در این منطقه می‌توانید یک مجموعه کامل از کوه‌نوردی در کوه‌های دوکالی، شاه‌پسند، کالت، چلستان، زبله، تلمبار و لنده‌کوه، دره‌نوردی در دره‌های مغزی، جلینک بلینگ، سفید دره و ترکت، دشت‌نوردی و همچنین حرکت در مسیر رودخانه و رفتن به دل چشمه‌ها را تجربه کنید؛ چشمه‌هایی مانند نخود چشمه، سرخ چشمه، پیرزن چشمه، شربت، تول بنه، سوته، مازوکش، والدیگاه، امام وردی، چهارسرا و رودخانه‌هایی مانند رود چهارباغ، مغزی ترکت و سفیدرود که باید به دیدار آنها بروید و می‌توانید از وجود این چشمه‌ها و رودها به علت قرار گرفتن روستا در دشتی وسیع میان جنگل‌های چندین میلیون ساله هیرکانی و کوه‌های البرز لذت ببرید؛ مکانی که البته به بام گلستان نیز معروف است و اگر تا بالاترین قله‌های منطقه جهان‌نما صعود کنید شهرهای کردکوی، گرگان و بندر ترکمن را خواهید دید.  البته این نکته فراموش نشود که برای طی کردن این مسیرها حتما به یک راه‌بلد، تجهیزات مناسب و آب کافی نیاز است.

اگر برای رسیدن به این منطقه از سمت کردکوی به سمت روستای جهان‌نما حرکت کنید یکی از دیدنی‌های ساخت بشر را که مربوط به قرن پنجم قمری می‌شود، خواهید دید؛ میل رادکان یا گنبد رادکان که بر بدنه این میل ۳۵ متری کتیبه‌ای با بدنه ساده آجری، تزیینات گچ‌کاری و سقفی مخروطی قرار دارد. از جمله آثار تاریخی دیگری که می‌توانید در این محدوده از دیدن آنها لذت ببرید، جاده شاه‌عباسی، شهر باستانی تمیشه، امامزاده روشن‌آباد، ابراهیم و چهار کوه، دهکده‌ ییلاقی درازنو، پارک جنگلی امام رضا، گورستان قدیمی کمرسرک و جلینگ بلینگ هستند. البته زمانی که تصمیم می‌گیرید به این منطقه سفر کنید خود را برای نداشتن برخی امکانات شهری از جمله برق، آب لوله‌کشی، گاز، تلفن همراه و... آماده کنید.

برای رسیدن به این روستا اگر از تهران حرکت می‌کنید، بهترین مسیر برای شما دو جاده هراز و فیروزکوه است. سپس یک جاده ماشین‌رو خواهد بود که از رادکان عبور می‌کند و البته بخش زیادی از این مسیر شن‌ریز و خاکی است. برای همین اگر با وسیله شخصی قصد سفر دارید بهتر است خودروی شما دو دیفرانسیل باشد و شاسی بلند. همچنین با باک پر وارد این محدوده شوید و آب کافی نیز به همراه داشته باشید. برای اقامت چند شب در این روستا نیز کلبه‌ها و اتاقک‌های خالی‌ وجود دارد که می‌توانید از روستاییان اجاره کنید. اگر هم می‌خواهید چادر بزنید، بهتر است نزدیک خانه‌های روستایی این کار را انجام دهید.