اولویت‏‏‌های شهری در تبریز

وی ارتقای سرانه‌‌‌های شهری با تاکید بر توسعه اماکن ورزشی و فرهنگی را یکی از اولویت‌‌‌های اساسی مدیریت شهری دانست و افزود: با تلاش‌‌‌های مستمر و بی‌‌‌وقفه و با بهره‌‌‌گیری از توان فنی و مهندسی پرسنل شهرداری، ساختمان پردیس رسانه و هنر در ۲۴‌هزار مترمربع مساحت و در ۶ طبقه سازه‌‌‌ای با صرف ۱۴۲ میلیارد تومان هزینه به بهره‌‌‌برداری می‌‌‌رسد.

وی با بیان اینکه این مجتمع فرهنگی و ورزشی مورد استفاده اصحاب رسانه و هنر شهر قرار می‌گیرد، گفت: این مجتمع مجهز به سالن بدنسازی و پرورش اندام، فیزیوتراپی و زمین ورزشی است.

شهردار تبریز همچنین از اتمام عملیات عمرانی احداث پارک رجایی‌شهر در مجاورت مجتمع پردیس رسانه و فرهنگ تبریز با هزینه‌کرد ۳۸ میلیارد تومان خبر داد و بیان کرد: این بوستان جدید به عنوان فضایی تفریحی در کنار مجتمع فرهنگی پردیس رسانه و هنر می‌تواند موجب رونق‌بخشی هر چه بیشتر این مکان تازه‌تاسیس باشد. وی اولویت شهرداری در توسعه اماکن ورزشی را توجه ویژه به مناطق کم‌برخوردار شهری خواند و گفت: عملیات عمرانی احداث ۲۵ سالن ورزشی چندمنظوره با هدف توسعه ورزش‌‌‌های همگانی و افزایش سرانه بی‌‌‌وقفه تداوم دارد و بر همین اساس سالن چندمنظوره فضیلت با مساحت ۱۵۰۰ مترمربع و ۳۰ میلیارد تومان هزینه و سالن ورزشی کوهستان اندیشه نیز با مساحت ۲۲۰ مترمربع با صرف هزینه چهار میلیارد تومانی به بهره‌‌‌برداری می‌‌‌رسد.

وی همچنین از اتمام عملیات عمرانی احداث پارک شهید فاتح واقع در خیابان ابوذر خبر داد و تشریح کرد: این پروژه در زمینی به مساحت پنج‌هزار مترمربع در بافت پرتراکم شهری با هزینه ۱۰ میلیارد تومانی به بهره‌‌‌برداری می‌‌‌رسد. هوشیار یادآوری کرد: با بهره‌‌‌گیری از این فضاهای جدید فرهنگی و ورزشی شاهد افزایش سرانه‌‌‌های شهری در این حوزه‌‌‌ها خواهیم بود.

پروژه ۷۲۰ میلیارد ریالی تقاطع غیرهمسطح حیدرآباد به پیشرفت ۶۵ درصدی رسید

شهردار تبریز از پیشرفت ۶۵ درصدی تقاطع غیرهمسطح حیدرآباد خبر داد و گفت: برای این پروژه ۷۲۰ میلیارد ریال اعتبار در بودجه مصوب سال‌جاری پیش‌بینی و تخصیص داده شده است. یعقوب هوشیار در جریان بازدید از آخرین وضعیت پروژه تقاطع غیرهمسطح حیدرآباد بر تسریع امورات اجرایی جهت تکمیل و اتمام به موقع این پروژه تاکید کرد و گفت: برای این پروژه ۷۲۰ میلیارد ریال اعتبار در بودجه مصوب سال‌جاری پیش‌بینی و تخصیص داده شده است. وی در ادامه سخنان خود از پیشرفت ۶۵درصدی تقاطع غیرهمسطح حیدرآباد خبر داد و افزود: تقاطع غیرهمسطح حیدرآباد به اتوبان پاسداران، انتقال مسیر دوطرفه میدان آذربایجان-فهمیده و اتصال اتوبان تبریز-بازرگان به ضلع جنوبی و شمالی اتوبان پاسداران را تسهیل می‌کند و همچنین باعث روان‌‌‌سازی ترافیک شهری می‌شود. به گفته وی، هدف از اجرای تقاطع غیرهمسطح حیدرآباد-پاسداران، اتصال شرق پاسداران به حیدرآباد به طول ۴۶۰ متر بوده که در آینده امکان دسترسی این اتوبان از سمت میدان آذربایجان به بزرگراه شمال‌‌‌غرب تبریز (ارس) را تامین خواهد کرد.همچنین سرپرست سازمان عمران شهرداری تبریز در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از آخرین اقدامات انجام یافته در پروژه تقاطع غیرهمسطح آذربایجان بیان کرد: عملیات عمرانی این پروژه در حال اجرا بوده و هم‌‌‌اکنون تمامی کارها به صورت جدی انجام می‌گیرد. ناصر اسماعیل‌زاده در ادامه سخنانش افزود: برنامه‌‌‌ریزی شده است که برای رفاه حال شهروندان در حداقل زمان ممکن پروژه را اجرا کنیم و به بهره‌‌‌برداری برسانیم. وی یادآوری کرد: طبق روز‌شماری که در محل پروژه نصب شده قرار است از ۳۱مرداد ماه تردد در این تقاطع آغاز شود، ما هم سعی بر این داریم تا تاریخ مذکور عملیات عمرانی را به اتمام رسانده و کانکس‌‌‌هایمان را جمع‌‌‌آوری کنیم. در پایان این جلسه حمید شاهوردی، شهردار منطقه یک تبریز نیز مطرح کرد: تلاشمان بر این است تا طبق زمان‌بندی تعریف‌شده پروژه را به اتمام رسانیم تا شهروندان به راحتی از این محل عبور و مرور داشته باشند. پروژه تقاطع غیرهمسطح حیدرآباد که با هزینه‌‌‌ای حدود ۷۲۰ میلیارد ریال و پیشرفت ۶۵ درصدی در حال اجراست تا ۳۱ مرداد ماه سال‌جاری به بهره‌‌‌برداری می‌‌‌رسد.