پل اتصال کیش به سرمایه‌گذار

پورزادی خاطرنشان کرد: دقت در انتصاب افراد متخصص، باتجربه، مبتکر و دلسوز همچنین استفاده از بهترین نیروها، امکانات و برنامه‌‌‌ریزی، به کارگیری کارشناسان زبده و متخصص، تولید محتوای خبری صحیح، برقراری ارتباط منظم با خبرنگاران، سرعت عمل و قدرت پاسخگویی و شناخت منشأ خبرها موضوعاتی است که باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد. وی افزود: برای عملیاتی شدن این موضوع می‌توان از ظرفیت دانشگاه‌‌‌های موجود در مناطق آزاد برای برگزاری دوره‌‌‌های آموزشی و ارتقای سطح سواد رسانه‌‌‌ای استفاده کرد. سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: روابط عمومی به عنوان یک مشاور عالی و بازوی اصلی باید در کنار مدیرعامل سازمان باشد تا روابط سازنده‌‌‌ای با سرمایه‌گذاران ایجاد کند، بنابراین توجه بر لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی از اهمیت ویژه‌‌‌ای برخوردار است.

پورزادی ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد روابط عمومی در تولید و انعکاس اخبار تولیدی در سطح گسترده و برخورداری از ضریب تاثیرگذاری آن در میان اقشار مختلف جامعه، گفت: انتشار اخبار صحیح و به موقع موجب بهتر دیده شدن تلاش و همکاری بین بخشی تمام حوزه‌‌‌های سازمان‌های مناطق آزاد می‌شود. وی اظهار کرد: باید تجربیات را به برنامه‌‌‌های آموزشی تبدیل و با استفاده از فرآیندهای صحیح، یکپارچگی را در روابط عمومی‌‌‌های مناطق آزاد ایجاد کنیم. سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری « مهار تورم و رشد تولید» نام‌گذاری شده است، افزود: با توجه با شرایط سخت اقتصادی، روابط عمومی‌‌‌ها باید در تثبیت و تبلیغ این شعار تلاش کنند تا در اذهان عمومی نهادینه شود. پورزادی خاطرنشان کرد: مجموعه روابط‌عمومی‌‌‌ها در سازمان‌ها برای ایفای هرچه بهتر نقش خود، بر اساس اسناد بالادستی به صورت یکپارچه و با محوریت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور باید در راستای تحقق شعار سال و جهاد تبیین تلاش کنند.

محمدحسین شفیق، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در این نشست گفت: ما درگیر جنگ‌‌‌های رسانه‌‌‌ای هستیم بنابراین همیشه باید در حال آموزش دیدن باشیم و دانش خود را به‌روز کنیم. وی افزود: باید در زمینه تولید محتوا و تبلیغات با بهره‌‌‌گیری از متخصصان عملیاتی، انتشار به موقع و صحیح اخبار و موضوعات تبلیغاتی فضای رسانه‌ای را مدیریت کنیم. شفیق همچنین بر تولید اخبار مثبت و امیدآفرین و تاثیر آن بر جامعه هدف تاکید کرد و گفت: روابط عمومی و صدا و سیما در مناطق آزاد از ظرفیت‌های خوب رسانه‌‌‌ای در این زمینه برخوردارند. محمد حسین شفیق در پایان خواستار برگزاری جلسات مستمر ماهانه و ارائه گزارش عملکرد مطبوعات و همچنین دعوت از رسانه‌های همکار با سازمان‌ها برای ارائه راهکار و ایجاد تعاملات با هدف دیده شدن فعالیت‌‌‌ها در زمینه‌های مختلف شد.