محمد جولانژاد اظهار کرد: طرح بهسازی و آسفالت محور للر و کتک، بهسازی و آسفالت حفاظتی (چیپسیل) محورهای روستایی شهرستان باوی شامل حنیری، محور بحیر، محور منصوریه سادات، بهسازی و آسفالت محور عماشیه سه راهی ابوبقال شهرستان باوی، بهسازی راه فرعی در مسیر روستاهای دریسیه، ابوصخیر و کاظمی خلف، راه روستایی عبودی شادگان، بهسازی و تعریض و آسفالت محور هپرو به صیدون باغملک، بهسازی راه روستایی باغملک، چیپسیل محور روستایی سوسن ایذه، بهسازی و تعریض محور حر شهرستان کرخه، بهسازی و آسفالت روستای روزنه اهواز، بهسازی و لکه‌‌‌گیری راه روستایی نوآباد اروندکنار، از مهم‌ترین طرح‌‌‌های روستایی در حال اجرای استان هستند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌‌‌ای خوزستان با اشاره به اینکه اجرای طرح‌‌‌های راه روستایی استان ۶۰‌درصد پیشرفت داشته است، تصریح کرد: احداث این طرح‌‌‌ها در ارتقای سطح دسترسی خانوار روستایی نقش دارد و موجب تسهیل در تردد و عبور و مرور، افزایش ایمنی و سرعت تردد مردم محلی می‌شود. جولانژاد در خصوص مشکلات و موانع طرح‌‌‌های راه روستایی گفت: معارضان محلی، صعب‌‌‌العبور بودن راه‌‌‌های احداثی و دسترسی، کمبود اعتبارات و تخصیص لازم از مشکلات اجرای این طرح‌‌‌هاست. وی افزود: کل اعتبارات تخصیص داده شده این طرح‌‌‌ها، بیش از ۴۵۰۰‌میلیارد ریال است که حدود ۳۱۰۰‌میلیارد‌ریال از این رقم در قالب اسناد خزانه و نقدی بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌‌‌ای خوزستان با بیان اینکه روستاهای باغملک، اندیکا، مسجدسلیمان، ایذه، دزپارت، لالی، دشت آزادگان، آبادان، باوی و شوشتر در اجرای طرح‌‌‌های راه روستایی در اولویت قرار دارند، تصریح کرد: ۳۹۰ کیلومتر راه‌‌‌ روستایی استان در حال احداث است و بیش از ۵۵۰ کیلومتر دیگر از طول راه‌‌‌های روستایی استان باید ارتقا یافته و تعریض شود.