کیوان کاشفی با اشاره به در پیش بودن سفر رئیس‌جمهوری به کرمانشاه، افزود: این سفر فرصت ممتازی برای کرمانشاه است تا بتوانیم خروجی مناسبی برای توسعه استان از آن به دست بیاوریم. وی ادامه داد: قطعا در این سفر وزرای متعددی رئیس‌جمهوری را همراهی می‌کنند و باید بتوانیم از فرصت حضور آنها بهره ببریم. رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه مهم‌ترین نکته در زمینه مطرح کردن خواسته‌‌‌ها از رئیس‌جمهوری را رسیدن به ادبیات مشترک در استان دانست و خاطرنشان کرد: بخش دولتی، نمایندگان مجلس و بخش خصوصی به عنوان سه رکن اثرگذار در استان باید در این زمینه به یک بسته پیشنهادی مشترک برسند. کاشفی دومین نکته مهم که باید در بیان مطالبات از سفر رئیس‌جمهور به کرمانشاه مدنظر قرار گیرد را توجه به ظرفیت‌‌‌ها و استعدادهای استان دانست و افزود: پیشنهادها باید با توجه به پتانسیل‌‌‌های استان مطرح شود.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از طرح پیشنهادهای متعدد، جزئی و متفرقه، اظهار کرد: در سفرهای استانی سطح توقعات و درخواست‌‌‌ها بالا و امکانات دولت نیز محدود است، پس باید در فرصتی که داریم به بیان پیشنهادهای اصلی با توجه به مزیت‌‌‌های طبیعی و سرمایه‌‌‌های انسانی استان بپردازیم. رئیس اتاق کرمانشاه خاطرنشان کرد: باید به دو، سه پیشنهاد اساسی و مهم برسیم که شتاب‌دهنده اقتصاد استان باشد و بتواند سایر حوزه‌‌‌های اقتصادی را نیز همراه با خود پویا کند، نه اینکه سراغ مصوبات متعدد و درخواست‌‌‌های کوچک برویم که تاثیری هم بر ساختار اقتصادی استان ندارد. کاشفی با اشاره به تازه نفس بودن دولت سیزدهم و فرصتی که تا پایان دوره فعالیت خود دارد، اظهار کرد: به نظر می‌رسد اگر به چند پیشنهاد مهم و برجسته برسیم، دولت فرصت و انگیزه کافی برای عملیاتی کردن آنها را خواهد داشت. وی درباره اینکه درخواست‌‌‌های مطرح شده از رئیس‌جمهوری برای کرمانشاه باید در چه زمینه‌‌‌هایی باشد نیز افزود: حوزه تجارت خارجی یکی از اولویت‌‌‌های اصلی استان است، زیرا هم به نوعی مزیت مهم کرمانشاه محسوب می‌شود و هم کسب رتبه پنجم صادرات کشور توسط استان نشان می‌دهد ظرفیت توسعه در این بخش را داریم.

رئیس اتاق کرمانشاه توجه به زیرساخت‌‌‌های مرزی و پایانه‌‌‌ها در حوزه‌‌‌های مختلف خصوصا راه‌‌‌های دسترسی و جاده‌‌‌ها را از مهم‌ترین مواردی دانست که در سفر رئیس‌جمهوری باید مورد توجه قرار بگیرد. کاشفی اضافه کرد: یکی دیگر از مزیت‌‌‌های مهم کرمانشاه وجود دو منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین و اسلام آبادغرب است که رونق آنها باید از دیگر مطالبات کرمانشاه در سفر رئیس‌جمهور باشد، زیرا این مناطق می‌توانند روند توسعه اقتصادی استان را شتاب دهند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند