تخصیص اعتبار برای طرح‌‌‌های مسیرگشایی در تبریز

وی با بیان اینکه طرح‌‌‌های در حال اجرا مشمول پروژه‌‌‌های مصوب سال‌جاری و سال‌های گذشته است، ادامه داد: با تلاش دست‌‌‌اندرکاران امیدواریم تا شهریور امسال طرح‌‌‌های مسیرگشایی شهید بی‌‌‌مثل، ۴۵متری انقلاب، باند کندرو جاده تهران به بهره‌برداری رسیده و در خدمت شهروندان قرار گیرد. شهردار تبریز با بیان اینکه تملک اراضی ایستگاه‌‌‌های شماره ۶ و ۴ خط دوم مترو اتمام یافته است، افزود: عملیات اجرایی ایستگاه ششم خط ۲ نیز آغاز شده است.

یعقوب هوشیار با اشاره به اینکه اجرای یک رشته مسیرگشایی در هریک از مناطق ده‌گانه در بودجه امسال برنامه‌‌‌ریزی شده است، تصریح کرد: هدف‌گذاری شهرداری تبریز تخصیص متمرکز بودجه در حوزه مسیرگشایی‌‌‌هاست و با تحقق آن مسیرهای پیش‌بینی‌شده مدیریت شهری در حوزه مسیرگشایی به اتمام برسد. هوشیار با بیان اینکه طی فرآیند تملک اراضی، رضایت مالکان و تاکید بر توافق از موضوعات مورد توجه شهرداری تبریز است، خاطرنشان کرد: تملک اراضی مسیرگشایی‌‌‌های ۴۵ متری انقلاب و ایستگاه شماره ۶ خط دوم تبریز در کنار زمان‌بر بودن و با صرف انرژی و هزینه به پایان رسید به طوری که اولویت نخست شهرداری اتمام پروژه‌های مسیرگشایی‌‌‌ اصلی است.

وی با بیان اینکه اجرای مسیرگشایی‌های مورد تاکید شورای اسلامی شهر هم از دیگر اولویت‌‌‌های شهرداری تبریز است، یادآور شد: باتوجه به شرایط بافت موجود منطقه ۴ امسال برای اجرای مسیرگشایی این منطقه بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان کمک نقدی انجام گرفت. شهردار تبریز به ارائه گزارش تفصیلی از آخرین وضعیت پروژه‌‌‌های مسیرگشایی در سه ماه دوم امسال اشاره کرد و گفت: بر اساس معیار سال گذشته نیازمند ۸۰‌هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح تفصیلی در شهر هستیم.