کشور این امکان را می‌دهد که بتواند برای حفظ بهداشت و ایمنی دهان و دندان افراد جامعه، به‌خصوص گروه سنی درحال رشد، قدم‌های مهم و حیاتی بردارد و نگاه کلی به این امر را تخصصی‌تر کند. در انتهای این مراسم کریمی، مدیرعامل بایودنت این مورد را نیز اضافه کرد که بایودنت به‌عنوان یک تولیدکننده ایرانی تمام قدرت و تلاش خود را بر حفظ فضای کارآفرینی و تولید داخلی گذاشته و تلاش می‌کند همراه با بالا بردن کیفیت محصولات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی جهانی، بیش از پیش در بازار ایران حضور داشته باشد و ضمن توجه به صادرات، محصولاتی را به دست مصرف‌کننده داخلی برساند که کیفیت بالا و حفظ ایمنی از شاخصه‌های مهم آن است.