شارژ خلاقیت با مسافرت هفتگی

در واقع،  مسافران ایالات متحده اکنون بیش از هر زمان دیگری بر سرزمین خود متمرکز شده‌‌‌اند. این بیماری همه‌گیر باعث شده است که بسیاری از گردشگران،  تعطیلات خارج از کشور خود را با تعطیلات نزدیک به خانه مبادله کنند تا در هزینه خود صرفه‌‌‌جویی کنند،  پایدارتر باشند و با چالش‌‌‌های احتمالی سفرهای بین‌‌‌المللی مقابله کنند. به‌‌‌علاوه،  اقامتگاه‌‌‌های بوم‌گردی روشی رو به افزایش برای فراغتی کوتاه از زندگی روزمره است. در ایالات متحده،  تقریبا ۱۶ میلیون شغل به طور مستقیم یا غیرمستقیم توسط گردشگری حمایت می‌‌‌شود. در واقع،  از هر ۱۰ شغل،  یک شغل به سفر و گردشگری ایالات متحده بستگی دارد.

این صنعت همچنین تقریبا ۳ درصد از کل تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را به خود اختصاص می‌‌‌دهد. علاوه بر این،  در سال ۲۰۱۵،  حدود ۸۳ درصد از شرکت‌های مسافرتی،  مشاغل کوچک بودند. بنابراین،  تاثیر گردشگری برای اپراتورهای این حوزه بسیار زیاد است. سفرهای هوایی داخلی توانست به ۷۵ تا ۹۵ درصد از سطح ۲۰۱۹ بازگردد در حالی که سفرهای بین‌‌‌المللی  به ۶۰ درصد از سطح ۲۰۱۹ رسیده است. امروزه،  صنعت گردشگری داخلی در ایالات متحده سهم قابل‌توجهی در اقتصاد دارد و هزینه سفرهای داخلی در ایالات متحده به ۹۷۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ رسیده است.

با شروع همه‌گیری کرونا در سال ۲۰۲۰،  صنعت گردشگری به طور عمده تحت‌تاثیر قرار گرفت زیرا امکان سفر عادی وجود نداشت و بسیاری از مناطق در قرنطینه قرار گرفتند. گردشگری بین‌‌‌المللی به‌‌‌ویژه به دلیل محدودیت‌‌‌های مسافرتی که برای کاهش سرعت شیوع ویروس در سراسر مرزهای جهانی اعمال شده بود،  مختل شد. از آنجا که ساکنان ایالات متحده اغلب نمی‌توانستند به خارج از کشور سفر کنند،  برخی به تعطیلات در منطقه محلی خود روی آوردند که از آن به عنوان «اقامت» یاد می‌‌‌شود. از آگوست ۲۰۲۰،  سهم بزرگسالان آمریکایی که در طول کووید-۱۹ اقامت داشتند  نزدیک به ۳۰ درصد رسید. برخی از شهرها بیشتر از سایر شهرها برای اقامت مناسب‌‌‌ بودند و مناطق روستایی اغلب فرصت‌‌‌های تعطیلات ارزان‌‌‌تری را ارائه می‌‌‌کردند.

ارزان‌‌‌ترین شهرهای ایالات متحده برای اقامت شامل اوماها،  هیوستون و اوکلاهاما سیتی است. پس از همه‌گیری کرونا؛ سفرهای داخلی بیش از گذشته مورد توجه شهروندان آمریکایی قرار گرفت و حتی پس از پایان محدودیت‌‌‌های کرونایی سفرهای بین‌‌‌المللی راه بسیار طولانی برای بازگشت به سطح پیش از کرونا خواهد داشت. زیرا سال ۲۰۲۲ با عدم‌اطمینان بسیار همراه بود و با چالش‌‌‌هایی همچون تورم بالا،  جنگ در اوکراین و تنش‌‌‌های ژئوپلیتیکی،  تاخیر و کنسلی پروازها و افزایش نگرانی‌‌‌های کرونا روبه‌رو بود. شرکت آمریکایی «پاسپورت آنلاین» باتوجه به این چالش‌‌‌ها طی تحقیقاتی به این نتیجه رسید که سفرهای داخلی در این کشور به یک روش زندگی تبدیل می‌‌‌شوند و سفرهای نزدیک،  جایگزین سفرهای طولانی و خارجی شده است. این پژوهش نشان می‌‌‌دهد که تقریبا از هر ۱۰ آمریکایی،  پنج نفر (۴۸ درصد) به دلیل تورم بالا و افزایش قیمت‌‌‌ها،  گردشگری داخلی را انتخاب می‌‌‌کنند.

۴۷ درصد دیگر از مردم به صورت محلی سفر می‌‌‌کنند زیرا برای محیط زیست بهتر است. ۸۲ درصد از کارگران معتقدند یک سفر تفریحی داخلی سطح استرس آنها را کاهش می‌‌‌دهد. ۷۶ درصد از کارکنان احساس می‌‌‌کنند در سال ۲۰۲۲ سفر در نزدیک خانه باعث افزایش بهره‌‌‌وری آنها شده است. ۷۹ درصد از مردم پس از رفتن به تعطیلات داخلی در محل کار خلاق‌‌‌تر شدند. ۷۷ درصد از آمریکایی‌‌‌ها بعد از آخرین سفر محلی‌‌‌شان،  در محل کار کارآیی بیشتری داشتند. مردم در سفرهای داخلی در یک سفر ۵ تا ۱۰‌روزه معمولا بین ۵۰۱ تا ۱۰۰۰ دلار هزینه می‌‌‌کنند. این در حالی است که برای سفرهای خارجی باید بیش از ۲۵۰۰ دلار هزینه کنند. «تورم بالا و افزایش قیمت‌‌‌ها» دلیلی است که آمریکایی‌‌‌ها سفرهای محلی را انتخاب می‌‌‌کنند.

این منطقی است زیرا همه نمی‌توانند در حال حاضر به طور متوسط   ۳۹۶۰ دلار برای تعطیلات در اروپا هزینه کنند. همچنین شایان ذکر است که ۴۷ درصد از مسافران،  سفرهای داخلی را ترجیح می‌‌‌دهند زیرا برای محیط زیست بهتر است. شاید به این دلیل است که سفرهای پایدار و آگاهی از تاثیرات زیست محیطی گردشگری و اتخاذ شیوه‌‌‌های مناسب برای محدود کردن اثرات نامطلوب اخیرا رو به افزایش بوده است که این موضوع انتخاب سفر آمریکایی‌‌‌ها را شکل می‌‌‌دهد. طبق تحلیل جدید گاردین،  پرواز از لندن به نیویورک،  حدود ۲۱۷۳ پوند (۹۸۶ کیلوگرم) کربن برای هر مسافر تولید می‌‌‌کند. این بیشتر از تولید یک فرد معمولی در ده‌‌‌ها کشور در یک سال است.

آمریکایی‌‌‌ها سالانه حدود ۳ میلیارد سفر داخلی انجام می‌‌‌دهند. این امر گردشگری محلی را به صنعت پررونق در ایالات متحده تبدیل می‌‌‌کند. حدود ۹۶ درصد از آمریکایی‌‌‌ها در سال ۲۰۲۲ یک سفر تفریحی داخلی انجام داده‌‌‌اند. تقریبا از هر ۱۰ مسافر داخلی،  پنج نفر معمولا از شهر دیگری در ایالات متحده بازدید می‌‌‌کنند و به‌‌‌طور میانگین،  آمریکایی‌‌‌ها در سال سه تا چهار سفر داخلی را تجربه خواهند کرد.گردشگران آمریکایی در سفرهای خود از هتل‌‌‌ها بیش از سایر مراکز اقامتی برای سفرهای داخلی خود استفاده می‌‌‌کنند و پس از آن خانه دوستان و خانواده،  چادر،  ویلاهای شخصی،  اقامتگاه‌‌‌های بوم‌گردی و ون‌لایف و دیگر اشکال اقامتی مورد توجه قرار دارد. بنابراین،  رایج‌‌‌ترین گزینه اقامت برای مسافران داخلی،  هتل‌‌‌ها هستند که ۴۸ درصد از آمریکایی‌‌‌ها آن را انتخاب می‌‌‌کنند. 

سفرهای داخلی نه‌تنها شامل کسانی می‌‌‌شود که برای تعطیلات سفر می‌‌‌کنند،  بلکه کسانی را که برای کار سفر می‌‌‌کنند نیز شامل می‌‌‌شود. سفرهای کاری نسبت به سفرهای تفریحی بخش کمتری از تعداد کل سفرهای داخلی در ایالات متحده را تشکیل می‌‌‌دهند و انتظار می‌‌‌رود تا سال ۲۰۲۴ مجموع تعداد سفرهای کاری و تفریحی از دو میلیارد فراتر رود. وقتی صحبت از سفرهای تفریحی داخلی می‌‌‌شود،  یکی از انواع محبوب،  «کمپینگ» است. در سال ۲۰۲۱،  میزان بازار کمپ و کاروان در ایالات متحده به نزدیک هشت میلیارد دلار رسید. در همین حال،  یکی دیگر از انواع رایج سفرهای داخلی در ایالات متحده،  سفر تعطیلات ملی است. برای مثال،  حول و حوش روز شکرگزاری،  ایالات متحده افزایش سفرهای داخلی را تجربه می‌‌‌کند زیرا بسیاری از مردم به دیدار خانواده‌‌‌های خود می‌‌‌روند. تعداد مسافران تعطیلات شکرگزاری در ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ از ۵۰ میلیون فراتر رفت،  اگرچه این تعداد نسبت به سال قبل به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا کاهش یافت که امکان سفر در سراسر کشور را کاهش داد.

اقتصاد و گردشگری داخلی آمریکا

از زمان رکود اقتصادی،  تعداد سفرهای داخلی توسط ساکنان ایالات متحده تغییر کرده است. با فناوری‌‌‌های روزافزون،  پرواز ایمن‌‌‌تر و نسبتا ارزان‌‌‌تر از دهه‌‌‌های گذشته است. علاوه بر این،  اینترنت و سیستم‌های اطلاعاتی جدید،  کسب‌‌‌وکارها را قادر می‌‌‌سازد تا در مناطق بزرگ‌تری به مشتریان خدمات ارائه دهند. در نتیجه،  سفرهای کاری افزایش یافته است زیرا شرکت‌ها به دنبال مشتریان جدید در سراسر کشور هستند. اگرچه،  اکنون سفرهای کاری به دلیل در دسترس بودن کنفرانس‌‌‌های تلفنی ارزان تهدید می‌‌‌شود،  اما این روند به اندازه کافی فراگیر نشده تا فشار زیادی را در پروازهای داخلی ایجاد کند.

رشد گردشگری داخلی در طول سال ۲۰۲۰ به دلیل همه‌گیری کرونا،  به طور قابل‌توجهی کاهش یافت. تاثیر شیوع این ویروس در داخل کشور شدید بوده و بخش‌‌‌های بزرگی از اقتصاد برای کاهش سرعت گسترش ویروس محدود شدند. به‌‌‌ویژه صنعت خطوط هوایی بسیار تحت‌تاثیر قرار گرفت،  زیرا بخش قابل‌توجهی از جمعیت در قرنطینه خانگی بودند. در حالی که سفرها در اواخر سال شروع به بازگشت کردند،  سفرهای داخلی در اواسط سال به شدت کاهش یافت و در طول سال در رکود باقی ماند. در سال ۲۰۲۰،  سفرهای داخلی ۶/ ۵۸ درصد کاهش یافت.

این کاهش بزرگ‌ترین رکورد ثبت‌شده بود که به مراتب بیشتر از دومین کاهش بزرگ ۶/ ۶ درصدی در سال ۲۰۰۱ است. برعکس،  رشد در سال ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود رسید و تعداد سفرهای داخلی ۵/ ۸۰ درصد افزایش یافت. با بازگشایی کامل اقتصاد در سال ۲۰۲۲،  تعداد سفرهای داخلی در طول سال ۱/ ۳۰ درصد افزایش یافت که ناشی از سطوح بالای هزینه‌‌‌های مصرف‌کننده،  به‌رغم افزایش نرخ بهره بود. با وجود رشد قابل‌توجه در سال‌‌‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲،  انتظار می‌‌‌رود که تعداد سفرهای داخلی در سال ۲۰۲۳  بازهم افزایش یابد؛  زیرا فعالیت به سطوح قبل از همه‌گیری رسیده است. علاوه بر این،  نرخ‌‌‌های بهره بالاتر همراه با نگرانی‌‌‌های مربوط به رکود می‌تواند تا حدی رشد را در طول سال‌جاری محدود کند.

تاثیر گردشگری داخلی بر صنایع دیگر

گردشگری داخلی در آمریکا پنج صنعت مهم را تحت‌تاثیر قرار می‌‌‌دهد. صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما یکی از صنایعی است که گردشگری تاثیر مستقیم بر آن دارد. این صنعت سهم زیادی از تقاضای خود را از خطوط هوایی داخلی تامین می‌‌‌کند. هنگامی که سفرهای هوایی داخلی افزایش می‌‌‌یابد،  استفاده از هواپیما تشدید می‌‌‌شود و ناوگان باید گسترش یابد. در نتیجه ناوگان خطوط هوایی فرسودگی بیشتری را تجربه می‌‌‌کنند،  بنابراین به خدمات صنعتی نیاز دارند. سفرهای داخلی ساکنان ایالات‌متحده در سال ۲۰۲۲ به دنبال ادامه بهبودی پس از همه‌گیری کووید-۱۹ به میزان قابل‌توجهی افزایش یافت و فرصتی بالقوه برای این صنعت ایجاد کرد.

صنعت خطوط هوایی،  دیگر صنعت متاثر از گردشگری داخلی است. تعداد سفرهای داخلی انجام‌شده توسط ساکنان ایالات‌متحده نشان‌‌‌دهنده سطح فعالیت در صنعت خطوط هوایی داخلی است. این صنعت بیش از ۱۲۷میلیارد دلار درآمد برای گردشگری به همراه می‌‌‌آورد. در حالی که همه سفرها با هواپیما انجام نمی‌‌‌شود،  افزایش سفرهای داخلی نشان‌‌‌دهنده افزایش تقاضا برای خدمات هوایی است. انتظار می‌‌‌رود تعداد سفرهای داخلی ساکنان ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ به افزایش خود ادامه دهد،  اما همچنان بی‌‌‌ثبات باقی می‌‌‌ماند که نشان‌‌‌دهنده یک‌فرصت بالقوه برای صنعت است.

هتل‌‌‌ها و متل‌‌‌ها در ایالات متحده دیگر صنعت مهم در گردشگری داخلی هستند که سالانه نزدیک به ۳۴۲ میلیارد دلار درآمد ایجاد می‌‌‌کنند. تعداد کل شب‌‌‌هایی که خارج از خانه سپری می‌‌‌شود بر تقاضای اقامت تاثیر می‌‌‌گذارد. با افزایش تعداد سفرهای داخلی،  تقاضا برای هتل‌‌‌ها و متل‌‌‌ها نیز افزایش می‌‌‌یابد. انتظار می‌‌‌رود تعداد سفرهای داخلی توسط ساکنان ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد که نشان‌‌‌دهنده یک فرصت بالقوه برای صنعت است. پارک‌‌‌های تفریحی آمریکا با درآمد ۲۹ میلیارد دلاری و مراکز تفریحی غیرهتلی با درآمد ۲۴میلیارد دلاری دیگر صنایع  متاثر از سفرهای داخلی ساکنان ایالات متحده هستند.