اجرای طرح جامع ارزیابی عملکرد خدمات شهری تبریز

هادی بدری با اعلام این خبر گفت: ارزیابی عملکرد و فعالیت‌‌‌های خدمات شهری و پیمانکار مناطق ده‌گانه تبریز با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت، تقویت خدمات شهری در مناطق و رفع کاستی‌‌‌ها و نقاط ضعف خدمت‌‌‌رسانی در شهر به صورت دوره‌‌‌ای توسط ستاد معاونت خدمات شهری اجرا می‌شود.

بدری افزود: نتایج ارزیابی کارشناسان ستاد مناطق خدمات شهری در پایان این دوره از ارزیابی‌‌‌ها به مناطق و شهردار تبریز ارائه خواهد شد.

معاون شهردار تبریز درباره آیتم‌‌‌های مورد نظر در ارزیابی‌‌‌ها افزود: بررسی وضعیت تنظیف و جمع‌‌‌آوری پسماند، لایروبی، امحای آگهی، حذف موانع فیزیکی و بررسی وضعیت ساماندهی باکس‌‌‌ها در مناطق از آیتم‌‌‌های مورد نظر ستاد معاونت خدمات شهری در این ارزیابی‌‌‌هاست.

وی افزود: از دیگر آیتم‌‌‌های مورد بررسی در این دوره از ارزیابی عملکرد معاونت‌‌‌های خدمات شهری ده‌گانه تبریز می‌توان به نحوه رنگ‌آمیزی و زیباسازی، وضعیت روشنایی زیرگذرها و نورپردازی روگذرها، لکه‌گیری و آسفالت، وضعیت سد معبر و تخلفات ساختمانی، وضعیت جمع‌آوری سگ‌‌‌های بلاصاحب و وضعیت سرویس بهداشتی سطح مناطق اشاره کرد.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهردار تبریز با اشاره به اینکه وضعیت ظاهری کارگران و تجهیزات ایمنی و وضعیت نخاله و مصالح ساختمانی نیز از دیگر آیتم‌‌‌های مورد بررسی در این ارزیابی‌‌‌ها بود، گفت: هدف اصلی از ارزیابی‌‌‌های دوره‌‌‌ای حوزه خدمات شهری، ایجاد رقابت سازنده بین مناطق، شناخت نقاط ضعف و قوت اکیپ‌‌‌های خدمات شهری، افزایش رضایتمندی شهروندان، رفع نقاط ضعف در عملیات‌‌‌ها و ماموریت‌‌‌های روزانه خدمات شهری و در یک کلام بهبود کیفیت خدمت‌‌‌رسانی به شهروندان است.