دهکده ییلاقی «جهان‌نما» با چشم‌اندازهایی زیبا و در عین حال بکر، در استان گلستان واقع شده است که هوای خنک و ملایم آن‌، ابرهایی که کوه‌ها را احاطه کرده و پوشش جنگلی آن هر بیننده و گردشگری را به تحیر وا می‌دارد. این ناحیه به دور از هیاهوی زندگی روزمره شهری و خالی از جنجال اخبار و رسانه‌ها، مامنی امن برای مسافرانی است که آرامش فکر و جسم را جست‌وجو می‌کنند.

در این منطقه که در دل دشت جهان‌نما قرار دارد، دهکده‌های ییلاقی قدیمی وجود دارد که دو روستای کفشگیری و سعدآباد از جمله آن است. شغل عموم مردم این ناحیه دامداری و کشاورزی است و گلیم، پاپیچ‌های سنتی و وسایل تزئینی کوچک از جمله صنایع دستی آن به‌شمار می‌رود. همچنین برج ۳۵ متری «میل رادکان» از جاذبه‌های تاریخی این منطقه است که بر جذابیت‌های گردشگری آن افزوده است. در روستا‌های حاجی‌آباد، چهارباغ، شاهکوه و دیگر نقاط منطقه حفاظت‌شده جهان‌نما نیز آثار باستانی متعددی به‌چشم می‌خورد. در این منطقه کوهستانی که ارتفاع آن بین ۶۰۰ تا ۳ هزار متر از سطح دریا است چشمه‌های بسیاری می‌جوشند که نخودچشمه و سرخ‌چشمه از جمله آنان است.

برای دسترسی به جهان‌نما، پیشنهاد می‌شود که از جاده گرگان –کردکوی به سمت پارک جنگلی کردکوی حرکت کنید و پس از عبور از روستاهای درازنو، رادکان و حاجی آباد به دهکده ییلاقی جهان‌نما برسید. طول این جاده ۷۰ کیلومتر است که ۳۰ کیلومتر از آن مسیری خاکی است و توصیه می‌شود آن را با خودروهای مخصوص طی کنید. حوالی ظهر پیاده‌روی در جنگل را آغاز کنید و با قدم زدن در جنگل آرام و آرامش‌بخش این منطقه و کوه‌پیمایی از مسیری که کامل مشخص‌شده و امن است، یکی از کلبه‌های این جنگل کوهستانی را برای اسکان انتخاب کنید.