این روستا در جنوب گرگان با آب و هوایی معتدل در هفت کیلومتری جنوب ناهارخوران قرار گرفته و یک جاده بسیار زیبا دارد؛ جاده‌ای که بسیاری حاضرند این مسیر را برای رسیدن به روستا پیاده طی کنند. روستای زیارت با داشتن جاذبه‌های توریستی مانند امامزاده، آب‌گرم معدنی، آبشار، کوه‌های سر به فلک کشیده و سرسبز و… در کنار آب و هوایی کم‌نظیر در روزهای گرم تابستان انتظار شما را می‌کشد. یکی از ویژگی‌های روستای زیارت قرارگیری آن در میان ارتفاعات است که جلوه خاصی به روستا بخشیده. این روستا از سمت شمال به جنگل‌های ناهارخوران و ارتفاعات بندسر، از سمت غرب به کوه‌های ادیم، مازوکش و کمرسر، از سمت شرق به ارتفاعات خال‌دره و از سمت جنوب به کوه‌های جنگلی زیارت و آبشار زیبای آن محدود می‌شود. جالب است بدانید بافت سنتی این روستا به ثبت ملی رسیده. ثبت ۳ محوطه تاریخی به نام‌‌های «کفترخوسه»، «شهربَت» و «محوطه پشتلام» در حوالی روستا قدمت و ارزش این روستا را به رخ می‌کشد.

آبشار دوقلو در ۵ کیلومتری جنوب روستا و ۱۹ کیلومتری جنوب گرگان، آبشارهای دره‌تل انبار با ۵۳ آبشار ۲ تا ۴۰ متری و آبشار خال‌دره در شرق روستا از دیدنی‌های کمیاب این روستاست. همچنین چشمه آب‌گرم زیارت  در ضلع شرقی رودخانه خاصه‌رود از جمله جاذبه‌های طبیعی است. در نزدیکی چشمه آب‌گرم زیارت، به آستان مقدس امامزاده عبدالله که از نوادگان امام موسى‌بن جعفر(ع) است نیز، می‌رسید.  بد نیست بدانید در نزدیکی روستای زیارت جنگل‌های هیرکانی وجود دارند و سومین ذخیره‌گاه درخت سرخدار جهان و درختان انجیری یک طبیعت بکر را در حوالی این روستا به‌وجود آورده است.

مردم محلی با صنایع‌دستی زیبایشان منتظر شما هستند؛ از گلیم و جاجیم تا کوله‌های قرمز محلی به نام چمتا. همچنین میوه‌‌های جنگلی، گیاهان دارویی و محصولات دامی و لبنی محلی از جمله محصولاتی هستند که می‌توانید از آنها بهره ببرید. تجربه خوردن غذاهای جدید و محلی را نیز در این روستا از دست ندهید؛ لوبیا ته‌چین، شیرخشک، شیربرنج، ماش‌آش، کدوماشی، اسفناج‌ترشک، آش‌گزنه، پیازاُ، تم پخت با اناردان، ته‌چین کشمش، آش‌ترشی، ماست‌شوربا، قروت‌اُ، ترش‌اُ، کدوقروتی، کدولقتی، کدوپیازداغی و... از جمله این غذاها هستند. علاوه بر این طعم نان‌های محلی این روستا را حتما تجربه کنید. اقامت در روستای زیارت هم آسان است. در این روستا هم هتل وجود دارد و هم خانه‌های محلی. پس با خیال راحت کوله‌بار سفر را به سمت این روستا ببندید.